Skocz do zawartości

Balsa Graupner vs Czeska(lohka)


Marek:D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jako, że staram się zbudować jak najlżejszy model do latania 3D chciałbym poznać wasze opinie o balsach wyżej wymienionych. Wiem, że czeska balsa(kupuję w modelemax) jest na prawdę lekka i sprawdzona przeze mnie, każda deska ważyła w przybliżeniu tyle samo. Balsa 1mm ważyła ok 8,7g(przyjąć można 10g na deskę, bo wiadomo, raz trafi się lżejsza raz cięższa). Ponoś Graupnerowska Andino jest również dobra. Ma ktoś może zważoną balsę 1mm bądź inną Graupnerowską? Pytam bo w modelu liczy się każdy gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Deska desce nierówna - nawet z jednej firmy.

Jak potrzebowałem lekkiej balsy to szedłem do sklepu i przy użyciu wagi sam sobie wybierałem, a rozrzut był wielki od 0,06 do 0,12 g/cm3 (dotyczy to oczywiście jednego dostawcy). Po przerzuceniu 200 desek wybrałem 10 odpowiednich.............

Wątpię aby przy sprzedaży wysyłkowej sprzedawcy chciało się w to bawić....i tu po raz kolejny widać przewagę zwykłego sklepu nad internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na szybko to balsę można wybierać po kolorze, im jaśniejsza tym lżejsza. Balsa jest balsa. Jak trafisz czeską ciemną to też będzie ciężka jak ta od Graupnera i na odwrót. Drzewo jest drzewo i dostawca tego nie zmieni. Kwestia na co trafisz.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.