Skocz do zawartości

Czym okleić EPP dla wzmocnienia konstrukcji


Tabak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czym okleić model wykonany z EPP, żeby wzmocnić konstrukcję i żeby wyglądał kolorowo, a konkretnie chdzi mi o model ASW-28 szczególnie skrzydła wyglądają strasznie delikatnie, aż strach próbować latać, a czeka mnie oblot iego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coz to za model? Co producent zaleca nie przeczytales?

Nie sadze by EPP wzmacniac trzeba bylo, to scierwo jest niezniszczalne.

Mozna je tylko usztywnic - jezeli takie sa zalecenia. Np listwy z wlokna weglowego, mozna okleic tasma wzmacniana wloknem szklanym a na to folie Oralite, Solarfilm czy co tam masz po reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mylisz elapor z EPP

 

wyglądają podobnie, ale mam modele z jednego i drugiego i to są dwa różne materiały:

- elapor taki jak z ES, czy EG jest tworzywem sztywniejszym, bardziej zachowującym się po uderzeniu jak zwykły styropian tz. wgniata się na dość dużych powierzchniach, choć faktycznie elapor w zależności od modelu i producenta elapor jest nieporównywalnie jest mocniejszy od styropianu,

- EPP jest totalna gumą i odbija się bez widocznych usterek a po przekroczeniu naprężeń krytycznych ulega rozwarstwieniu zachowując jednak naokoło pęknięcia stan sprzed usterki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ASW28 i jedyne co zrobiłem to wewnątrz kadłuba wkleiłem dwa pręty weglowe bo kabina taka wiotka mi sie wydawała. z 1.5m spadł na dziób(przeciągniecie) i jest ok:D

Pręty węglowe 3mm wklejone w miejscu gdzie mieścisz wyposażenie.

Dołączona grafika

 

No i od razu proponuje wymienić zaczep kabiny na drewniany. przy drugim lądowaniu jakimś cudem mi sie wyrwał.

Dołączona grafika

 

 

Proponuje także zabezpieczyć natarcie skrzydła taśmą przeźroczystą zeby nie uszkodzić w wypadku lądowania w jakiś krzakach czy coś. To samo na brzuchu modelu zeby nie ścierać pianki. Pozdrawiam i przyjemnych lotów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.