Skocz do zawartości

Jak sprawdzić kanały w aparaturze ?


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otóz nie bardzo wiem czy wszystkie kanaly w mojej apce działaja. Podlaczam model. Kanaly na drązkach działają. Wszystkie 4. Natomiast jak podlacze np klapy lub oswietlenie to zadnym z przelaczników na aparaturze nie da sie wywolac jakiejkolwiek reakcji. Czy te pozostałe kanaly trzeba pierw wlaczyc w aparaturze ?

Moj aparatura to Hitec Eclipse QPCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj Ładziaka - kiedyś pisał, że chyba ma tą aparaturkę. Ja mam Flasha 5x (też Hiteca ) i żeby działało jak należy musisz sobie powalczyć z instrukcją ponieważ to wszystko się ustawia w opcjach ( teraz maż zapewne ostawione np klapy na wychylenia 0% no to nie działa)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz instrukcję??? a jesli nie to czy kumasz po angielsku???

Kolego 10000Hz, ani nie jest tematem, czy autor ma instrukcję, ani czy zna angielski ? Jeżeli nie znasz odpowiedzi "jak sprawdzić kanały w aparaturze?", to nie udzielaj takich złośliwych komentarzy.

 

Skąd w Nas się bierze tyle złośliwości i chęci wykazania przed innymi, że jest się The Best ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz instrukcję??? a jesli nie to czy kumasz po angielsku???

Kolego 10000Hz, ani nie jest tematem, czy autor ma instrukcję, ani czy zna angielski ? Jeżeli nie znasz odpowiedzi "jak sprawdzić kanały w aparaturze?", to nie udzielaj takich złośliwych komentarzy.

 

Skąd w Nas się bierze tyle złośliwości i chęci wykazania przed innymi, że jest się The Best ?

absolutnie nie chodziło mi o żadne złosliwości ......po prostu ja mówię biegle po angielsku i jeśli byłaby potrzeba to mógłbym na stronie hiteca (jest pdf do tej aparatury ale własnie po angielsku) poczytać i podpowiedzieć (tłumaczenia całośći z braku czasu się nie podejmę) natomiast jeżeli kolega posiada takową i jest ona dla niego zrozumiała to tym lepiej , ot i cała filozofia i moja "złosliwośc"

 

 

edit/ a swoją drogą nie rozumiem pobudek naprowadzających na stwierdzenia nie analityczne a zarazem skierowane do kogoś bezpodstawnie oskarżające o złosliwość kolego Kijuik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj Ładziaka - kiedyś pisał, że chyba ma tą aparaturkę.

Od roku nie ma... za to ma sklerozę i już większość patentów pozapominał :D

 

 

Natomiast jak podlacze np klapy lub oswietlenie to zadnym z przelaczników na aparaturze nie da sie wywolac jakiejkolwiek reakcji.

Sam sobie odpowiedziałeś:

Zauwazylem ze kanal 6 i 7 reguje na pokretla VR1 i VR2 ktore nie wiem do czego wogole slużą. Kanal piaty reaguje na przelacznik Gear.

Pozostałe przełączniki służą do uruchamiania mikserów, D/R, faz lotu ect.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak, klapy podlaczylem pod kanal piaty i reaguja na przelacznik GEAR. Natomiast oswietlenie dalem do kanalu 7 ale nie reaguje na zaden ruch tymi pokretlami i przelacznikami. Moze poprostu jest wlaczone na stale i nie da sie jej sterowac z aparatury.

 

Co do pokretla VR1 to jak go poprzestawiam to wychylaja mi sie lotki, cos jak trym lotek. Dziwne.

 

Co do instrukcji to mam okrojona wersje polska i nie bardzo idzie sie w niej polapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, nie wiele pomogę, bo już nie pamiętam :P

 

Co do instrukcji to mam okrojona wersje polska i nie bardzo idzie sie w niej polapac.

A tu szukałeś?:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5276

- i link z drugiego posta:

http://www.modelarstwo.slonko.pl/Takie_tam/I_nie_tylko/Manual.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje mam... ale nic w niej nie ma na ten temat. Zauwazylem ze kanal 6 i 7 reguje na pokretla VR1 i VR2 ktore nie wiem do czego wogole slużą. Kanal piaty reaguje na przelacznik Gear.

W instrukcji napisano że:

 

Kanał 5 - tryb samolot (ACRO) -> podwozie; tryb szybowiec (GLIDER) -> lewa lotka.

Kanał 6 - tryb samolot (ACRO) -> klapa sterowana przez VR1 lub lewa lotka, klapolotka przy włączonym mikserze FLPN; tryb szybowiec (GLIDER) -> prawa klapa (4 WING) lub cała klapa (2 WING)

Kanał 7 - tryb samolot (ACRO) -> kanał sterowany przez VR2; Tryb szybowiec (GLIDER) -> lewa klapa (4WING) lub kanał sterowany potencjometrem VR2 (2WING)

 

a więc:

 

Jeżeli masz wybrany tryb samolot (ACRO)

 

- kanał 5 sterujesz przełącznikiem GEAR, co podłączysz -> twoja twórczość (podwozie, hak holowniczy, oświetlenie i wiele innych) przełącznik jest dwu-pozycyjny więc nie ma możliwości płynnej regulacji kanału. Ten kanał zalecałbym do sterowania oświetleniem (jeśli model nie ma podwozia)

 

- kanał 6 - Kanał sterowany potencjometrem proporcjonalnym VR1 -> co podłączysz i co będziesz nim sterował - to Twoja wizja :) W przypadku kiedy włączony zostanie mikser klapolotek (FLPN) kanał ten obsługuje lewą lotkę (prawa tradycyjnie na kanale 1) - potencjometr VR1 w tej sytuacji będzie odpowiedzialny za wychylanie lotek jako klap! - dlatego piszesz że jak nim kręcisz wychylają się lotki -> włączony jest mikser FLPN w trybie ACRO lub któryś z programów w trybie GLIDER.

Zalecałbym używanie tego kanału do sterowania lotką (mikser FLPN) w każdym przypadku kiedy znajduje się osobne serwo na lotkę (w trybie ACRO)!

 

- kanał 7 - kanał proporcjonalny sterowany potencjometrem VR2 - to twoja wizja co chcesz tym kanałem w przyszłości sterować (np. hamulce). Tym kanałem zalecałbym sterowanie klap jeżeli takie występują (tryb ACRO)

 

Tryb GLIDER analogicznie przy czym samo wybranie tego trybu oraz trypu skrzydła (2WING-> tylko lotki, tylko klapolotki, lotki i klapa sterowana jednym kanałem, 4WING-> lotki i klapy, każda powierzchnia sterowana osobnym kanałem-> 4 kanały) inaczej porządkuje kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.