Skocz do zawartości

[P] Poszukuję planów modelu Fournier RF4


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądałeś Marcinie na Profili? Jest tam plan Fourniera w rozmiarze 2,2m.

U południowych sąsiadów z kolei jest RF-5 http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=701&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1 (nie tego chyba potrzebujesz).

Mam papierowe plany RF-a w dwóch wersjach (wielkościach)- gdyby co mogę Ci je pożyczyć do skopiowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś Marcinie na Profili? Jest tam plan Fourniera w rozmiarze 2,2m.

Oczywiście. Nie są to jednak plany udostępnione i nawet kontaktu brak :(

 

Też byłoby ok. Należałoby jedynie pomniejszyć.

Mam już niemal wszystko, nie mam tylko żeber, nie wiem nawet jaki profil i jakie zwichrzenie jeżeli występuje. (w planach które posiadam jest to widoczne ale niestety to tyle ile można z nich wyedukować). I wszystko co posiadam generalnie marnej jakości jest ale...

 

Mam papierowe plany RF-a w dwóch wersjach (wielkościach)- gdyby co mogę Ci je pożyczyć do skopiowania.

Jeżeli nie będzie innego wyjścia, będę się kontaktował :P

 

O to chodziło :lol:

Tak - te plany właśnie posiadam.Źródło które Ty zalinkowałeś są w bardzo małej rozdzielczości (nie jest dostępny obrazek pełny) - miałem nadzieję że są w wyższej rozdzielczości. To trzy obrazki to także dwa różne plany a żaden nie jest kompletny :) (mam ten drugi).

 

To posiadam:

 

Fournier RF4 Plan

 

i jak pisałem - jaki to profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: :oops: :oops: :crazy: :crazy: :crazy:

A tyle razy mówiłem temu typkowi widzianemu w lustrze:

zanim coś napiszesz upewnij się o czym piszesz

Mea culpa...

 

Dziś przeglądając część nachomikowanych planów sprawdziłem, cóż to z RFów w mojej przechowalni się znalazło.

Okazuje się, że wszystko to są RF-5. Jedna z wersji to są te właśnie plany od południowych sąsiadów (trzy arkusze A1).

 

Druga z kolei to plan modelu podobny wielkością (228,6 cm rozpiętości ), płat dzielony na trzy części, chowane podwozie. Kąty płata: przy nasadzie +1,5°, końcówka 0°. Nazwa profilu nie jest podana. Nie ma też rozrysowanych wszystkich żeber, jedynie podane są profile przejściowe w trzech kluczowych miejscach. Wymiary podane w calach i milimetrach. Przewidziany pod silnik 5cm?. Jeden ogromniasty arkusz- dłuższy, niż normalny A0.

 

Być może mając do dyspozycji oba te plany mógłbyś z każdego z nich użyć tego, co przydatniejsze i wypłodzić skuteczną kompilację obu wersji :roll: .

 

Już więcej grzechów nie pamiętam... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wodza :faja:

 

Plany się rysują ;D - to i tak chyba najlepsze rozwiązanie bo przynajmniej rysuje je po "siebie" i nie potrzeba będzie ich skalować, zmieniać itp. wkrótce więcej informacji - chciałbym raz coś skończyć za co się zabieram :rotfl:

 

Profil przyjąłem NACA2412 bo jest baaaardzo podobny do profilu z powyższych planów. Czy będzie dobry? Mile widziane sugestie w tym temacie. Planowana rozpiętość pod OS 10LA 1,7m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.