Jump to content

Balsa Graupner vs Czeska(lohka)


Marek:D

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jako, że staram się zbudować jak najlżejszy model do latania 3D chciałbym poznać wasze opinie o balsach wyżej wymienionych. Wiem, że czeska balsa(kupuję w modelemax) jest na prawdę lekka i sprawdzona przeze mnie, każda deska ważyła w przybliżeniu tyle samo. Balsa 1mm ważyła ok 8,7g(przyjąć można 10g na deskę, bo wiadomo, raz trafi się lżejsza raz cięższa). Ponoś Graupnerowska Andino jest również dobra. Ma ktoś może zważoną balsę 1mm bądź inną Graupnerowską? Pytam bo w modelu liczy się każdy gram.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za obydwie odpowiedzi. Wygląda na to, że jednak zdecyduje się na czeską. Niby głupie 5-10g na desce ale jak trzeba użyć ponad 20 takich deseczek(2mm) to wychodzi te 400g do przodu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Deska desce nierówna - nawet z jednej firmy.

Jak potrzebowałem lekkiej balsy to szedłem do sklepu i przy użyciu wagi sam sobie wybierałem, a rozrzut był wielki od 0,06 do 0,12 g/cm3 (dotyczy to oczywiście jednego dostawcy). Po przerzuceniu 200 desek wybrałem 10 odpowiednich.............

Wątpię aby przy sprzedaży wysyłkowej sprzedawcy chciało się w to bawić....i tu po raz kolejny widać przewagę zwykłego sklepu nad internetowym.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

na szybko to balsę można wybierać po kolorze, im jaśniejsza tym lżejsza. Balsa jest balsa. Jak trafisz czeską ciemną to też będzie ciężka jak ta od Graupnera i na odwrót. Drzewo jest drzewo i dostawca tego nie zmieni. Kwestia na co trafisz.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.