Skocz do zawartości

ACRO 3D


Gość Kuba.K

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

a czmu zakładasz że silnik go nie uciągnie

 

Najpierw to się naucz czytać. Czy ja w swojej wypowiedzi napisałem, że Twój silnik nie uciągnie tego modelu? Chodzi mi o to, że ciąg silnika nie przekroczy jego ciężaru. Więc w jakiejś krytycznej sytuacji nie uratujesz się silnikiem - co może prowadzić do kreta.

 

pozdrawiam i życze milej budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tamtym temacie :P

Kuba, nie chcę nic krytykować, ale chyba forma przekroczyła u ciebie treść.

Choćby na zdjęciu, pokazującym model od przodu, widać, że jedno skrzydła "opada" względem drugiego.

Stery są bardzo grube i jako zwykłe "deski". Mając tyle materiału, mogłeś spokojnie nadać im profil. Serwa na lotkach, może są dwa, ale wyglądają na straszne małe, w porównaniu do lotek. Wygląda mi to na klasę HS-51, czyli coś koło 1kg. Przy takiej powierzchni sterów może się to okazać troszeczkę mało.

W dodatku, ten "ażurek" płyty piankowej do mnie nie przemawia. Weź taki kawałek płyy, wyażuruj go i puknij lekko o kant stołu. Zobacz, przy jakiej sile uderzenia się złamie.

Skrzydło też nie ma wzmocnień.

Po prostu, ten model wygląda tak, jakby ziemia była jego przeznaczeniem, a nie niebo.

 

Osobiście uważam, że lepiej byś zrobił robiąc model konstrukcyjny z depronu, np. popularny MK-34, starannie się przykładając do wykonania. Nie potrzebowałbyś bardzo mocnego silnika. Spokojnie wystarczyłby ci lekki i mały pakiet. Model miałby dobre własności lotne, sprawdzone emiprycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że jest tam pare niedociągnieć, tym modelem nie wykonam dużej ilości lotow, ponieważ gdy skończe ten model zaczynam budowe RWD 5 by skazoo . I na nim będe latał większość czasu. Rwd -5 zrobie dość szybko chciaż ze wględu że bede miał cała do niego elektronike własnie z tego modelu (oprócz silnika). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.