Skocz do zawartości

Delta w 2 dni ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

 

W związku iż jestem nowy na tym forum chciałbym przedstawić małą relację z budowy Delty. Zainspirowany zostałem artykułem DELTA w 120 minut - zbudwoałem takową deltę jednak okazała się byc troszkę cieżka i niestety dwustronna taśma też pozostawiła w moim wypadku wiele do życzenia ... postanowiłem poświęcic weekendzik na to by zabrać się za robotę i troszkę przyłożyć się do tego prostego projektu ... ale do rzeczy ...

 

w domu miałem jedynie arkusz depronu 3mm ( jednostronnie rowkowanego ), sporo listewek 5x3 i ścinki depronu 6mm gładkiego ...

 

Jako wyposażenie posłużą :

 

Silnik Tower PRO 2408 - 21 GOLD

śmigło GWS 8x4

2x serwo 9g

Regler 30A

pakiet 1300 7,4 LiPol

odbiornik E-Sky

... dodam jeszcze że do sterowania mam Hitec'a Flash X5

 

 

Całość ma wymiary jak w poście o 2godzinnej delcie ( 50 x 100 ) i oto co zrobiłem :

 

 

Dołączona grafika

 

Jak widać nie dałem 1 centralnej listewki a 2 - pomiędzy nimi wkleiłem kawałek balsy ( 40x120 mm ) jako 'podkład" pod Lipolka .

Dwie listewki mają spełniać dodatkową rolę wzmocnienia sklejki mocującej silnik

 

Niestety całoś ciągle była zbyt wiotka więc zastosowałem dodatkowe wzmocnienia z listewek ( waga nieco wzrosła, ale za to całość zesztywniała jak należy )

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu widać również przyklejone zawiasy sterlotek

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

... wiem że da się w 6h ale nie każdy ma czas ... a że mój warsztacik znajduje się w kuchni , to niestety muszę walczyć z mamą o miejsce - najczęściej przegrywam ;)

 

... i poczekajcie cierpliwie , zaraz następne zdjęcia ...

 

Tu oto zamknięte już skrzydełko

 

Dołączona grafika

 

i widok mocowania silnika

 

Dołączona grafika

 

 

A tak BTW - to w tak zwanym między czasie zacząłem już tworzyć :

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Jaka ładna żaglówka! :D Będzie więcej masztów? :mrgreen:

Na poważnie, to Ster kierunku zdecydowanie za mały. Statecznik też trochę nie tego.

 

A co do poprzedniego postu, to trafiłem między edycjami i wisiało tylko pierwsze zdjęcie jako całość. Płytka depronu z dwoma listwkami to trochę nie za dużo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do Delty to właśnie czekam na wolną kuchnię aby dorobić sterlotki i wkleić stateczniki więc reszta fotek wpadnie później .

 

i jeszcze apropo mojej 'żaglóweczki" to wymiary elementów miałem od znajomego który lata czymś takim - tyle że statecznik jest u niego zeszlifowany, a ja go na razie jedynie przymierzyłem do całości ...

 

 

 

Zapytam tak na szybko o kwestię śmigła - czy 8x4 będzie dobre - w większości wypadków zauważyłem min. 9" ... no i przy opisie silnika też zaleceją pakiet 3S przy tym rozmiarze, ja mam 2S ... - jak nie trudno sie domyśleć większość posiadanego przeze mnie osprzętu pochodzi z rozbitego TOTO-0 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to sklejka 4mm ( niestety nic cieńszego nie znalałem ) - a to że sprawia to wrażenie balsy to nie dziwię się gdyż znaczna część wierzchniej części sklejki jest ciemna i lekko popękana :)

 

 

... aktywność w kuchni dziś straszna, ale sterlotki już się kleją ... w planach mam zainstalować serwa w statecznikach...

 

powiedzcie mi też jedną rzecz - w takim napędzie trzeba "odwrócić" fazy silnika by model był 'pchany' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki na miejscu - wymiary jak w wersji 2h :)

 

Dołączona grafika

 

Do pełni szczęścia zostało zamontować osprzęt i odrobina dobrej pogody. Dziś już raczej nie zdążę zamontować całej elektroniki, ale jutro będzie komplet - tak więc 2 dniowy plan zostanie wykonany ... jeszcze wyważenie - myślę że zacznę od ŚĆ jak w pierwowzorze czyli 26cm od dzioba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.