Jump to content

Pokrowce na skrzydla do modelu


MironRC

Recommended Posts

Tak sobie siedzę i się przyglądam na model :crazy: Przypomniały mi się czasy kiedy to jeszcze niedawno "targałem" skrzydła,kadłuby, itp na lotnisko. Pomyślałem ze warto by stworzyć jakieś pokrowce, które z jednej strony chronią skrzydła, stateczniki przed zniszczeniem a z drugiej ułatwiają ich transport. Macie może juz jakieś patenty, jak to zrobić, z jakiego materiału itd? Może uda się zrobić uniwersalny POKROWIEC Rc :idea: :D

Link to comment
Share on other sites

Mata zagrzejnikowa:

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=mata+zagrzejnikowa

Bardzo dobrze skleja się to taśmą samoprzylepną, a jeżeli masz pod ręką dziewoję z maszyną do szycia, to również znakomicie się szyje, pod warunkiem obłożenia zszywanych fragmentów tasiemką z materiału.

Jednocześnie świetnie chroni przed słońcem.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam spory kawał folii bąbelkowej(ok 2x1m)i jest to dość uniwersalne rozwiązanie.Jeśli mam np dwa skrzydła i kadłub to owijam raz jedno skrzydło potem dokładam do niego drugie na końcu kadłub i powstaje z tego coś w rodzaju rolady którą można bez problemu i w miarę bezpiecznie transportować.Na lotnisku owa folia też często się przydaje jako podkładka pod skrzynki,narzędzia no i przede wszystkim pod :ass: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ja bąbelki zgrzewam zwykłym żelazkiem .Folia do folii, warstwa papieru silikonowanego (od wszystkich samoklejących się folii,naklejek itp) błyszczącym do folii,trochę ćwiczeń i jest. Trafiam czasem bąbelkową pokrytą pianką 2 mm -no to juz jest lukSIus !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.