Skocz do zawartości

Bateria do Lamy V4


mario111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie standardowej baterii do LAMY V4 (tej w zestawie) ,czy trzeba ją od czasu do czasu sformatować??? ,zauważyłem że gdy dioda miga już na czerwono to serwa dalej działają (bateryjka nie jest wyładowana do końca) ,podobno po pewnym czasie skraca się przez to czas lotu :( Czy to oznacza ,że te bateryjki jednak mają "efekt pamięciowy" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, mam pytanie odnośnie standardowej baterii do LAMY V4 (tej w zestawie) ,czy trzeba ją od czasu do czasu sformatować??? ,zauważyłem że gdy dioda miga już na czerwono to serwa dalej działają (bateryjka nie jest wyładowana do końca) ,podobno po pewnym czasie skraca się przez to czas lotu :( Czy to oznacza ,że te bateryjki jednak mają "efekt pamięciowy" ???

Lipoli nie trzeba formować i właściwie nie mają "efektu pamięci".

Ale bardzo, bardzo nie lubią rozładowania ponad miarę. Może to doprowadzić do ich uszkodzenia, a ten typ akumulatorów ma bardzo "widowiskowe" skutki uszkodzenia.

Krótko mówiąc, w ekstremalnych przypadkach może nawet eksplodować lub się zapalić i to bardzo gwałtownie.

Generalnie, jeśli model nie ma już siły unieść się wyżej niż 1m nad ziemią, przerywamy latanie. Potem z pół godzinki na ostygnięcie i można ładować.

Samo latanie też lepiej realizować w dwóch, krótkich lotach, niż w jednym długim, z uwagi na silniki, które bardzo się grzeją i wymagają po kilku minutach ostudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mtk, nie upieraj się przy tym twierdzeniu, że baterii się nie ładuje. Pakiet LiPol 2s taki jak w Lamie, to nic innego jak bateria dwóch ogniw LiPol połączona szeregowo - a te, jak pewnie wiesz da się ładować.

 

Pojęcie bateria zostało zapożyczone także do pojedynczych ogniw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozumiem, że chcesz latać dłużej.. Więc zamiast męczyć silniki podnosząc większą masę kup sobie 2 pakiety standardowe lub mniejsze.

witam jestem tu krótko ale to co piszesz nie pokrywa się z rzeczywistością lama v4 ma ogromny potencjał spokojnie unosi aku 1500 i do tego jeszcze 10 gramową kamerkę

fakt ze silniki standardowe dostają po tyłku ale można do nich dokupić radiatory extrima

 

moja v4 ma węglową ramę silniki speed i wszystkie części tuningowe waży 2 razy więceji śmiga na aku 1500 10c :P

 

spokojnie można do standardu dac większe aku tylko trzeba sprawdzac jak grzeja sie silniki a na lato polecam radiatory

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kosmaty, czy kupiłbyś telewizor firmy "Samzung", albo Buty "Abidas"? Nie? To proszę, pisz poprawnie: "Xtreme".

Dlaczego?

Dlatego, że na Allegro pojawiają się czasem cześci do Lamy z logo "Extreme" i są to tanie, kiepsko wykonane podróbki, na które szkoda pieniędzy. Wprowadzasz niezłe zamieszanie. Wejdzie na forum jakiś nowopoczątkujący, zobaczy "Extrim" i straci pieniądze a potem będzie miał pretensje, że tak mu na forum "doradzil"i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.