Skocz do zawartości

Ranger


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ruszyły prace nad pierwszym dwupłatem.

 

Rozpiętość:100 cm

Długość: 87 cm

Sterowanie:wysokość i lotki

 

Wyniki dotychczasowej pracy:

Skrzydła:

skrzydaak0.jpg

profilol6.jpg

Bok kadłuba:

bokcayly5.jpg

 

Z rozpędu zrobiłem 2 płaty identyczne ale to żaden problem. Jeden sie przytnie. I tu pytanie:ile mam obciąć :?:

 

Jakieś rady co do dalszej budowy to piszcie (przypominam że to mój pierwszy dwupłat więc chętnie posłucham). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to poprawić ale klej tak mocno już trzyma że nie da rady nic zrobić.

Mam zamiar zrobić w nim demontowane skrzydła, więc istnieje jedna możliwość.

Jak stwierdze po oblocie że ma strasznie słabe właściwości lotne to poprostu zrobie drugie i przesune listwe bliżej natarcia. Narazie zostawie tak jak jest może nie bedzie tak źle.

A co z tą długością dolnego płata? Skracać czy zostawić równe? Widziałem że niektóre modele mają 2 płaty identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wzmocnione. Napewno przy końcach dam łączniki skrzydeł jak bedzie za słabe to dam jeszcze listwy z górnego lewego płata przez kadłub i do dolnego prawego i tak samo w drugą strone(wyjdzie taki X przechodzący przez kadłub.

 

Troche jeszcze pogrzebałem i model wygląda w tej chwili tak:

dsc01157au1.jpg

 

dsc01158xe4.jpg

 

Narazie wszystko jest tylko złożone do zdjęcia. Musze najpierw okleić model (to najwcześniej zaczne jutro bo nie mam taśmy) a dopiero posklejać to wszystko do kupy. Wkleiłem też serwo do SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilu już nie może zmienić.Najwyżej zrobi nowe skrzydła jeśli te okażą się porażką.

Nie podoba mi się totalnie mocowanie do kadłuba >< takie coś jest proszeniem się o kłopoty.

Jeśli już to lepsze by było )( na okrągło.

Niby podobne le całkiem inne siły na rozrywanie wytrzymają.

Poza tym musisz olinować skrzydłą aby były sztywne bo inaczej kaplica murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie górnego płata powinno być ok. Napewno takie )( by więcej wytrzymało. Zrobie takie do łączenia płatów przy końcach. Apropo tych co mam zrobione to tam w środku są listwy, depron jest tylko dla ozdoby bo dziwnie by wyglądały takie sterczące patyki(jutro dokleje kawałki depronu i bedzie ok) :wink:

Mam tylko problem z tym olinowaniem. Jak już pisałem chciałem przez kadłub puścić listwy łączące płaty taki X ale listwa zawsze daje większe opory niż linki.

Ma ktoś jakieś linki do stron albo przykład jak pożądnie zrobić to olinowanie płatów:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka napewno sie przyda.

No a wracając do modelu to powoli do przodu:

 

Płaty jeszcze nie prasowane i stąd ta nierówność na spodzie dolnego płata. Poprawi sie :wink:

dsc01160bm8.jpg

dsc01161re7.jpg

 

Okleje i zamontuje jeszcze lotki no i dorobie podwozie(koła już mam)

Narazie chwila przerwy do czasu aż dojdzie silnik bo wtedy bede wiedział jak rozmieścić elekrtonike i gdzie dać pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: Polski lotnik to jest taki że jak trzeba to poleci nawet na drzwiach od stodoły :lol2:

Ja wychodze z takiego założenia, że jak deski latają to taki profil też powinien. Jak nie zobacze to sie nie przekonam. A może bedzie miał znakomite właściwości lotne? Potraktuje to jako experyment.

W najgorszym przypadku bedzie próba lądowania z jak najmniejszą liczbą strat, a potem z 3h i będą nowe płaty z jakimś konkretnym profilem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuje to jako experyment.

Tylko po co ponownie odkrywać Amerykę? Ale masz rację, najlepiej uczyć się na własnych błędach - choć nie najtaniej :D

A już zupełnie w kategoriach żartu: nie dorabiaj lotek - będziesz mógł latać i do przodu, i do tyłu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dorabiaj lotek - będziesz mógł latać i do przodu, i do tyłu

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

A tak poważnie czemu ten profil ma być zły? Lotki przedłużą krawędź spływu i już nie będzie symetryczny. To tak jakbym w płacie zefirka lotki dorobił z tej końcówki ( http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=1161&postdays=0&postorder=asc&start=15 ) .

Po 2 to na profili widziałem kilkanaście podobnych symetrycznych profili (np:GOE 8K) i jakoś lata.

Mam już w górnym płacie lotki jak coś zrobie więcej to wstawie fotki i zobaczycie że to tak źle wygląda tylko bez lotek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Po 2 to na profili widziałem kilkanaście podobnych symetrycznych profili (np:GOE 8K) i jakoś lata.

Nie to że coś krytykuję :) , ale skąd wiesz, że te symetryczne profile nie są zaprojektowane dla usterzeń!

Mniejsza o to. Latac powinno :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie dobrze latał to co na pisze nie ma sensu ,ale gdybyś miał problemy w locie z tym profilem to wydaje mi się , że możesz odciąć 3-4 cm z przodu i w to miejsce wstawić listewkę balsową taką 1x1 (wymiary dopasować do skrzydła ) i po oszlifowaniu dostaniesz modelarski (w miarę ) profil.

Może nie będziesz musiał.

Przy jednopłacie model po dodaniu gazu pewnie by wyrywał w górę.

Ale co zrobi z tym dwupłat to nie wiem.

 

Poza tym wygląda o.k. i nie ma się czego czepić. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.