Skocz do zawartości

N-Ergie 3D - czyli maszynka do Extremalnej akrobacji :D


Rekomendowane odpowiedzi

ze mozesz jesc muchy bez otwierania okna ?? :lol:

 

(..)

A co do wiekszych modeli - planuje zaraz po wakacjach ( wyjezdzam do londynu do pracy miedzyyinnymi zajeciami) zakup modelu Extry 330 1,8-2m pod benzyne :D

Jak juz wchodzic w spaliny to konkretnie :D

 

nie, to nie o muchy chodzi - pomyśl, kluczem jest wiek kierowcy :wink:

 

ja skrzydła wzmacniałem pasami taśmy zbrojonej i starczało i kleiłem żywicą "pieciominutowa"

różowy nie jest za piekny ale naprawde dobrze model widać

 

1,8m nie koniecznie benzyna 23 ccm żarowy bedzie w sam raz a kosztuje połowę benzyny i tak nie telepie modelem. Benzyny mają uzasadnienie powyżej 50 ccm wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zeby robic na miescie szpan :faja:

 

Do zakupu duzego jeszcze sppooro czasu ( 3 miechy) wiec napewno porsze ten temat na forum :D

 

Dzisiaj jak klej juz mocno zwiazal wegle na kadlubie to bez niczego moge powiedziec : sztywny jak cholera ! :)

Model zaczyna byc przemalowywany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby robic na miescie szpan :faja:

 

Do zakupu duzego jeszcze sppooro czasu ( 3 miechy) wiec napewno porsze ten temat na forum :D

 

Dzisiaj jak klej juz mocno zwiazal wegle na kadlubie to bez niczego moge powiedziec : sztywny jak cholera ! :)

Model zaczyna byc przemalowywany :D

 

 

a fotki? gdzie kupowales, pytam z ciekawosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wklejam :D

A wiec co w nim siedzi :

Serwa : conrady es-05 3x

regiel : dynam 18 A

odbiornik : rex 5 ( ogolocilem Enduranca :cry: )

pakiet : 2s 620mAh - ma 75 gramowy nadmiar mocy.

silnik : Od skalenia : na 2s i migle 9x4.7 ciag 310g przy 5,5A

 

Waga : 245 g !! :)

 

Sadze ze jeszcze zejde o przynajmniej 5 gramow zmieniajac regiel na mniejszy.

Natomiast przytyje o pkaiet 3celowy ok 1000mah.

 

Serwa sa delikatnie wklejone na uhu-por od strony zewnetrznej - tak aby byl latwy demontaz kiedys :D

 

 

Dzisiaj jak sie troche wiatr uspokoi to robie oblot. Wszystkie popychacze wytrzymaja tylko oblot - stery maja takie luzy ze bania mala :(

Ale juz jutro wegiel rulez :D

 

A... model kupilem u P.Szynaki ( znanego z wysokich cen) w sklepie AS MODEL HOBBY - u mnie w miescie. Tym razem sie ostro wytargowalem i w sumie dostalem model za mniej niz 70 zl :D - w sumie zaplacilem 90 ale wytargowalem 2 wewgle 2mm, 1 wegiel 3mm i 1 1mm , smiglo i raz plastikowe snapy :D

 

DSCI0053-2.jpg

 

DSCI0054-2.jpg

 

DSCI0055-2.jpg

 

DSCI0056-2.jpg

 

DSCI0057-1.jpg

 

DSCI0058-1.jpg

 

DSCI0059-1.jpg

 

DSCI0060-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonalem wstepnego oblotu :D wiatr 11m/s :( - mowia ze ten model jest niezniszczalny... sprawdzimy to.. :D

Poszedlem na boisko.... wieje.... a raczej piz....a ale nadajnik ok, pakiet on i jazda :D

Kolega El.rc sie mylil - model na wychyleniach 100% robi beczke super szybko a na 140.... to prawie w miejscu robi beczli :D:D:D

Co moge powiedziec - bedzie szybki, trudno przepada, silnik ma wystarczajaca moc nawet na 2s :)

Na wietrze nie moglem sprawdzic dzialania kierunku za bardzo bo mi sie odrazu odwracal o 180 st:D

 

Oblot z fotami wieczorem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po oficjalnym oblocie :D Wylatane 2 pakiety. pierwszy pakiet to byly proby, trymowanie itp..

2 pakiet to bylo istne szalenstwo :D beczki,petle, lotny nozowe, zawisy, no i to co ten model robi chyba najlaniej - korkociag - doslownie w miejscu !

 

Wszyscy ktory mowili zle slowo o tym modelu - wstydzcie sie :D

Model lata naprawde szybko, ale i potrafi bardzo wolno nie przepadajac:)

A wiec zadowolenie w 1000% :D

 

Fotki i film :D

 

 

DSCI0061-1.jpg

 

DSCI0062-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smieszne :wink:

Dzisiaj tez latalem - w calkowitej ciszy... pakiet jednak moglby byc silnijszy - wiec musze zakupic 3s.

 

SC jest za bardzo na dziob :/

 

Zawis to... katorga, ale moze sie wlatam.

 

Natomiast inne figury wychodza jak mazenie. Lot nozowy.... nic dodac nic ujac :D

Petle,beczki, petle zewnetrzne, beczki po okregu itd itp :D

Musze sie nauczyc teraz bardziej wyrafinowanych figur :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie ponosi was fantazja :D:D

Chociaz lot modelem po browarka to nie glupi pomysl :D (nie patrzyc na wiek pod avatarem :lol: )

 

Zaraz przyjezdza do mnie redaktor z gazety pomorskiej zrobic ze mna wywiad na temat ciekwych zainteresowan mlodziezy :D Bede mial przed nim min. pokaz N-Ergiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się polecieć "wiązankę" czyli masz rozrysowany program (tak jak w F3A).

Robienie pojedyńczych figur staje sie z czasem proste ale wykonywanie ich po sobie już nie tak bardzo. Oczywiście nie ma dowolnych "zawrotów" też muszą być figurą akrobacyjną.

Figury oczywiście robisz przed sobą (za sobą masz komisję sędziowska) poproś kogoś aby dyktował Ci kolejne figury (wcale nie tak łatwo je zapamiętać jak lecisz program) a kolejności nie można pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dokładam do opinii że ten model jest... do niczego. Miałem i nie polecam.

Zobacz u mnie na stronie jest pełna relacja z użytkowania tegoż modelu.

 

Tj. jest dobry jako "niesforny funflaj" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.