Skocz do zawartości

Xeno Multiplexa.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No to mamy odpowiedź z ArtHobby - chylę czoła, nie spodziewałem się tak szybko odpowiedzi:

 

Do elektryfikacji na własnym silniku będzie potrzebne:
733193 - Śmigło AeroNaut 8 x 5" lub 733492 - 9 x 5" - 39 PLN
733504 - Kołpak 35mm do Xeno - 34 PLN
224108 - Obudowa silnika do modelu Xeno - 40
224109 - Kabinka do Xeno wersji elektrycznej - 30 PLN
224111 - Akcesoria do Xeno wersji elektrycznej - 60 LN
733505 - Specialna przedłużona ośka na 3 lub 4 mm - 34 PLN
 
W przyszłym tygodniu powinniśmy mieć:
332655 - Zestaw napędowy "Xeno tuning" - 529 PLN
Zestaw zawiera wszytko to co powyżej plus dodatkowo drugi kpl. śmigieł, silnik Himax C 2816-1220, regulator MULTIcont BL-30 S-BEC
 
Pozdrawiam
ART HOBBY
www.arthobby.pl

Podliczenie elementów luzem 237 pln, nie mało :? , ale też z nóg nie zwala, silnik z reglem ja akurat mam... sęk w tym że z tymi drobiazgami możemy mieć albo szybowiec, albo elektro i do tego zawsze ładnie wygląda, takie klocki lego, raz tak a raz tak. Z drugiej strony, blisko 450 pln za motoszybowiec o tej rozpiętości.... :? nie mam na razie zdania, chyba że polatam :devil: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat długi wał świadczy o dobrze zaprojektowanym modelu ponieważ przy tego typu modelu SC jest bardzo ważny i przesunięcie go a parę milimetrów mogło uniemożliwić latanie tym modelem. Poza tym sam napęd jest szybko demontowany i jak jesteśmy w górach to możemy sobie polatać szybowcem nie martwiąc się czy po zdjęciu napędu SC jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi wał dowodzi to tego nie można było modelu wyważyć - dlatego ,że źle został zaprojektowany.

 

Ciekawa teoria . . .

 

A zastanawiałeś się czy Multipleks puściłby jakieś dziadostwo do sprzedaży?

 

Ja bardziej bym powiedział, że model jest konstrukcja przemyślaną gdyż wyważają go nie przez ołów a przez rozmieszczenie wyposażenia. Dodatkowo model ma ciekawy kształt, w końcu trzeba zadbać oto by klient go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozując sobie pracę, aby mieć dłużej przyjemność, poskładałem Xeno do kupy.

Kilka fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przy moim wyposażeniu, tak ułożony pakiet NICD daje prawidłowe wyważenie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz tylko oblot, ale muszą być warunki na jakiś mały żagielek, lub doczekam do pojawienia się zespołu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączam do Rafal B. akurat Multiplex z tego słynie i to się sprawdza, że jak już wypuści jakiś model na rynek to jest super dopracowany i po dłuugich testach. Przecież oni doskonale wiedzą, że jeśli chodzi o pianki są w ścisłej czołówce, jak nie prowadzą, więc nie pozwolili by sobie na jakikolwiek fail, zwłaszcza, że Xeno miał być takim "Hitem sezonu " Sam na niego czekałem :P Oczywiście zgadzam się, że cena mała nie jest, ale jeśli chodzi o jakość, to na MPX się nigdy nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie, powszechnie podawane parametry: „Masa do lotu - szybowiec / elektro szybowiec : 395 g / 460 g”

Z ciekawości wsadziłem go na wagę i jak nic wyszło 650 gram, po co tak ściemniać?

Zresztą taka gazeta by latać nie chciała, niestety nie poważyłem elementów, jak ktoś ma jeszcze niezłożony to może uzupełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Xeno na pewno może się podobać. Tu firma Multiplex popracowała przy designie.

Ale ja przychylam się do opinii że ten kawałek EPP za dużo kosztuje.

Dla porównania ceny podobnych piankowców: Sport Wing Robbego w sklepie rcskorpion 705 zł za kompletny model, lub nieco mniejszy Projeti Tiger też Robbego za 335 zł (tu bez napędu ale też ładny wygląd).

Co do rozwiązań mechanicznych napędu modelu to tu podzielam opinie kolegi Malinn. Przedłużony wał świadczy że konstruktorzy mieli problem z wyważeniem modelu. To także dodatkowe elementy mechaniczne komplikujące zespół napędowy i czyniące go bardziej zawodnym. Zwróćcie uwagę na ułożenie pakietu zasilającego w modelu kolegi Andycha. Tu mamy pakiet NiCd. A co jeśli dam lżejszy pakiet LiPol? Nie ma wiele miejsca żeby wędrować z pakietem do przodu. To wersja szybowcowa! A co dopiero będzie jeśli dodamy silnik? Myślę że nie będziemy mieli zbyt dużego pola manewru jeśli chodzi o wyposażenie modelu. Trzeba będzie stosować możliwie lekkie silniki żeby móc wyważyć model. No chyba że ten model będzie tolerował przesunięcie do tyłu środka ciężkości?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł. za ten model to naprawdę uczciwa cena.

Nie ogarniam Kaczmarsky twojego wywodu, z jednej strony zarzucasz, że Multiplex przesadza, a z drugiej dla porównania sugerujesz model „Projeti Tiger” za 335 zł. lub jako komplet „Sport Wing” za 705 zł., a za tyle to ja dodam do Xeno napęd i jeszcze na firmową torbę starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Mogę się mylić ale jedynym sensownym wytłumaczeniem tak rozwiązanego napędu jest chęć pozostawienia Ś.C. w tym samym miejscu. Jak mi się znudzi elektryk to zrzucam silnik i śmigło i latam szybowcem beż kombinowania z wyważeniem, lub odwrotnie ?

Jeśli się mylę i tak nie jest, to jedynym sensownym wytłumaczeniem jest, że w chińskich magazynach zalegał pręt na wały którego trzeba było się pozbyć, żeby pozamiatać. Ktoś wpadł na pomysł i dorobił Xeno, który faktycznie jest opakowaniem dla pręta........

I tym sposobem upłynni się zapasy prętów po: 729 - 25 zł(opakowanie) = 704 PLN !

Uuuuchch ! "Moja" księgowa w Tychach zacierałaby ręce......

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale jedynym sensownym wytłumaczeniem tak rozwiązanego napędu jest chęć pozostawienia Ś.C. w tym samym miejscu. Jak mi się znudzi elektryk to zrzucam silnik i śmigło i latam szybowcem beż kombinowania z wyważeniem, lub odwrotnie ?

Też tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie takiego klocka [silnika] jaki proponują na tyle było by niewygodne, ŚC było by trudno ustalić, akumulator musiałby być większy a model cięższy. Mocowanie silnika na spływie też by trzeba było by usztywnić a więc dodatkowe parę gram.

 

Ogółem czekam na cene plastików solo bo cena za napęd powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat odnośnie ustawień „ELEVON”.

Oto, co piszą w instrukcji:

Elevons

Aileron travel: 14 mm up / 16 mm down

Elevator travel: 12 mm up / 12 mm down

 

Czy to błąd w druku, czy ja źle odczytuję, sugerują mniejsze wychylenie w górę i większe w duł. Osobiście nie mam jeszcze doświadczeń w oblatywaniu skrzydełek, czy takie odwrotne jak w standartowych konstrukcjach ustawienia to norma? Może jest to podyktowane ich doświadczeniami z tym profilem, jaki zastosowali w Xeno?

Ktoś już poleciał i sprawdził, lub trafił w innych forach na informacje o regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.