Jump to content

Xeno Multiplexa.


Andych

Recommended Posts

Dłuższy czas zastanawiałem się, w jakim dziale to umieścić, ale ostatecznie docelowo będzie z silnikiem, więc niech tu pozostanie.

Na razie niedostępne jest rozszerzenie do wersji z napędem, a ja nie mam w okolicy warunków do czystego szybowania i okres nieszczególny do takich lotów, więc pewnie po złożeniu Xeno powędruje na półkę.

Już dłuższy czas chodził za mną pomysł sprawienia sobie jakiegoś skrzydełka i kilka razy odkładałem zakup różnych modeli, ale dzięki temu dotrwałem do czasu aż pojawił się u nas Xeno i z tego, co widzę w środku to dobrze się stało. Model zaspakaja wszystkie moje potrzeby i to z nawiązką, szalenie podoba mi się system składania skrzydełka, co na pewno będzie wygodne w transporcie.

Mam tylko nadzieję, że niezbędne w rozszerzeniu do wersji moto elementy będą dostępne bez silnika w komplecie. Jak widać w innych zestawach Multiplexa każą sobie za silnik płacić zdecydowanie za dużo.

 

Przejdźmy do oględzin zawartości pudełka.

Po otwarciu:

Dołączona grafika

 

Skrzydło, jak widać gniazda serwomechanizmów dopasowane do HS 81 lub odpowiedników:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Elementy wyposażenia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dostępne rozszerzenia, na razie tylko jako obrazki z opakowania:

Dołączona grafika

 

Na razie tyle, dobrze, że mam na półce wolne serwomechanizmy, więc powinienem szybko poskładać model i wówczas może podzielę się spostrzeżeniami, chociaż te puzzle składają się same i nie bardzo widzę taką potrzebę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Pomijając to do jakiego działu to przypisać, to ja mam jeszcze pytanie, czy ta "długa oś" jest w zestawie, czy będziesz kombinował ??

 

Model oglądałem/obmacałem już w 4 listopada w Lipsku i wiem, że znajdzie się w moim hangarze, ale najpierw muszę zrobić tam czystki :P Czekam na relację :)

 

POWODZENIA

Link to comment
Share on other sites

To jest wersja glider, bez tej nadstawki pod silnik i całej reszty, tj.silnika kołpaka, ośki, do mnie idzie już też ta wersja, na elektryfikację trzeba poczekać aż ukaże się na rynku.

Tutaj jest wersja tuning, cena spora http://www.kd-modelltechnik.de/shop/product_info.php?info=p1621_Multiplex-Xeno-Antriebssatz--Tuning-.html

 

Dostępny już tutaj http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=1223 i w paru innych również http://cyber-fly.pl/produkt-1426.html :)

Link to comment
Share on other sites

O! A myślałem że będę pierwszy forum co pochwali się tym modelem, bo od dawna marzyłem o nim.

Właśnie trochę podłubałem przy skrzydełku i co nieco pokleiłem. Wszystko pasuje i nikt nie powinien mieć problemu ze złożeniem modelu do kupy. Tak więc jakościowo bez zastrzeżeń, wytłoczki z EPP dokładne, no może ten plastik na dodatki mógłby być trochę lżejszy.

Rozczarowuje mnie trochę polityka Multiplexa bo nie uśmiecha mi się wydawać kolejne pewnie nie małe pieniądze żeby mieć model z napędem elektrycznym. Jeżeli już to model powinien być sprzedawany w dwóch wersjach: jako szybowiec i jako elektryk.

Miałem nadzieję że w pudełku znajdę wszystko do tego by złożyć model pod napęd. A tak dupa, model po złożeniu pójdzie na półkę i będę myślał i kombinował jak mu dorobić napęd.

Link to comment
Share on other sites

:devil: 145 EUR, gdzieś jeszcze widziałem 165 USD... ciekaw jestem ceny u nas???

 

edit.

 

130 EUR, problem polega na zrobieniu owiewki i ułożyskowaniu wału przy kołpaku, jeżeli to rozwiążemy, to można bardzo, bardzo zejść z ceny. Owiewkę można by było machnąć na traconym sturodurze, wcześniej w styrodur wklejając uchwyty do montażu do kadłuba. Chyba podjadę po To skrzydełko. Bardzo ładne :shock: kurde jest.

Link to comment
Share on other sites

A ja sie nawet zastanawiam nad tym pudełkiem jako zboczówke, widział ktoś tą torbę w sklepach - jaka cena ??

 

Ciekawi mnie ten system składania skrzydła, jeżeli dobrze widze to ten plastik sie składa.

 

Podlepi ktos link do instrukcji bo na stronie widze tylko datasheet ...

Link to comment
Share on other sites

Szukałem na http://www.multiplexusa.com/ gdyż z szwabskiego to znam

 

Achtung achtung!

Meine Damen und meine Herren

Herzlich wilkommen

Und nicht verstehen

 

i kilka pojedynczych słów :wink:

 

Dziekuje za link :D

 

Edit: z tego co widze to zestaw napedowy jest drogi ale zestaw 22 4111 to są plastki + wał napędowy i śmigło a zestaw 33 2654 to zestaw z silnikiem i regulatorem + 22 4111.

 

Torba kosztuje mniej niż 100zł a więc spoko, trzeba bedzie odłożyć pare złotych na ten modelik gdyż świetnie zapowiada się na wycieczki w góry.

Link to comment
Share on other sites

Kurde 200zł za kawał styropianu to dla mnie niezłe zdzierstwo, lepiej zbudować samemu na moje.

Finansowo pewnie tak, ale przed chwilą miałem chwilę, więc przymierzałem plastiki i dopiero dokładnie przyjrzałem się skrzydełku. Profil, jaki ma jest raczej nie do osiągnięcia w tanich wycinankach, chyba, że robiłoby się konstrukcyjne, a to na pewno już nie wyjdzie taniej. W Multiplexie musieli sporo czasu w tunelu z tym projektem spędzić, gwarantuje to bezproblemowy oblot, więc bez niepotrzebnych strat i szybować też powinien ładnie.
Link to comment
Share on other sites

Edit: z tego co widze to zestaw napedowy jest drogi ale zestaw 22 4111 to są plastki + wał napędowy i śmigło a zestaw 33 2654 to zestaw z silnikiem i regulatorem + 22 4111.

W germańskim sklepie rsmodels 14 eur za 224111, nie wiem jak z przesyłką, jak nie jakaś koszmarnie droga to cena do zaakceptowania.... zresztą torba mi się przewinęła za podobne pieniądze... niestety też w giermanii... :rotfl:

 

edit.

Wysłałem zapytanie do Multiplexa i ArtHobby w temacie 224111, ciekawe kto będzie szybszy :?:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Kiedyś, przed laty napisałem do Hiteca. Odpowiedź była dość szybko- przedstawicielem na Polskę jest firma p. Dzika, do niego proszę kierować pytania ! Kropka. Koniec cytatu ! Tylko te ładowarki były wtedy w Polsce 3 x droższe niż w Stanach.... To się wtedy nazywało ochroną rynku. Bez względu na moje odczucia - zachowali się ładnie. Ciekawe jak Multiplex ?

Swoją drogą modelik ładny. Nie można tam zastosować silnika z tyłu i krótkiego wału ? Tematyka długich wałów była już przerabiana ze 30 lat temu i myślałem, że odeszła do lamusa ?

Pozdrawiam - Jurek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.