Skocz do zawartości

Podłączenie Zbigowego modulatora do modułu nadawczego Multip


modrzej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie wróciłem z pola... test aparatury w powietrzu na zasadzie ryzyk fizyk... i wszystko jest jak najbardziej ok :) polatałem sobie 40min aż rozładował się pakiet silnika w szybowcu i wróciłem do domu. Dziękuję za wszelką pomoc :) teraz przydało by się zrobić jakąś lepszą obudowę na aparaturę bo ta jednak trochę brzydka się zrobiła i ciężko co kolwiek w niej poukładać... ale to z biegiem czasu coś się "wystruga".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na EBay.de albo EBay.co.uk - jest do sprzedania kilka nMultiplexow 3010 - ta wersja jest "najubozsza" to i za naprawde niewielkie pieniadze mozna kupic bo wszyscy chca 3030 albo 4000. Ale nawet temu najubozszemu malo ktory nadajnik dorownuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i znowu mam problem... I Panie Leszku do Pana prośba o pomoc w zidentyfikowaniu co to za element mi dosłownie wybuchł w w.cz.

 

Dołączona grafika

 

tylko tyle z niego zostało... wygląda mi to raczej na diodę SMD ale nie jestem pewien... dlatego proszę o wsparcie...

 

Co do uszkodzenia... podłączyłem odwrotnie zasilanie ;( nie uwzględniłem odwrócenia płytki i poszło... mam nadzieję, że tylko to jest uszkodzone ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczeń nie widać żadnych wywaliło pół obudowy... po zeskrobaniu zwęglenia jest tam metaliczna warstwa (tak jak by okładka kondensatora) nie mogę nigdzie znaleźć żadnego schematu do tego modułu, a Pan kiedyś mi podsyłał takowy.

 

Edit:

przejrzałem trochę googla i wygląda to jak kondensator tantalowy SMD, tylko znowu problem z tym, jaka pojemność :/

 

Edit:

 

Wygląda na to, że moduł jednak jest już totalnie martwy... wymieniłem tranzystor no i teoretycznie bez tego jednego kondensatora powinien wystartować... ale cisza w eterze jak makiem zasiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.