Skocz do zawartości

Pierwsza aparatura i zakup w HobbyKing


Smuku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szykuję się do zakupu pierwszej aparatury, zdecydowałem się na aparaturę 6 kanałową 2,4Ghz od Hobby King:

 

Aparatura:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9041

 

Znam opinie o niej, jednak mam pare pytań odnośnie zasilania (szczególnie pakiet odbiornika).

Początkowo myślałem o kupnie pakietu np:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8272&Product_Name=ZIPPY_Flightmax_2100mAh_2S3P_Receiver_Pack_

Zastanawiam się czy nie lepiej będzie zasilać odbiornik akumulatorami AA(niższy koszt, szczególnie na początek) np:

Baterie AA:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9907

Baterie AA 2:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10456

 

Umieszczonymi w odpowiednim koszyku (znika problem napięcia - odbiornik HK podobno toleruje do 6V).

Pozostaje pytanie odnośnie ładowania takich akumulatorków, z tego co się orientuję to akumulatory odbiornika można ładować

za pomocą nadajnika (przez podłączenie zasilacza), czy się mylę?

Na liście mam jeszcze parę serwomechanizmów, czy jeszcze coś może się przydać do aparatury RC o czym zapomniałem?

Jeszcze mam pytanie odnośnie płatności w HK, płacicie przez PayPal?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do aparatur to daj sobie spokój :!: , lepiej nazbieraj trochę pieniędzy i kup sobie coś lepszego Np. mx 12 lub tanim kosztem z HC http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9828&Product_Name=Futaba_6EX_2.4GHZ_FAAST_Radio_System_w/R617FS_Receiver_(Mode_2) . Z zasilaniem odbiornika to zwykłe baterie raczej nie zdadzą egzaminu, lepsze są Li-Po'le tylko pamiętaj, aby nie przesadzić z pojemnością pakietu, bo im większa tym więcej waży, a nie każdy model ma taki udźwig. Z ładowaniem pakietu nadajnika przez radio to z tego co mi wiadomo, nie powinno się tego robić, lepiej kupić ładowarkę (przynajmniej mnie tak uczono :lol::P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Przepraszam - ja nie doczytałem (pomerdał mi się nadajnik z odbiornikiem) :oops:. Jak widać starość ma swoje ograniczenia, ja powinienem czytać nie 2 razy, a 3.

 

A tu ta część, co pominąłeś:

 

li-pol do odbiornika zwykle wymaga jednak osobnego regulatora napięcia.

Linki prowadzą do ogniw Ni-MH, które jak się polutuje/zgrzeje do odbiornika będą OK (do popularnych zastosowań)

 

Natomiast to co kolega naprawdę głupio napisał - to idea koszyczka. To naprawdę jedna z głupszych rzeczy, które można zrobić w zasilaniu modelu - to prośba o utratę zasilania i kraksę.

 

Idę po podwójna dawkę Geriavitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do aparatur to daj sobie spokój , lepiej nazbieraj trochę pieniędzy i kup sobie coś lepszego Np. mx 12 lub tanim kosztem z HC http://www.hobbycity.com/...ceiver_(Mode_2)

A ja bym powiedział, że na pierwszą aparaturę to wcale nie jest zły wybór. 30 dolców i co najważniejsze odbiorniki po 15. Doradzasz Koledze Futabę do której kolejne odbiorniki kosztują 70 dolców (i nie zawsze są dostępne na HC) a w Polsce ze 3 stówy :(

Oczywiście aparatura z komputerem jest o wiele lepsza, ale jak Kolega się wciągnie to tą tańszą spokojnie bez straty sprzeda na allegro i kupi sobie lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy tak bez straty. Tanie aparatury nie mają zbytu. Po co kupować używaną, skoro za parę groszy więcej, ma się nową?

Co innego z "szanowanymi" modelami o ugruntowanej pozycji, ktore zawsze znajdą nabywców i są często polecane.

No i do tej aparaturki doliczyć trzeba ... laptopa. :wink:

Inaczej nie masz szans, żeby wprowadzć na lotnisku jakiekolwiek poprawki i zmiany w programie. A i na lotnisko trzeba zabierać wtedy więcej "towaru", bo "może być potrzebny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy założyć konto na PayPal następnie albo wiążesz kartę kredytową z kontem lub wpłacasz z banku na PayPal (dane do wpłaty są podane) następnie robisz konto w HobbyCity wpisując takie same dane jak w PayPal. Zamawiasz co chcesz i na końcu przekieruje Cię automatycznie na PayPal już z wpisaną kwotą i "adresem" przelewu (samo przelicza na dolary), tylko akceptujesz i czekasz na swoją paczkę.

Aha i na PayPal w zakładce chyba Profil masz przelicznik walut który pokazuje ile musisz wpłacić aby mieć daną kwotę w $$.

Z resztą jest temat na forum (dość obszerny).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No nie wiem, czy tak bez straty. Tanie aparatury nie mają zbytu. Po co kupować używaną, skoro za parę groszy więcej, ma się nową?

Co innego z "szanowanymi" modelami o ugruntowanej pozycji, ktore zawsze znajdą nabywców i są często polecane.

No i do tej aparaturki doliczyć trzeba ... laptopa.

Tu jest wątek o tej aparaturze http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16892

Fakt, że jej programowanie to raczej porażka, ale i tak aparatura 6 kanałowa, o sprawdzonym przez kolegów przyzwoitym zasięgu, za takie pieniądze... Do pierwszych depronowych modeli w sam raz.

Jej koszt z przesyłką to około 150- 160 PLN (chyba, że przytrafi się cło), na allegro chodzą powyżej 200.

Nie wierze, że po kilku miesiącach użytkowania nie sprzeda jej za stówkę :lol2:

Ale oczywiście jeśli kolega Smuku dysponuje funduszami, to na forum jest kilka wątków o polecanych aparaturach z komputerem. No ale to już koszt 2, 3, 4 razy większy

 

edit literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, pozostaje jeszcze pytanie odnośnie akumulatorków, w momencie jak je polutuje/zgrzeje, to czy mogę je normalnie ładować, czy do każdego ładowania muszę je rozbrajać? Odnośnie samych akumulatorków zdecyduje się jednak chyba na sanyo eneloop, na forum mają bardzo dobrą opinię. Opinie o radiu znam, dlatego na nie się zdecydowałem, jeżeli po Ślubie stwierdzę że nadal się będę zajmował modelarstwem (wiadomo może brakować czasu) to wtedy zainwestuje w coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak je polutuje/zgrzeje, to czy mogę je normalnie ładować, czy do każdego ładowania muszę je rozbrajać?

A jak myślisz? Czy sądzisz, że starannie polutowane lub zgrzane i wsadzone w folię pakiety za każdym razem się demontuje? A do czego twoim zdaniem są ładowarki modelarskie? Do pakietów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opłaca się kupić na początek taki zestaw na allegro :

 

Ten

 

Jest dość tani może jest tam jakiś haczyk :devil:

Ten zestaw to wszystko i nic. Radio na 40 MHz :ass: Jakiś silnik szczotkowy do tego regulator :ass: 1 serwo, jakiś pakiecik niewiadomej kondycji. Wszystko to mi wygląda na wymontowane z jakiegoś samochodzika. Jak byś coś zbudował to zaczniesz dokupywać inne nowe rzeczy bo z tego w zasadzie nic nie wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.