Skocz do zawartości

Extreme-Smove...


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po kilku dniach latania modelem Marcina ( Morlock) nauczylem sie calkiem niezle zawisu a ze latanie 3d bardzo mi sie podoba postanowilem zbudowac sobie taki model :D

Nie szukalem daleko - siegnalem po plany znanego juz mi modelu Smove. Tym razem wykonalem go najlzej jak potrafilem nie tracac na wytrzymalosci ( Marcin wie o czym mowie :lol: ). Wynik to 225g bez podwozia i 240 z podwoziem. Model caly klejony na polimer - dragon. ( nie stac mnie na UhuPOR :( - 11zl ) . Po 2 dniach postalo cos takiego :

 

DSCI0059.jpg

 

DSCI0060.jpg

 

DSCI0062.jpg

 

 

DSCI0061.jpg

 

Wyposazenie : silnik TP od Skalenia - jakmniejszy TP.

ciag 310g na smiegle 9x4,7 przy 2s ( troche malo ciagu)

serwa : 3xconrad

regiel : dynam 18

akku : dualsky 620mah ( musze zmienic na minimym 1000)

budowa : depron 3mm dziub z 6mm.

 

Konstrukcja niby delikatna ale dzieki nitka ktore tworza krzyzaki na skrydlach i odpowadzenia do kalduba sprawia ze model wogole w locie sie nie wygina :)

Mam SC bardzo z tylu - do nauki zawisu. ale jak przydzie wiekszy pakiet to chyba nic sie nie stanie :D

Konstrukjca bardzo udana - troche slaba reakcja na lotki ( nie moge juz zwiekszyc wychylen) natomiast SK reaguje tak na podstawowych wychyleniach ze model prawie w miejscu zakreca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360 nie ma sensu do tak ciezkiego modelu.

 

fakt ze przydalo by sie odchudzic. Model zaprojektowany jest chyba pod wage do 200g a przy 150 na pewno lata super.

 

1. bialy depron

2. lzejszy regler

3. 15 podwozie to tragedia. moje wazy ok 5g i tak wydaje mi sie ciezkie

 

O ile nie zamierzasz latac w pomieszczeniach to twoja waga moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec.... Model da sie SPORO odchudzic - uzywajac np innego kleju, dajac mniejszy regiel, odbiornik ( w moim przypadku 30g....- innego nie mialem), serwa 4g ( u mnie 8). model lata rewelacyjnie i na dworzu przy beziwetrznej wzgledeni lekkim wietrze. A dzisiaj przeszedl test w "hali" dworca PKP :lol: - nie bic!!

 

Lata bardzo przyjemnie :) Dzieki tylniemu wywazeniu zawis to pestka.

Obecny pakiet (620mah 2s) pozwala mi na 10 min zabaw - cwiczenia zawisu i zyletki. Co model ma wspaniele to to ze wystarczy 1 kreska na aparaturze czyli silnik ledwo sie kreci a model leci po poziomej- ale wolno - co mi bardzo odpowiada :)

 

Terez planuje zrobic model z depronu 6mm i dac mu pakiet 1350mah 3s - model Extry 330 ale tez decha- wiem po marcina morloku ze latanie nawet w umiarkowanym wietrze bedzie wporzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zastosuj bialy depron.

Moje shocki waza 160-170g z tym samym silnikiem, 3ma conradami, regulatorem 14g (do niedawna- teraz bede mial 7g), takim samym pakietem -2s 620 oraz odbiornikiem 9g hiteca.

 

Kluczem do sukcesu jest depron!! Ja uzywam tylko bialego 3mm. Drogi? Niekoniecznie. Z jednej plyty za 10zl wychodza prawie 2 modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.