Skocz do zawartości

Delta w 2 dni ...


Rekomendowane odpowiedzi

to i ja się dołączę, w ten łykend zrobiłem swoją deltę (wzorując się na delta w 120min) - mi zajęło 2 dni, ale dużo uwagi przykładałem do 'detali' itp. (może za dużo, jak na model, który długo żyć nie będzie itp. :) )

 

a oto i ona

Dołączona grafika

 

na razie miałem tylko małą chwilkę na test (niestety śnieg, a do tego poruszam się o kulach).

pierwsze co wyszło to środek ciężkości mooocno za bardzo z tyłu. (za lekki pakiet miałem - 800mAh).

dziś może uda mi się jeszcze wyjść na chwilę i przetestować z dociążonym przodem, do tego zawiasy robię na kawałki nośnika z dyskietki (taśma słabo się trzymała - zrobiłem błąd że nie oklejałem nią całego statecznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

... moja się już lekko pisząc "zużyła" - wczoraj polatałem nią chwilkę, niestety przy drugim pakiecie lot został brutalnie przerwany przez rozerwane śmigło ( musiałem nie zauważyć, że podczas pierwszych lotów i kretów ;) uszkodziło się delikatnie śmigło ) - w każdym razie jak dodałem gazu to poszło ... i tak delta przecudownie dotknęła zmarzniętej ziemi z dość sporej wyskości, a wyprowadzić jej nie udało mi się - przód do kasacji ( czyli wraz z całą resztą :) ) ale po świętach zrobię se nową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doklejam rurkę (pancerz bowdena) do SK i wyprowadzam daleko do tyłu. Dzięki temu antenka zwisa swobodnie bez obaw, że wkręci się w śmigło.

Ostatnie zdjęcie w temacie:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14598

Widać białą rurkę przy Prawym Stateczniku, sterczącą do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=8sXNTP_JXTk

udało się dziś w końcu zrobić kilka lotów,

niestety teren który mam okazał się za mały :/ delta dosyć szybko mknie, a przy małej prędkości ciężko skręca.

przód jest już lekko popękany, ale delta lata :)

 

przy następnym locie zatrzymała mi się na czubku drzewa (które widać na filmie). Musiałem chodzić na około, aż znalazłem jakiegoś młodego człowieka (na oko 16 lat), który wszedł na drzewo kilka metrów i mi deltę strząsnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.