Skocz do zawartości

Podnoszacay sie dzwonek


SiSon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Dołączona grafika

 

Po dzisiejszej kraksie takie cos sie zrobilo.

Dlaczego sie to tak podnosi?

 

Wszystko jest dokrecone imbusem, zawleczka z tylu na osi jest [ wysokosc podniesienia powyzszej czesci jest podniesiona maksymalnie, nie da sie bardziej jej wyciagnac ]

Przy wlaczonym silniku i wiekszych obrotach, smiglo podnosi ta czesc, czy bedzie to przeszkadzac w locie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie przypominasz sobie czy wcześniej piasta nie była odsunięta od osłony przed kraksą? Mi to wygląda tak, że piasta była odsunięta, przy przyziemieniu piasta popchnęła ośkę, która przesunęła się w osłonie, ponieważ osłona zablokowała się na cewkach. Według tej teorii wystarczyło by poluzować (jeżeli trzeba) śrubę mocującą osłonę do osi, przesunąć osłonę na osi w tył oraz dokręcić osłonę.

Trochę zagmatwane, ale mam nadzieję, że zrozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirnik przesunął się na osi. Tak wysuniety traci dosć dużo na mocy. Odkręć imbusowe wkręty, zsuń go spowrotem i w dziurkę po wkręcie kapnij rzadkiego CA (tak robią również fabrycznie). Na drugi dzień wkręć śrubki spowrotem. Wiecej Ci sie zsuwać nie będzie. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj ja głupi ! Próbowałem wcześniej z odkręceniem tych wkrętów z przodu i "wciągnięciem" osi, ale czemu nie przyszło mi do głowy ściągnąć piasty..... nie wiem.

 

Faktycznie, mieliście racje. Wystarczyło pozbyć się piasty, odkręcić te imbusiki, podnieść oś i z powrotem przykręcić.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc, dziś wieczorem zastosuje się do rady bubu2.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.