Skocz do zawartości

ASW 28 PELIKAN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Kupiłem ten wspaniały model.Lata świetnie,jest stabilny w locie i żwawo color]reaguje na stery(szczególnie ster wysokości).Mimo tych wspaniałych właściwości lotnych "uderzyłem nim w drzewo" :(.Jak na taką kraksę straty nie wielkie:

-śmigło złamane

-złamane skrzydło wraz z lotką

Na szczęcię mam trochę doświadczenia z odbudowaniem, tyle że modeli drewnianych a nie epp..

No to tak, śmigło złamane a więc trzeba kupić nowe( ja zakupiłem w rcskorpionie,bo najbliżej mojego miasta jest> http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=151_156_224&products_id=2239 ) to śmigło wymagało drobnych przeróbek:

-trzeba było zeszlifować tą część gdzie mocuje się śróbką do kołpaku

-trzeba zrobić "coś żeby śmigło nie składało się do przodu- i tu moje pytanie jak?

Parę fotek z odbudowy:

http://img38.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie119.jpg - link do galerii.

Wszelkie sugestie i uwagi chętnie widziane.

 

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

[ciach]...

-trzeba było zeszlifować tą część gdzie mocuje się śróbką do kołpaku

[ciach]...

 

Nie dało się znaleźć łopatek, które pasują do kołpaka? Teraz to chyba lepiej dobrać odpowiedni kołpak... :|

 

[ciach]...

-trzeba zrobić "coś żeby śmigło nie składało sie do przodu.

[ciach]...

 

Nie ma obawy. Siła odśrodkowa to takie dziadostwo, co każde łopatki utrzyma w odpowiedniej pozycji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło oryginalne mozesz kupiś np w modelarnia.pl/sklep , modele.sklep.pl itd. Skrzydła proponuje kupić nowe. ja ostatnio miałem małą krakse tym modelem i kadłub trzebało nowy załatwić. a jak nie chcesz kupować śmigła to z tego co masz to zeszlifuj pod kątem od czoła śmigła. I wtedy będzie sie składać i nie będzie przeginać się do przodu bo niezeszlifowana na płaską cześć czołowa bedzie sie blokować o gniazdo łopaty. Jeszcze jedno. jak nie chcesz nowych skrzydeł to sklej to dwoma bagnetami np węgiel 2-3mm. Troche CA albo polimer i będzie gites:) A lotke to z jednym bagnetem i można wzmocnić na całej długości taśmą przeźroczystą. zawias też można z niej zrobić. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.