Skocz do zawartości

Szybowiec RC dla początkującego


MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

W książce którą dostałem kilka lat temu od znajomego pt. "Zdalnie sterowane modele szybowców" autor: Władysław Niestoj z roku 1985 jest model szkolnego szybowca klasy F3B.

Model o rozpiętości 1975mm , bez lotek i klap.

...

Warto się w to pakować ...?

Jeżeli budowa sprawi Ci przyjemność to warto. Znam te plany i model wygląda na taki co wiele wybacza. Przede wszystkim jest dopracowany w każdym szczególe (jak to u Niestoja).

Wracałem do tego hobby podobnym modelem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tw-742 sky hawk podobno dobry, ale niestety za jakieś 350 bez przesyłki na allegro... i sprzęt tam jest słaby... aparatura chyba 300m zasięgu... ale ja do dzisiaj latam corsairem i sobie go chwalę (był moim pierwszym modelem) ( to jest TW-748) poczytaj na forum o tw-742, ma naprawdę sporo dobrych opinii, może nie jest to pełnoprawny "model" ale zawsze jest czym polatać... i części można dokupić ja się coś popsuje, ale decyzja należy do Ciebie :wink:

 

To oczywiście propozycja na model "gotowy do startu" jak zaznaczyłeś wyzej :)

Co do modeli z serii "TW" to mam bardzo duży dystans. Kupiłem TW-738-2 na początku latał dobrze. Ale po tym jak padło serwo wysokości, model zaliczył glebę. W domu sprawdzałem czy coś jeszcze się nie zepsuło i okazało się, że tylko silnik działa :twisted: .

Czyli padła cała elektronika. Regulator był zintegrowany z odbiornikiem, serwo od wysokości w ogóle nie działa, a od kierunku ledwo chodzi, i do tego musiałem usunąć jedno ogniwo z pakietu 9,6V ponieważ wał silnika się w nie wbił.

 

Nie polecam. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpada kupno gotowego to jaki szybowiec budować. Z tego co widzę to są plany w sieci ale nie ma napisane prawie wogóle nic materiałach z jakich dana część jest wykonana!

Mam na dysku ze 20 planów z czego część z strony alehar.aplus.pl jednak nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpada kupno gotowego to jaki szybowiec budować. Z tego co widzę to są plany w sieci ale nie ma napisane prawie wogóle nic materiałach z jakich dana część jest wykonana!

Mam na dysku ze 20 planów z czego część z strony alehar.aplus.pl jednak nie wiem co wybrać.

:wall: Jest taki dział - Od czego zacząć - poczytaj - TAM naprawdę jest wszystko ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Mam już plany szybowców teraz zostało już tylko wybrać który zbudować uwzględniając fakt że ma być to model na początek dla mnie. Teraz modele:

------- oznacza rozpiętość

1. Guppy 2, bez lotek albo z lotkami.----- 1500mm

2. Anpe z http://plans.am.free.fr/ ------ 1700mm

3. Glider 400 golmar.piwko.pl

4. Jerry 400 -------------- 1600mm

5. Michaś z Modelarza----------- 1500mm

6. Toto 2

7. Koliber jednak nie mam profilu skali 1:1------- 1500mm

 

Najbardziej jestem za gupikiem 2 jednak nie jestem pewny czy to model odpowiedni.

Czekam na jakąś wskazówkę ewentualnie nazwy jakiś innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto...

Materiał, depron + sosna i sklejka. Tanio i nie szkoda modelu w razie kreta, a sama model łatwo naprawić i odbudować. Depron to u nas raczej nazwa zwyczajowa. Materiał taki, ale pod inną nazwą dostaniesz w każdym sklepie z ... panelami podłogowymi, jako izolację pilistyrenową pod panele. Paczka 10 arkuszy ok 20-40zł. Zależy od sklepu i producenta. Nas interesują grubości 3, 5 i 6mm, przy czym 5 i 6mm są zwykle zamienne.

 

Nie wiem tylko, czemu nie masz sobie kupić gotowego szybowca?

Easy Glider Pro jest wprost stworzony dla początkujących.

Można też kupić wersję z napędem elektrycznym i mieć motoszybowca, co jest szczególnie przydatne tam, gdzie nie masz warunków do holowania szybowca lub jakiegoś zbocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie dobrze nad tym Guppy 2

Mam już plany szybowców teraz zostało już tylko wybrać który zbudować uwzględniając fakt że ma być to model na początek dla mnie

Model ładny ale cienki profil płata może sprawić że go nie skończysz i się zniechęcisz a nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach modeli kupić gotowy i do tego symulator i za miesiąc zacząć latać w realu , bo wiosna już tuż tuż . Darować sobie sklejanie pierwszego modelu , bo może po kilku lotach okaże się , że interesuje nas całkiem coś innego .

Np taki .:

http://www.jmracing.pl/samoloty-elektryczne-poczatkujacy/587-mini-angel-szybowiec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.