Jump to content

RAY C2830/15 zastosowanie.


Irek M

Recommended Posts

Ja w swoich elektrykach używam RAY-e i jak dotąd problemów z nimi nie miałem. nigdy ciągu nie mierzyłem ale w RAY CD2830/09 latałem extra 300 około 300-350g ważyła i czuć było że ma aż nadmiar mocy aby ciągnąć pionowo w górę i to tylko na dwóch cellach w pakiecie. teraz mam go w kombacie (też coś około 350g) i jak kiedyś od kolegi pakiet 11v pożyczyłem to ten silnik po prostu wył i ciągu miał na pewno ponad 700g na śmigle 10x6 (zawsze na takim latam).

Więc tak mysle że jak na samolot z linku na 11v będzie pasował ten silniczek.

Link to comment
Share on other sites

Pasował będzie jak najbardziej - wymiarami ;D Martwi mnie to, że max waga modelu to jakieś 500g ,a mój będzie miał 700g. Na zwykłym dzwonku smigałem sobie modelem prawie 900g ten za to ma aż 210W ale przy obrotach prawie o poowe mniejszych.

Link to comment
Share on other sites

Wielkością odpowiada, mocą też. Ale dyskwalifikują go obroty. Patrzę na zdjęcie modelu i widzę, że nie wejdzie większe śmigło niz zaleca producent. A na 8 - calowym śmigle, to uzyskasz maksymalnie 400g ciągu.

Zakładam 3 celowy pakiet, ale gdybyś miał 4 lub 5-celowy... wtedy powinno być ok.

ps

Silnika nie miałem, więc nie wiem czy dane katalogowe są prawdziwe.

Link to comment
Share on other sites

Śmigło wchodzi 9calowe czyli OK. Mnie też zastanawiało czemu model raczej o kształtach szybszego niż wolnego - posiada silnik o stosunkowo małej kV z raczej małym śmigłem. Dziś zrobię próby na "dzwonku" i EMAX .

Link to comment
Share on other sites

Cześć, czy pamietasz mojego trzypłatowca z depronu tam własnie był ten silnik, duże śmigło i umiarkowane obroty(2S LiPo) to dla slowflyera najlepsze rozwiazanie, a doskonale wiesz że moje modele zawsze są cięższe niż zaplanowałem, a modelik wyrywał z reki pionowo do góry.Pozdro MC :D

Link to comment
Share on other sites

No niestety zrezygnowałem z tego silnika - bałem sie tych małych obrotów...Włożyłem EMAX 2822 ze smigłem 9' i tak już zostanie. Przy drągu na maxa wydaje mi się, iż ciąg jest większy niż masa modelu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.