Skocz do zawartości

Ranger


Rekomendowane odpowiedzi

niech sie bardziej doswiadczeni niz ja wypowiedza ale czy robienie 2plata bez kierunku ma sens??

 

mam 2 niewielkie depronowe 2platy bez profilu i moimi bez kierunku o zakrecie praktycznie nie ma mowy. moze z profilem da sie zakrecic.

w 1placie owszem da sie latac bez kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Statecznik pionowy jest prosto to tylko na zdjęciu tak widać. Mam jeszcze inne zdjęcie i widać na nim jakby statecznik poziomy leżał jednym bokiem na ziemi. To dopiero śmiesznie wygląda.

Ster wysokości ma 35 cm szerokości to mało :?: Wielkość dobrze widać na zdjęciu gdzie są wszystkie części osobno.

Co do lotu to w czwartek przyjdzie silnik i dopiero bede wiedział gdzie zrobić półke pod lipolka. Myśle że jak nie bedzie wiało to w niedziele powinien być oblot.Wczoraj wyciełem tą brakującą górną część kadłuba i zrobiłem wręge do montażu silnika więc do końca zostało tylko wlkeić tą półke na lipola i zrobić klapke do wyciągania aku.

A i powiedzcie o tym sterze kierunku. Potrzebny czy niekoniecznie?

Na symulatorze latam bez SK (ale jak wiadomo symulator to tylko namiastka tego co sie dzieje w rzeczywistości z modelem). Jak kiedyś zrobiłem model ze SK to nie mogłem tym latać. Jakoś dziwnie. Ja do skrętu i tak zawsze kłade model bokiem za pomocą lotek i podciągam wysokością. Więc może da rade. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do skrętu i tak zawsze kłade model bokiem za pomocą lotek i podciągam wysokością. Więc może da rade. Co o tym myślicie?

mysle ze skrecisz ale moj 2-plat przy takim manewrze wyrywa ostro do gory chyba ze postawisz lotkami skrzydla w pion, ale to malo komfortowe latanie, pozatym nie wyobrazam sobie startu z ziemi bez kierunku, bo moment zasmiglowy skreci ci model w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem depronowego mesia ze wzniosem. Nauczyłem się nim latać na hali i później zredukowałem wznios do zera i dorobiłem lotki. Nie byłem przyzwyczajony do używania kierunku kiedy ma się lotki i rzeczywiście nie da się skręcać. Model chciał robić żyletkę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oblotu nie będzie w niedziele :evil: .

Powód: Poczta Polska priorytet z moim silnikiem dostarcza już 3 dni. Dzisiaj powiedzieli że też nie dotarł.

Pracuje tam i coraz bardziej mnie zaskakują. Warszawa - Gorzów i 3 dni im za mało. Przecież to szok. Ale im sie oberwie już ja tego dopilnuje :twisted:

A co do SK to już zrobiłem na wszelki wypadek kanał na popychacz jak sterowanie samymi lotkami okaże sie do :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model w końcu został skończony.

Ostatecznie wygląda tak:

dsc01287my3.jpg

 

dsc01289ub9.jpg

 

No i oczywiście odbył sie oblot. Pakiet 3s śmigło 8X6. Skręt bez żadnych problemów(identycznie jak w jednopłacie) Start z ziemi na 3/4 gazu.

Są też 2 rzeczy do poprawienia:

1: Model przy daniu gazu na max wyrywa w góre. Zmieniłem śmigło na 8X4. Jak sie aku naładuje to sprawdze czy pomogło. Jak nie to przesune aku bardziej na przód.

2: W modelu płaty opadają. I tu pytanie czy to przeszkadza i jak najłatwiej poprawić? Olinkować?

Zdjęcie:

dsc01288xg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jednopłacie model po dodaniu gazu pewnie by wyrywał w górę.

 

Przykro mi że to wykrakałem , ale taki profil wiec i takie objawy.

Daj skłon silnika mocniej w dół ,może pomoże.

olinowanie na pewno pomoże o ile pomyślisz jak to zrobić (albo podpatrzysz jak to robią inni)

 

Samolot ładnie wygląda i szkoda że nie odpłaca pięknym lotem.

 

Moim zdaniem pomyśl nad nowymi skrzydłami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata sie dobrze. Problemem jest masa i ułożenie pakietu.

Masa modelu uniemożliwia zastosowanie pakietu 2s bo silnik nie daje rady. :(

Musze jeszcze przesunąć pakiet z 2-3 cm do przodu bo podczas szybowania zadziera do góry.

Model daje dużo frajdy. Pierwsze to rozmiar. Narazie to największy model jaki miałem. A drugie to zwiększyłem wychylenia sterów i model ładnie robi pętle i beczki bez utraty wysokości :)

 

Teraz musze dokupić drugi odbiornik i regiel do Tracteur-a (zostały zabrane do Ranger-a). Bede miał wtedy 2 dobrze latające modele. Jak bede chciał polatać na spokojnie i nisko to pakiet 2s i Tracteur, a jak szybciej i wyżej to 3s i Ranger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.