Skocz do zawartości

Odbiornik Corona RP6S1


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nabyłem takowy odbiornik: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6497

Chciałbym uniknąć wszelkich problemów przed pierwszym uruchomieniem.

Czytałem różne posty miedzy innymi o problemach ale nigdzie nie znalazłem pierwszego uruchomienia.

Gdyby któryś z kolegów napisał instrukcję w 3 punktach lub więcej jeżeli trzeba.

Tylko tak prosto jak chłop koniowi. Pierwszy raz mam do czynienia z tym ustrojstwem.

Aparatura Hitec 5 kanał 70 mode 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam takie 2 i zasilam je akumulatorem 4.8v (jeden jest w spalinowym modelu a drugi w elektryku zasilany z wbudowanego BEC'a).

Dokładnie nie wiem jak je zestroić ale mi się to udało za drugim razem :)

Nadajnik blisko odbiornika, należy przytrzymać guziczek od łączenia przez 2 sekundy następnie powinna zamigać dioda kilka razy i trzeba przytrzymać 1 albo 2 sekundy ten sam guziczek. Nic się nie zepsuje, przynajmniej ja nie miałem żadnego problemu :)

 

P.S: Jeśli nie da się zestroić to pójdę poszukać instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik blisko odbiornika, należy przytrzymać guziczek od łączenia przez 2 sekundy następnie powinna zamigać dioda kilka razy i trzeba przytrzymać 1 albo 2 sekundy ten sam guziczek.

Zrozumiałem tak:

Przy włączonym nadajniku i odbiorniku naciskamy scan przez ok. 2 sek.

Dioda zamigocze kilka razy i znowu przytrzymujemy scan prz ok. 2 sek.

Jak zachowa się dioda już po zaprogramowaniu, w angielskiej instrukcji coś jest napisane jeszcze o mode 1, 2, 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze zapomniałem.

W czasie migotania tej diody trzeba poruszać którymś z drążków.

Jak odbiornik "złapie" nadajnik to przestanie migać i będzie świeciła ciągle.

Nie odpowiedziałeś czy po zaprogramowaniu-zgraniu się odb. z nadajnikiem należy pwtórnie nacisnąć SCAN w celu zapisania danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem sobie kiedyś na szybko instrukcję odbiornika RP6D1. Myślę, że programowanie tego odbiornika jest podobne. Gdzieś mam zapisany plik Worda z tym tłumaczeniem. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę Ci go przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem sobie kiedyś na szybko instrukcję odbiornika RP6D1. Myślę, że programowanie tego odbiornika jest podobne. Gdzieś mam zapisany plik Worda z tym tłumaczeniem. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę Ci go przesłać.

Bardzo dziękuję ale już nie aktualne. Wyjaśniło się na 99%. Winny jest prawdopodobnie kwarc albo nadajnik lub oba naraz.

Eksperymentowaliśmy z dwoma nadajnikami, dwoma kwarcami i dwoma odbiornikami(dla kolegi kupiłem taki sam odbiornik więc było na czym eksperymentować).

Tylko jeden z odbiorników dał się wystroić na mojej aparaturze, drugi się stroił ale po wyłączeniu z zasilania (odbiornika) po ponownym włączeniu już nie stroił. Na drugiej aparaturze bez żadnych problemów. Poza tym gdy odbiornik chodził z moją aparaturą dioda lekko migotała, przy drugiej aparaturze świeciła bez migotania.

Wyczytałem gdzieś na forum, że te odbiorniki nie chciały współpracować z niektórymi kwarcami. Stawiam na kwarc ale i nadajnik jest podejrzany. Podczas latania ( z tradycyjnym odbiornikiem) mój model łapał często zakłócenia natomiast u moich kolegów też ale w o wiele mniejszym zakresie i częstotliwości. Prawdopodobnie nadajnik sieje a dla odbiornika z syntezą jest to za wiele i stąd problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podsumowanie zmagań z odbiornikiem.

Odbiornik został zapakowany i odesłany do HK.

Reklamację uwzględniono i panowie chińczycy oddali kasę w postaci punkcików.

 

Drugi odbiornik też chodzi kiedy chce tzn. w domu na 100% na powietrzu bywa różnie.

Prawdopodobnie też pojedzie z powrotem do HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi odbiornik też chodzi kiedy chce tzn. w domu na 100% na powietrzu bywa różnie.

Prawdopodobnie też pojedzie z powrotem do HK.

Wygląda na to, że wina leży raczej po stronie nadawczej. Kolejny zakupiony odbiornik

prawdopodobnie zachowa się tak samo. Miałem ten sam problem. Nie dawało mi to spokoju. okazało się, że na poprawną pracę odbiornika istotny wpływ mają czasy międzykanałowe w sygnale PPM. Drobna korekta tegoż parametru niwelowała problem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem corone 8 kanałowa z syntezą i powiem to tak: jedna wielka kaszana. Wszytkie serwa jakie miałem tj robbe, futuba, towerpro, hexotronik i turnigy dostawały trzęsiaczki. Odbiornik odesłałem i sprzedawca wrócił mi pieniądze. Więcej razy nie kupie bo wole dołożyć i zyc bez stresu że rozwalę model np za 2 tys. W zamian kupiłem odbiornik hiteca i śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wina leży raczej po stronie nadawczej. Kolejny zakupiony odbiornik prawdopodobnie zachowa się tak samo. Miałem ten sam problem. Nie dawało mi to spokoju. okazało się, że na poprawną pracę odbiornika istotny wpływ mają czasy międzykanałowe w sygnale PPM. Drobna korekta tegoż parametru niwelowała problem. Pozdr.

Strona nadawcza sprawdzona wielokrotnie.

Sprawdzałem na innej aparaturze hitec flash 5 tym razem X też kanał 70 i to samo

Z drugim odbiornikiem robiłem takie eksperymenty, oczywiście odbiornik był już zestrojony:

1. Działający odbiornik odpinałem od zasilania i na 10 min. wystawiałem za okno temp. ok.+5C. Później ponowne włączenie i ...cisza. Zacząłem w niego chuchać i diodka zaczynała czasami mrugać przy dalszym chuchaniu-ogrzewaniu miganie coraz częstsze aż do ciągłego świecenia.

2. Działający odbiornik za okno razem z baterią - półgodzinne trzymanie na zewnątrz i wszystko ok działa.

Żniwa tego odbiornika to dwa rozbite modele i to na pewno nie z winy pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.