Skocz do zawartości

telewizor samochodowy Denver - spalił się po godzine pracy :


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

piszę ten temat aby rozładować nerwy. Kupiłem TV samochodowy tani bo za ok. 200PLN model DENVER DFT-507. TV miał służyć jako monitor serwisowy przy zakładaniu monitorng-ów. Porządny taki bejerancki kosztuje 700-900, hmm drogo. Do tego mojego dołożyłbym 100PLN (aku. obudowa, wyjścia) i za 300 też by był, ale do sedna. Paczka przyszła dziś po południu ok 16.00 po otwarciu od razu TV się spocił się (chyba przeleżał nic w samochodzie kuriera) więc położyłem go na letni grzejnik aby odparowała woda, i tak przeleżał 4-5 godzin. TV podłączyłem do zasilacza i działał, no to wpakowałem 10 aku. do koszyka (specjalna podstawka dodana to TV) i zasilany z aku. też działał. Sokro działa to robię testy z kamerkami podłączam kamerkę a tu cisza .... obrazu nie ma, trochę powalczyłem z kablami a tu nagle TV wyłączyło się i nie chcę się włączyć myślę, kurde czyżbym jakieś zwarcie zrobił ale gdzie i co (obrazu brak i to nagłę wyłączenie), minuta zastanowienia i dobra zrobię test na zwykłym TV a i tu :ass: obrazu z kamerki brak. Test kabla i jest przyczyna uszkodzona F-BNC wymiana na inną i działa :jupi:. wracam po jakiś 10 minutach i sprawdzam ten TV samochodowy i o dziwo włącza się no to japa się cieszy. No to teraz czas pooglądać TV skan kanałów i coś jest 1,2,posat, i regionalna. Oglądam program może ze 30 minut i postanowiłem wyłączyć to TV i po wyłączeniu już się nie włącza, a nawet nie świeci dioda stadby jedynie co zauważyłem to, to że podczas przykładania zasilania do gniazda to iskrzy jakby zwarcie. Normalnie jestem zły jak cholera. Potrzebuje ten sprzęt na piątek, zakładając że muszę odesłać ten towar do wrocławia to nie mam szans aby nieć to sprawne :evil:

 

no cóż morał jest taki "tanio kupujesz dwa razy kupujesz" !!!!!

 

PS. jutro dzwonię do tego sklepu ciekawe co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A co maja powiedziec , co Ty bys powiedzial?

Stalo sie awaria prosze odeslac wymienimy tylko nikt nie odda Ci kasy ,czy tez przyjemnosci co bys w piatek mogl zarobic :cry:

Ja kilka dni temu otrzymalem ekspres do kawy bagatela 590 funtow

zaprzyl dwie kawy dla mnie i zony i sie spier....

juz odeslany czedkam na nowy + zwrot przesylki zwrotnej

na pojutrze ma ponoc byc A co z moja jutrzejsza kawa???? tez ide w plecy :mrgreen:

 

Nie mozna mowic tanio kupujesz dwa razy kupujesz

Jeden z moich nadajnikow to turnigy

tani !!!! i latam teraz tyllko na nim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma (sprzedwca) okazał się OK. Podczas rozmowy telefonicznej uzgodniliśmy że oni jeszcze dziś wyślą nowy TV, a stary uszkodzony zabierze ten sam kurier. Jestem w pełni zadowolony z takiego rozwiązania.

To faktycznie okazał się być OK.

BTW - zwróćcie uwagę na to , że cieszymy się z faktu, że udaje nam się otrzymać to, co tak naprawdę jest nam należne jak psu zupa. Ale to Polska jest właśnie...

 

Dla pokazania przepaści, jaka ciągle dzieli nas do cywilizowanego świata, pozwolę sobie na taki mały OT , bo historia moja całkiem świeża jest (bo z dzisiaj).

Otóż parę dni temu zrobiłem zakupy w sklepie internetowym w UK. Po czym, jak przesyłka dotarła, to okazało się że jeden z kupowanych przedmiotów był zapakowany w zwykłe białe pudełko, a nie tak jak się spodziewałem w firmowe, ładnie zadrukowane itp...Jako że to ma być prezent pod choinkę, to "żyłka mi wyszła" :evil: i stwierdziłem , że spróbuję zareklamować towar, albo przynajmniej wyrazić swoje niezadowolenie.

Napisałem maila do sklepu, że spodziewałem się opakowania standardowego, a nie zastępczego itp...Po godzinie dostałem odpowiedź.

"Białe opakowania to obecnie standard dla tego przedmiotu, ale że nie było o tym mowy na stronie opisującej ów przedmiot, to w ramach zadośćuczynienia wyszukaliśmy jeszcze jedną sztukę w opakowaniu firmowym, którą natychmiast wysyłamy do Pana gratis".

Ale to nie wszystko. Ten pierwszy (w końcu w pełni wartościowy produkt) mogę sobie zatrzymać jako prezent :shock:

 

Nawet nie chcą go z powrotem :shock: :jupi: A dodam tylko, że wartość owego przedmiotu to 20 funtów, a więc nie tak znowu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu panuje przekonanie, ze klient zadowolony powie 5 osobom, a niezadowolony 100.

Reklamacje i zwroty to prosta czynnosc i zalatwiana glownie od reki - nie jak w Polsce gdzie trzeba straszyc urzedami itd... :evil:

Tu ludzie jak nie sa pewni czy cos im bedzie pasowac to kupuja - bo jakby co to mozna oddac, w Polsce sami wiecie jak jest...

Dodajcie do tego wyzsze marze w Polsce niz tutaj oraz najczesciej brak polskiej instrukcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ja większość rzeczy, prezentów itp... kupuję w necie w UK (sklepy WWW & ebay).

Autentycznie. I jakoś nie mam obaw, o to że towar nie dotrze, czy będą problemy z reklamacją.

 

A w Polsce większości sprzedającym to zwisa, bo zwłaszcza jeśli obsługują segment niszowy to i tak klientów będą mieli (przykład z naszego forum : jeden ze sklepów modelarskich z Wrocławia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - zwróćcie uwagę na to , że cieszymy się z faktu, że udaje nam się otrzymać to, co tak naprawdę jest nam należne jak psu zupa. Ale to Polska jest właśnie...

No to jest niestety prawda. Podobnie jest z opiniami na temat sklepów tu na forum. Od groma "polecam" właściwie tylko za to że sklep sprzedał to co ktoś kupił - widać nawet to cieszy i za to należy się pochwała :rotfl: Ciekawe jakby z HC tak z kilka razy komuś nie wysłali towaru albo tłumaczyli się że ceny się zmieniły, nie uwzględnili gwarancji itp. - coś mało takich przypadków na liczbę kupujących a to tylko chiński sklep :devil:

 

Ostatnio miałem muszę przyznać dwa.... miłe przypadki niestety nie związane z modelarstwem - ale jak się chce to można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam 14" z kineskopem , próby z LCD wypadły kiepsko

A ja właśnie przestałem kilka lat temu tak robić. Ciężko i nieporęcznie szczególnie na wysokości i z drabiny, brr... Mam taki monitorek 11 cali lcd przymocowany do ręki bardzo "profesjonalnie" na taśmę z rzepa, zasilanie wprost z kamery o ile zasilana jest 12V. A ustawianie zostawiam sobie na popołudnie lub wieczór...

 

Słyszałem też u możliwości podłączania "okulara" lub "wizjera" (jak to zwał tak to zwał) od kamery VHS ale tylko słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz hit dnia ! Przyszedł drugi nowy TV odleżał, 3 godzinki w domu, no to czas go podłączyć i sprawdzić. Naturalnie TV podłączony do zasilacza z zestawu i co :ass: . Podziałał może 30 sekund i zgasł, po czym już się go nie da uruchomić. Teraz już wiem dlaczego do każdej sztuki dodają schemat serwisowy ! Jako że brak stiker’ów to pozwoliłem sobie zdjąć obudowę pomierzyć napięcia. I chyba znalazłem problem. TV jest na 12V , zasilacz bez obciążenia daje 16,5V co najwyraźniej jest za dużo gdyż "chyba" uwala diodę schotkiego 4,8V. Na pewno tu jest problem gdyż szeregowo z nią jest 1n4148 i ta jest gorąca.

 

jutro dzwonię do tej firmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.