Skocz do zawartości

Moje F3 MINI


mariaczi__21

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, dzis troche polatalem. Film tylko z rzutu z reki, bo kamerzysta slabo nagral inne loty. Tutaj tez jakis paproch jest na obiektywie, ale moze byc. Najdluzszy dzisiejszy lot - 11 minut :D (a to juz kolo 17-18 bylo). Nad droga asfaltowa tak ladnie nosilo

 

 

Miodzio :) pieknie wyglada taki szybolek :) mimo ze wole silnikowce coraz czesciej mysle jednak o jakims malym szybowczyku (ewentualnie eletroszybowczyku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe dlg to nietanie ale możesz spokojnie zacząć od Bobolinka czy Zuni.

 

Sam mam ich hybryde i powiem że świetna sprawa taki model. Dlg porzucasz i nawet takim modelem koło 1min poltasz. Na zboczu taka zabawka to złoto normalnie.

 

W dziale filmy modelarskie możesz zobaczyć jak sobie rzucam i latam takim modelikiem. Do modelu na zawody sporo mu brakuje ale i tak frajda jest spora.

 

Może na początek kup sobie ANULę - do rzucania dlg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinn - fajne filmy. Calkiem mi sie DLG spodobalo. Troche poszukalem sobie na ten temat w lnecie i ciekawy jest tez regulamin (rozne zadania do wykonania :D ). Widze ze jest to teraz bardzo popularny w Polsce sport i organizuje sie sporo zawodow. Kto wie, moze zawitam na ktorys, jak beda blisko Plocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest obecnie najszybciej rozwijająca się dziedzina modelarstwa. Modele nawet zawodnicze cenowo są na kieszeń przeciętnego polaka (rok wyrzeczeń i mamy rzutka).

 

Co do zadań to jest chyba główny powód ich atrakcyjności.

 

Drugi to to że przychodzisz z modelem rozkładasz antenę załączasz zasilanie i latasz. Zero marnowania czasu na hole i inne pierdoły.

 

Dziś latałem rzutkiem po 5 min (więcej nie potrzebowałem bo na zawodach maksymalny czas lotu to 5 min a jutro zawody) Co prawda jak sie wleci w duszenie to nic nie pomoże ale tak to wystarczy lekki komin i nawet z 5 metrów można sie windować.

 

Jutro albo i jeszcze dzisiaj pokaże zdjęcia które napstrykał mi Tom Tom za co serdecznie mu dziękuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rzutek dlg czy hlg?

 

Może Rafał wiesz gdzie można nabyć model 1,5m dlg - nazywa sie chyba slingshot 1 i kosztuje 400zł.

 

Widziałem też inne ale ich ceny od 600zł w górę , a gdzieś czytałem na alexie że kupił ktoś slinghota za 400zł.

 

Myśle że róznica miedzy moim ciężkawym zuni 1,2m i 335g , a takim slingiem będzie w locie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam tylko dlg :-)

Slinshot to chyba niemiecka machina? Popytam się jutro ludzi na zawodach bo chyba jeden z wrocławiaków miał taki model.

 

Langshot to dobry model. Koszt co prawda powyżej 600 zł ale widziałem jak latał i wydaje mi się że jest okej. Zresztą zobaczymy jakie teraz panują trendy wśród zawodników :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy 16 gram na dm2. Model wazy mi około 320 gram co uważam jest bardzo optymalne do latania w różnych warunkach (jak mocniej wieje to zawsze można jakiś klucz lub kombinerki przykleić do kadłuba i latać dalej). W wakacje zacznę robić coś ala super gee 2, żeby mieć model do latania w słabych warunkach termicznych.

 

Podejrzewam że slingshota jedynki już nie produkują. Wiem ze jest dwójka i jutro będę wiedział o niej wszystko :-P

 

 

EDIT: Popytałem się paru osób i jedyne co usłyszałem to to że są to pieniądze wydane w błoto. Koledze przy pierwszym rzucie skrzydło złożyło się w pól, model wychodził ciężki powyżej 320 gram

 

Po dzisiejszych zawodach mogę stwierdzić że jeśli chcesz coś tanio kupić to pozostaje ci longshot. Dziś pokazały pazurki i Pan Tadeusz Piątek (jeden z najstarszych wiekiem modelarzy) Był nim 4 w konkurencji f6d wygrywając z modelami w pełni wunglowymi :-)

I można powiedziec ze tak 30% osób miało ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.