Skocz do zawartości

N-Ergie 3D - czyli maszynka do Extremalnej akrobacji :D


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pewnie waga... albo egzemplarz... widziałem 2 w akcji - mój... porażka, drugi kolegi - nieco lepiej, ale też jest niesforny.

 

Warto zmienić podwozie na węglowe - te się połamie po -dziesięciu lotach.

 

Ładnie swój pomalowałeś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co co jeszcze powinien robić???

golić, .....

W opisie modelu(jak kupowałem) jest napisane "model 3D", a kupowałem go właśnie w tym celu - by nauczyć się 3D.

Jak byś przeczytał mój opis tego modelu, to byś wiedział dlaczego nie był on 3D.

 

A tak, powinien golić - skoro tego typu teksty piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i trochę się usmiechnołem w duchu.

Model nie lata sam, to pilot nim lata - to po pierwsze

a po drugie ..

ale pozostawmy to i tak lepiej wiesz niz ja

jak powinien latac model 3D.

Bo ja, to tylko wiem jak powinien latać model akrobacyjny

bo 3D to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzucie na luz :D

Model ma swoje wady i zalety.

Podwozie to szit kosmiczny. Dalo sie na nim latac.... ale teraz ma takie luzy i tylko mi epp wgniata :/

Podwozie weglowe fajna rzecz tylko piekielnie droga :/ - swoja droga gdzie dostac takie male ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pozostawmy to i tak lepiej wiesz niz ja
Wiemy że wiesz lepiej :-)

I wszystko jasne. Nie doczytałem że polecałeś ten model - teraz się nie dziwię reakcji obronnej :-D Dodam od siebie że moja wersja(jeśli jednak nie doczytałeś) ważyła ok 320g i od początku miałem problemy ze sterem wysokości - odchyłki między połówkami, bez problemu mogły dojść do 45 stopni. Jak się tego pozbyłem, to już latał znośnie. Jednak zawis niechętnie robił :? Dopiero mój kolejny model Extra 300S pozwolił mi pobawić się w tego typu figury. I tym chyba zakończę ten mały, krajoznawczy OT ;-)

 

Elektron, zapytam tego kolegi bo sam nie wiem. Podwozie zamocowane jest na gumki recepturki, a nie na wkręt. Jak model ma twarde lądowanie to podwozie robi "klap" i mamy chowane podwozie :-D Super sprawa uratowała ten model nie raz.

Jeszcze pytania odnośnie samego modelu, czy połówki steru wysokości nie ruszają się zbytnio względem siebie? Nie wpadają w lekki flatter przy większej prędkości? Gdzie masz ŚC? I jak wygląda sprawa z ugięciem skrzydeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec - polowki steru glebokosci nie pracuja wiecej niz 5mm wzgledem siebie. teraz gdy dalem snapy kulkowe wszystkie zbedne luzy z tego stery wyeliminowalem. Kierunek ma za male wychylenia - musze zmienic dzwignie. tez snap kulkowy zadnych luzow. Lotki - mam inne dzwignie i wychylenia sa zadawalajace - tzn robi wszystko co chce nawet za szybko.

Pomimo pionowych zejsc z ok 150m nie zauwazylem zadnych drgan.

Wedle zalecen kolegow( Aimez, Armand) caly model powzmacnialem weglem - tzn - kadlub wegiel 2mm po dwuch stronach modelu na cala dlugosc - az do steru kierunku.

W skrzydle siedzi wegiel 3mm ( ten narazie tylko wcisniety) na calej dlugosci plata.

Przy petlach i zejsciach pionowych skrzydlo tylko minimalnie sie sklada w U (moze z 1cm w gore).

Powiem szczerze ze sc nawet nie sprawdzalem... :D Napweno jest na ogonie - model w locie poziomym minimalnie przewaza na ogon.

 

Opisz blizej ten sposob z gumka receptrurka. Dzisiaj musze swoje podwozie wykleic i odrazu wyzucic.

 

A i cene podwozia weglowego podalem tak jak jest w sklepie u mnie w miescie ( pisalem ze gosc ma wlasna marze 100% :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to już kolejna wersja rozwojowa tego modelu ;-)

Tj. na początku model wzmacniało się dając balsę 1mm na górze i spodzie kadłuba. U mnie węgla nie było nawet grama :-) Skrzydła nie wzmocnione.

Teraz Marcin(Aimeiz) będzie model węglował, to właśnie jego jest ten patent z podwoziem. Ma to tak zrobione -o ile dobrze pamiętam- że gumki recepturki są na dziób założone i trzymają pakiet od spodu razem z podwoziem.

Natomiast ja bym radził zostawić ten plastik od oryginalnego podwozia(uciąć druty) i do tego mocowane byłoby węglowe podwozie, oczywiście na gumkę - powyżej kołek podparty odrobinką cieniutkiej sklejki.

 

Ja do swojego N-Ergie 3D powrócę - bo szkoda by kupny model sobie leżał. Natomiast muszę mieć inny napęd. W ogóle muszę zobaczyć ile teraz pusty waży i czego mogę się po nim spodziewać.

Ile czasu latasz na swojej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec : mam pakiet 2s 620mah, silnik 25g, ktory przy 5.5A smigle 9x4,7 ciagnie 310g, zawis moge robic przez 4min ( tak najczesciej latam), potem przez kolejne 4 min latam akrobacje szyba- prawie caly czas drag na maxa, a potem przez 3 min latam sobie jak najwyzej schodzac korkociagiem plaskim, Wiec generalnie latam 11-12 min.

 

 

Model super sprawuje sie przy silnym wietrze - idzie jak przeciag w gore. Ale nigdy nie moze byc za dobrze :D tzn -

Chce sobie teraz sprawic pakiet 3s ok 1000mah aby zrobic z niego pylona akrobata :D - ciag 530g a model z pakietem 3s okolo 300g (obecnie 245g) wiec to bedzie super maszynka.

 

Wegiel w tej konstrukcji to podstawa! inaczej ogon chodzi jak "kaczy kuper :devil: " ,

Daj wegle po calej dlugosci kadluba po 2 stronach - bardzo usztywni kadlub. Na skrzydlo wystarczy 1 pret( lepsza bylaby rurka weglowa fi4mm).

 

A odnoscie podwozia - zauwazylem ze lepiej lata bez :D

 

Ale i tak zrobie podwozie - tylko czy moglbys mi to wytlumaczyc moze na rysunku ?? - jestem wzrokowcem i jakos nie zaczailem tego co napisales :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam kolejne wady do naprawy....

tzn - dzisiaj latalem w mega duzym wietrze. dziub troche pracuje - tam juz wegla nie mam -naprawa prosta - 2mm wegiel po 2 storonach

 

Faktycznie statecznik poziomy przy silnym wietrze nie pracuje tak jak powinien - polowki sie ruszaja wzgledem siebie gora-dol - nie mam jeszcze pomyslu jak to naprawic :(

 

A.. no i model dzisiaj wozil telefon komorkowy se510 i i nagrywal filmy w tej wichurze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

 

 +-----+   <- przód modelu
 |     |
 |     |
 |     |
-||-----||-   <- kołek drewniany, mocowanie wzmocnione sklejką
 +-----+
  =====   <- oryginalny plastik do mocowania podwozia
/-------\   <- nowe węglowe podwozie

Między kołkiem, a podwoziem węglowym jest kilka gumek recepturek.

Jak nadal będzie niejasno to sięgnę po painta ;-)

 

Nieźle z czasem latania. Ja mam silnik co przy 2S da mi ok 500g przy jakiś 8-9A. Może kupię sobie jakiś mniejszy pakiecik i zobaczymy... z mniejszą wagą będzie lepiej latał - oby :-)

 

Ja węgla nie miałem i z tą balsą kadłub był sztywny :-) Nic mi nie latało jak ta przysłowiowa galareta.

 

Heh no widzisz, ten model właśnie taki jest :roll: Jak rozwiązać problem SW znajdziesz u mnie na stronie. Po krotce dodam że trzeba dać pręcik(ja dałem z alu co mi po popychaczach zostało) i złączyć obie połówki steru w miejscu innym niż środek. Nie wiem jak tam ten węgiel poprowadziłeś ale powinno się dać - wiąże sie to ze zrobieniem korytarza dla tego łącznika w kadłubie.

Pamiętaj też że ten model będzie robił kolejne problemy jeśli waga wzrośnie ponad 250g...

 

A z oceną modelu poczekaj ze 3 miesiące, wtedy wyjdzie więcej wad i zalet(oby więcej tych drugich) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kadlubie napewno prowadnicy nie dam bo wegle przeszkadaja, prowadnice natomiast bede musial zrovbic jakos SK. no chyba ze przetne wegle.... ale na moje to glupie rozwiazanie poniewaz wychyly wysokosci mam Baaardzo duze :rotfl:

 

Z gumkami rozumiem o co chodzi :D dam 2 kolki - jakos lepiej mi sie to widzi, a zamiastr sklejki plytke laminatowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-Ergie dostal tajna misje!!! :faja: 8)

Misja prosta - sledzic moja mame pracujaca w ogrodzie :D

Cel - zabawa i radocha z latania

Srodki : "fura", "komora" i "dres" czyli - model,komora,i aparatura :D

 

A oto co powstsalo:

Dlugie troche ale co tam :D - okolo srodka latam na plecach podziwiajac kamera niebo :D

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=66vk6zm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.