Jump to content

Oblot modelu po odbudowie.


darek.3333

Recommended Posts

Był to mój pierwszy prawdziwy model kupiony na allegro. Poprzedni właściciel zachwalał , że się nadaje dla początkujących. Mieliśmy się z synem nauczyć na nim latać. Pierwszy lot trwał 20 sek. i zakończył się... wiadomo jak. Potem zacząłem czytać to forum :wink: Z lektury wynikało , że z odbudową nie należy się spieszyć tylko zająć modelami z EPP, depronu i innymi trenerkami co też uczyniłem. Potem odbudowałem mój pierwszy model i właśnie dziś odbył się jego drugi lot... tym razem szczęśliwie wylądował choć pod koniec mało brakowało aby ucierpiał operator. :wink:

FILM:

Link to comment
Share on other sites

Ładnie lata, fajny model , ladny dzwiek silnika. Calkiem dobrze sobie radzisz, model szybki i widze ze nie oszczedzales mocy silnika.

 

heh reakcja operatora kamery calkiem sluszna, nie laduje sie komus nad glowa... jakby dostal ze smigla to juz by mogl Ci nie pokrecic filmkow.

Link to comment
Share on other sites

Przyznaję się - nie było to w porządku względem operatora ale w modelu zainstalowałem klapolotki i po wychyleniu klap przed lądowaniem model zaczął nagle wytracać wysokość, wiedziałem , że będzie bardziej tonął ale nie spodziewałem się że aż tak. Wydawało mi się , że spokojnie przelecę nad operatorem a w razie czego on się odsunie. Niestety on patrząc przez obiektyw miał inną perspektywę. Z tym kolegą miałem inną przygodę o podobym podłożu. Lecąc dwoma szybowcami ( nie modelami) podleciałem pod niego aby zrobić mu zdjęcie. Miałem taki zwykły apatat na kliszę , który miał celownik z oddaleniem. Jak odjąłem aparat od oka okazało się , że jestem tuż pod nim. A on widział skrzydło mojego szybowca tuż pod sobą i bał się choćby drgnąć sterami. Inna przygoda z tym samym kolegą to - ja w holówce a on w szybowcu na ogonie bez podłączonej jednej lotki... :wink: Skończyło się na przesłuchaniu przez prokuratora :cry:

PS - Bubu jest twardy i tak łatwo nie wymięka, po uniku jeszcze zdążył się odwrócić i uchwycić końcówkę dobiegu.... ;D

Link to comment
Share on other sites

Ale przecież to nie było przekleństwo, to naturalna reakcja organizmu. Wręcz powiedziałbym - fizjologiczna.

 

baxter

Koega operator jest bardzo kulturalnym człowiekiem i winna jest moja nieuwaga i brak wlatania w model. Poza tym nie dokońca jestem pewien czy tam padło słowo niecenzuralne czy tylko jego parafraza. :wink: Chciałem aby film miał oryginalną ścieżkę dźwiękową ze względu na gang czterotaktowego silnika. Jak kogoś uraziłem to przepraszam.

 

Serwo gazu zamontowałem z metalowymi trybami od samochodu z podobno 13kg momentem (choć nie wiem dlaczego sprzedawcy podają moment w kg). Dla porównania normalne serwo standard ma coś około 3-5kg. Gaz się nie zacinał. Ja go dałem za mało bo bałem się , że dociągnę do rowu widocznego w oddali na końcu filmu a chciałem lądować dokładnie pod wiatr (z południowego zachodu)_. Kolega natomiast stał dokładnie między drzewami gdzie musiałem przelecieć aby nie podejść za wysoko. Model jest spory więc trochę mi się zakłóciła perspektywa. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Gaz się nie zacinał.

Ale jak najbardziej się zacinał :rotfl: :wink:

 

Nie trzeba mu przecież cały czas w palnik dawać, ale to był oblot a po małej praktyce z modelem podejrzewam silnik będzie miał trochę lżej :wink: Ujęcie lądowania całkiem nieźle wyszło :P

Link to comment
Share on other sites

...dokładnie, cały czas gaz na full :wink:

Miał się rozruszać :wink:

Były momenty z gazem nie na full - tylko koelga nie filmował tego. Na filmie przed lądowaniem też jest nie na full. Poza tym cały lot trwał może z 7 min. Po lądowaniu okazało się , że tłumik się poluzował i drugiego lotu nie było. Następnym razem będę odejmował gazu zwłaszcza przy wychodzeniu z nurkowania :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.