Skocz do zawartości

Zasilanie ładowarki


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

WItam jaki jest najtańszy sposób na podłączenie ładowarki schark do zwykłego gniazda sieciowego ?.

 

 

Widziałem takie specjalne transformatory po 130 zł , jak na moje to troche drogo :?

 

słyszałem coś o zasilaczach od komputera które ponoć można zaadoptować do tego celu , jednak nie wiem dokładnie jaki zasilacz powinienem kupić

 

potrzebuje konkretnych informacji bardzo ważna jest dla mnie cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja w swojej ładowarce AQCB-5FC również zastosowałem zasilacz komputerowy AT i jest OK. Jeżeli zasilisz ATX’em, należy zewrzeć piny (są opisane na www.elektroda.pl )

 

Jak ładuje to mam cały czas informację bo mi dysk 240Mb szumi

 

Taki dysk to czysta prehistoria. A jak jeszcze szumi..., to możesz w muzeum niezłą kasę wziąć. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując OT jak Ty Tomku za 10 lat kupisz BMW to ja chyba jakiegoś małego odrzutowca :)

 

 

dla porównania nowożytni dysk

 

http://img131.imageshack.us/img131/315/obraz001bw1.jpg

 

i oznaczenie modelu

 

http://img131.imageshack.us/img131/1830/obraz002tn9.jpg

 

uwaga spore fotki.

 

btw. Kupie jakiegoś starego laptopa 386 486 ewentualnie pentium 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy sposób na podłączenie ładowarki schark do zwykłego gniazda sieciowego

Jeżeli nie liczysz na BMW, lub odrzutowca w nieopisanej bliżej przyszłości, a historia dysków i laptopów też Cię nie bawi, to kup sobie nowiutki totalnie chiński zasilacz do laptopa wielkości loda na patyku, o parametrach wejściowych ładowarki shark.

Na allegro pewnie max 50zł za nowy z kablem itd.

Mam dwa i w 100% polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w domu jakiś zasilacz co ma regulacje napięcia od 1,5 v do 12 można w nim odwracać biegunowośc na jego etykietce pisze takie coś :

 

 

INPUT 220v/240v

50Hz

POWER 18W

 

OUTPUT 1,5-3-4-5-6-7,5-9-12 V

 

CURRENT : 1000mA MAX

 

Czy taki zasilacz nadaje się do zasilania ładowarki biorąc pod uwagę że będe ładował pakiety mniejszymi prądami np 50mah max :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy taki zasilacz nadaje się do zasilania ładowarki biorąc pod uwagę że będe ładował pakiety mniejszymi prądami np 50mah max :?:

A czy w ładowarce Shark można ustawić prąd ładowania na 50mAh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło :D . Przy okazji zajrzałem do instrukcji Sharka i najmniejszy prąd ładowania w Sharku to 100 mA. Chyba że są modele tej ładowarki których nie znam i w których można ustawić prąd ładowania 50 mA. A swoją drogą, to jakie akumulatory mające zastosowanie w modelu latającym ładuje się prądem 50 mA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh namieszałem troche :lol:

 

posiadam jeszcze urządzenie od wycinarki do styropianu zwane transformatorem troidalnym 220/12v 8,5A

 

Czy takie coś też nada się do zasilania ładowarki ???

 

 

transformator ten jest w kształcie koła i na niego są nawinięte zwoje drutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje zasilacz z komputera - będzie najtańszy choćby nowy.

 

Propozycja moja taka - uzbierać 30zł i zrobić wycieczke po Kołobrzeskich giełdach ze starociami. Znam conajmniej 4 miejsca gdzie można coś takiego znaleźć.

 

 

Odnośnie zasilacza od laptopa - jaki on prąd wytrzyma? Miał ktoś taki?

 

50mA toć to 0,05A - raczej można se naładować aku. aaaa 500mah przez 10 godzin :lol:

 

Potrzebny koledze zasilacz co wydoli te 2A , a tu chyba łapie sie zasilacz od pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.