Skocz do zawartości

MODUL DSM2 do futaby 10mW


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

No to jezeli ustalilismy juz to co zakladalem od poaczatku to czy ktos wie jak i czy w ogole mozna zmienic moc z tych 10 na 100 ? Skoro w dx6i mozna to zrobic z poziomu softu to znaczy ze zamontowany tam uklad jest od razu przygotowany pod wyzszą moc. Byc moze jest tak samo w module dolaczanym DSM2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bojler, wysylasz mi link do ustawy. Moje pytanie dotyczy zupelnie czegos innego :roll:

Dotyczy mocy Twojego modułu , jest jasno napisane kiedy możesz korzystać z mocy 10 mW a kiedy ze 100 mW. Leszek parę postów wyżej napisał Ci to bardzo króciutko i bardzo jasno.

Więc reszta już jest w Twoich rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuuje mnie kiedy moge kiedy nie moge chociaz wiem ze powinno. Wiekszosci uzytkownikow aparatur w standarcie US dla DSM2 rowniez ta ustawa jak widac nie przeszkadza. Jasn i krotko to oczekuje odpowidzi na pytanie czy fizycznie moge zmienic tę moc z 10 mW na 100 mW bez powaznej ingerencji w sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie Spektrum w europie sprzedawany jest w wersji 10mW (w co raczej nie wierzę)

No widzisz, jak ty mało wiesz...

 

to nie ma sie co dziwić ze FASST jest lepszy od Spektruma ;)

...i zabierasz głos w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.

 

a teraz pewnie dalej będziecie tutaj głupoty gadać, że 10mW a 90mW to nie jest żadna róznica :)

LOL! Ręcę mię opadłę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie Spektrum w europie sprzedawany jest w wersji 10mW (w co raczej nie wierzę)

No widzisz, jak ty mało wiesz...

 

to nie ma sie co dziwić ze FASST jest lepszy od Spektruma ;)

...i zabierasz głos w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.

 

a teraz pewnie dalej będziecie tutaj głupoty gadać, że 10mW a 90mW to nie jest żadna róznica :)

LOL! Ręcę mię opadłę...

Mi też zaraz opadną :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jeżeli faktycznie Spektrum w europie sprzedawany jest w wersji 10mW (w co raczej nie wierzę) to nie ma sie co dziwić ze FASST jest lepszy od Spektruma ;) a teraz pewnie dalej będziecie tutaj głupoty gadać, że 10mW a 90mW to nie jest żadna róznica :)

 

Nie tak dawno twierdziłeś że MX 16 jest lepszy od Futaby.Teraz masz Futabę.

Nie tak dawno twierdziłeś że 35 MHz jest najlepsze .Teraz masz 2,4GHz.

Jeżeli masz wątpliwości co do informacji z forum to : nie czytaj, nie pisz w tym temacie.

Możesz zadzwonić do URTiP (dawnego PAR-u) i dowiedzieć się co i jak oraz ewentualnie poprosić o numer odpowiedniej ustawy lub innej regulacji prawnej.

Narazie nic nie robisz prócz krytyki.Wiem , wiem, Zawsze wiesz najlepiej.Tak jak z cudownymi filtrami przeciwzakłóceniowymi w serwach które okazały się być zwykłymi ferrytami.

 

EDIT: zapomniałem dodać :rotfl:

 

Pamiętaj że czterokrotny wzrost mocy daje dwukrotny wzrost zasięgu więc 90 mW nie da Ci dziewięciokrotnie większego zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie Spektrum w europie sprzedawany jest w wersji 10mW (w co raczej nie wierzę) to nie ma sie co dziwić ze FASST jest lepszy od Spektruma ;) a teraz pewnie dalej będziecie tutaj głupoty gadać, że 10mW a 90mW to nie jest żadna róznica :)

 

Nie tak dawno twierdziłeś że MX 16 jest lepszy od Futaby.Teraz masz Futabę.

Nie tak dawno twierdziłeś że 35 MHz jest najlepsze .Teraz masz 2,4GHz.

Jeżeli masz wątpliwości co do informacji z forum to : nie czytaj, nie pisz w tym temacie.

Możesz zadzwonić do URTiP (dawnego PAR-u) i dowiedzieć się co i jak oraz ewentualnie poprosić o numer odpowiedniej ustawy lub innej regulacji prawnej.

Narazie nic nie robisz prócz krytyki.Wiem , wiem, Zawsze wiesz najlepiej.Tak jak z cudownymi filtrami przeciwzakłóceniowymi w serwach które okazały się być zwykłymi ferrytami.

 

 

 

EDIT: zapomniałem dodać :rotfl:

Nie tak dawno.. czyli jakiś rok czasu, od tego dużo sie zmieniło, weszły nowe radia :) nie twierdze że 2,4GHz jest lepsze od 35MHz, oczywiscie ta częstotliwość ma swoje plusy i minusy tak jak wszystko. Co do tematu dotyczącego mocy wyjsciowej Spektruma, staram się trzymać danych technicznych ze strony producenta, które jednoznacznie potwierdzają, że Spektrum posiada w swojej ofercie moduły nadawcze o mocy 70mW , nie jest nic napisane, że są 2 typy modułów, lub można wybierać pomiedzy US a EU. W takim razie proszę o jakies potwierdzenie tego, że istnieją moduły Spektruma o mocy 10mW, chcę to widzieć czarno na białym, a nie że ustawa taka przewiduje że urządzenia nadawcze pracujące w modulacji DSSS nie mogą miec większej mocy, niż 10mW (tutaj dużo informacji na temat kart Wi-Fi) i że kilka użytkowników tego forum tak twierdzi. Mam swoje zdanie na ten temat, i nie zmienię decyzji.

 

Pamiętaj że czterokrotny wzrost mocy daje dwukrotny wzrost zasięgu więc 90 mW nie da Ci dziewięciokrotnie większego zasięgu.

Wiem o tym :) więc teraz mogę powiedzieć, że Fasst ma 2 razy wiekszy zasięgo od Spektruma, co w praktyce jest prawdą, a w poprzednim temacie jak zwykle nie podzielono mojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jak chcesz wiedzieć czarno na białym to kup sobie analizator widma Tektronix czy Rohde-Shwartz oraz wszystkie wersje modułów i będziesz miał informacje z pierwszej ręki.Skoro masz swoje zdanie to nie narzucaj go innym za wszelką cenę.

 

Co do MX 16 i T10. Soft T10 się nie zmienił prawie w stosunku do FF9CAPS więc wychodzi na to że jednak że FF9 ma bardziej rozbudowany soft niż MX16.Dlaczego nie kupiłeś DSX 9? pytam tylko z ciekawości.

 

O poprawności transmisji nie świadczy moc nadawania.Poczytaj sobie o samej idei i rozwiązaniach technicznych systemów GPS oraz samego przesyłania sygnałów z satelitów do odbiorników GPS oraz poziomach tych sygnałów.Okaże sie że te 10mW to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć czarno na białym to kup sobie analizator widma Tektronix czy Rohde-Shwartz oraz wszystkie wersje modułów i będziesz miał informacje z pierwszej ręki.Skoro masz swoje zdanie to nie narzucaj go innym za wszelką cenę.

 

Co do MX 16 i T10. Soft T10 się nie zmienił prawie w stosunku do FF9CAPS więc wychodzi na to że jednak że FF9 ma bardziej rozbudowany soft niż MX16.Dlaczego nie kupiłeś DSX 9? pytam tylko z ciekawości.

Przez pół roku zastanawiałem się właśnie nad DSX9 a T10C, przez ten czas szukałem wiele informacji na temat tych radii, postanowiłem zakupić Futabe własnie ze względu Fasstu, byłem 95% przekonany kupna DSX9 z hobbycity, lecz po zakupie T10C przez kolegi Radka i sprawdzeniu zasięgu, kupiłem T10C, nie chciałem mieć problemu ze Spektrumem, wiem, że dużo osob na nim lata, ale jakos nie mam zaufania do odbiorników, ich cen, tych satelitów, jestem przekonania tego, że nic co tanie nie może być lepsze od droższego.

 

Czyli w skrócie, jeżeli DSX9 posiadało by możliwość wymienienia modułu na Fassta, wybrał bym DSX9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Hmmmm, zapomniałem że latacie modelami 3m bo innych mieć nie wypada, pytanie tylko jak daleko bo na Żarze nie widziałem latających nimi dalej niż 300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno.. czyli jakiś rok czasu, od tego dużo sie zmieniło

Bzdura! W protokole transmisji NIC się nie zmieniło, to samo w torze nadawczym, a z nowych nadajników to chyba tylko Aurora wyszła. Ale to Hitec, pewnie cię brzydzi...

 

W takim razie proszę o jakies potwierdzenie tego, że istnieją moduły Spektruma o mocy 10mW, chcę to widzieć czarno na białym, a nie że ustawa taka przewiduje że urządzenia nadawcze pracujące w modulacji DSSS nie mogą miec większej mocy, niż 10mW (tutaj dużo informacji na temat kart Wi-Fi) i że kilka użytkowników tego forum tak twierdzi.

http://www.google.pl/search?q=dsm2+10mW - przejrzyj i nie męcz już.

 

Mam swoje zdanie na ten temat, i nie zmienię decyzji.

Tak jak nie zmieniłeś decyzji dotyczących używania 2.4GHz, Futaby, ect. Ale przyzwyczailiśmy się do chorągiewek na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, zapomniałem że latacie modelami 3m bo innych mieć nie wypada, pytanie tylko jak daleko bo na Żarze nie widziałem latających nimi dalej niż 300m.

Nie latam modelami 3m :) a co do zasięgu zawsze wole miec zapas, jeżeli polece za jakąs górkę, to zasięg bedzie , a nie tak jak kolega na lotnisku testowal DX7, był 500m od odbiornika, obrócił się, i juz zasięgu nie było.. a zapas zasiegu zawsze sie sprzyda, chociazby że moj ojciec lata szybowcami, czasami wysoko, więc duży zasięg jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jak polecisz za górkę to już będzie po łączności w 2,4GHz chyba że w pobliżu będzie coś od czego odbije sie sygnał i trafi za tą górkę rykoszetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno.. czyli jakiś rok czasu, od tego dużo sie zmieniło

Bzdura! W protokole transmisji NIC się nie zmieniło, to samo w torze nadawczym, a z nowych nadajników to chyba tylko Aurora wyszła. Ale to Hitec, pewnie cię brzydzi...

 

Aurora wyszła, tak, oczywiscie :D na pierwszą mysl już mam 4 modele aparatur jakie wyszły w tym roku, gdybym jeszcze sie zastanowił, napewno było by ich wiecej..

 

W takim razie proszę o jakies potwierdzenie tego, że istnieją moduły Spektruma o mocy 10mW, chcę to widzieć czarno na białym, a nie że ustawa taka przewiduje że urządzenia nadawcze pracujące w modulacji DSSS nie mogą miec większej mocy, niż 10mW (tutaj dużo informacji na temat kart Wi-Fi) i że kilka użytkowników tego forum tak twierdzi.

http://www.google.pl/search?q=dsm2+10mW - przejrzyj i nie męcz już.

 

Poprosiłbym o konkretny adres do specyfikacji, zatwierdzonej przez firmę Spektrum.

 

Mam swoje zdanie na ten temat, i nie zmienię decyzji.

Tak jak nie zmieniłeś decyzji dotyczących używania 2.4GHz, Futaby, ect. Ale przyzwyczailiśmy się do chorągiewek na tym forum.

Ja też zdążyłem się przyzwyczaić, do niektórych użytkowników tego forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polecisz za górkę to już będzie po łączności w 2,4GHz chyba że w pobliżu będzie coś od czego odbije sie sygnał i trafi za tą górkę rykoszetem.

W dniu otrzymania swojego nadajnika, od razu wziałem się do jego testów, tak się składa że między moim domem a lasem mam taką górke, gdy stojem przed lasem z nadajnikiem swojego domu wogóle nie widze (jest to jakies 700m) odbiornik razem z ojcem był przed domem, zasięg był, co bardziej dziwnego, gdy ojciec szedł z odbiornikiem za dom, zasieg również był, ale wtedy dioda z odbiornika juz migała na czerwono..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a nie tak jak kolega na lotnisku testowal DX7, był 500m od odbiornika, obrócił się, i juz zasięgu nie było.. a zapas zasiegu zawsze sie sprzyda, chociazby że moj ojciec lata szybowcami, czasami wysoko, więc duży zasięg jest potrzebny.

Przecież jak zrobisz obrót plecami do modelu to nawet z Futabą będziesz miał utratę zasięgu.

 

Olo, poprawiłem autora cytatu bo to nie mój tekst.Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.