Skocz do zawartości

Piper Cub J3 skala 1:6


paweł1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy

Założyłem ten temat w celu uzyskania porad podczas budowy mojego modelu.Jestem początkującym modelarzem i mam nadzieję że wspólnie uda się zbudować model który oderwie się od ziemii, a może nawet będzie latał.Na dzień dzisiejszy powstała już konstrukcja kadłuba i skrzydeł. :jupi:

Pojawiają się pierwsze pytania:

1.Czy połowy skzydła powinny zostać sklejone pod jakimś kątem (jeżeli tak to jakim?) czy skleić w jednej płaszczyźnie?

2.Jakie powinny być maksymalne wychylenia lotek oraz steru wysokości (ile stopni dół a ile góra mniej więcej)?

Model konstrukcji balsa/sosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Budowałem już kiedyś modele typu "wicherek" ale to było 15 lat temu i nie wiele wtedy z tego rozumiałem. Postanowiłem powrócić to tego hobby, no i zacząłem od Pipera (prezent). Leżał w kartonie przez pół roku i zrobiło mi się go żal więc rozpocząłem budowę. Kwesie klejenia, narzędzi ,warsztatu są mi w miarę znane , gorzej ze szczegółami. Latałem tylko na uwięzi i to z pomocą instruktora, a potem nasza modelarnia się rozpadła niestety. Teraz chciałbym zrealizować plany które kiedyś legły w gruzach.

Podobno Piper do dobry model do nauki latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na fotki... a propo sterow z tego co mi sie wydaje to zalezy od modelu i wielkości steru :) Aha i skrzydła powinny byc (w tym modelu) sklejone w jednej płaszczyźnie tutaj jest np przykład http://www.modelflight.com.au/hanger-9/hangar-9-pic/hangar_9_piper_cub_j3_gb.jpg Wójek google zawsze pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.instalki.pl/programy/download/przegladarki_grafiki/XnView.php

Polecenie Obraz Zmień rozmiar - wpisujesz szerokość i wysokość np 640x480 i polecenie Zapisz jako .... wybierasz jpg

Jeśli przy tych wymiarach plik będzie nadal miał zbyt dużą wagę wybierasz Opcje. W zakładce Zapis wybierasz rozszerzenie jpg. Ukaże się suwak z ustawieniem jakości. Zmniejszasz jakość aż uzyskasz odpowiednią wagę pliku. Pobaw się najpierw na kopiach zdjęć aby nabrać wprawy. Programik jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i skrzydła powinny byc (w tym modelu) sklejone w jednej płaszczyźnie tutaj jest np przykład

skrzydła w takim modelu nie są klejone ale łączone. Jedno wsuwa się w drugie...

 

paweł1, mój znajomy buduje ten model z tego samego zestawu. Oblot planowany na wiosnę. Jak u niego będę to zrobię kilka zdjęć i tutaj wrzucę.

 

PS. Taki 'Piperek' to dobry nosiciel kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliknij prawym przyciskiem na plik jpg --> Edytuj. Jak już się otworzy Paint naciskasz "ctrl+a", potem "Obraz" --> "Rozciągnij pochyl", wpisujesz dla wartości rozciągnięcia w pionie i w poziomie po 50% i OK. Potem całą "kartkę" w Paincie zmniejszasz do potrzebnych rozmiarów i "Zapisz jako..." i wybierasz JPG.

 

Chyba jasno napisałem, a jeżeli nie to proszę:

 

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zmniejszyc-rozmiar-zdjecia-za-pomoca-painta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam http://imageshack.us/

 

wchodzisz na tą stronę

 

po prawej stronie masz taką linijkę a obok są napisy cancel i browse...

 

klikasz browse w wyszukujesz zdjęcie które chcesz wrzucić i klikasz otwórz.

 

Potem klikasz napis start upload

 

na samej górze masz linijkę a obok napis direct link to image

 

kopiujesz go

 

na forum piszesz tutaj wklejasz link który skopiowałeś

 

edit

 

Ale potem należy je skleić czy się mylę?

nie, nie kleisz skrzydeł.

wsuwasz jedno w drugie a potem przykręcasz do kadłuba na śruby plastikowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie kleisz skrzydeł.

wsuwasz jedno w drugie a potem przykręcasz do kadłuba na śruby plastikowe...

Chyba się nie rozumiemy.

Skrzydło składa się zdwóch połówek i częsci centralnej, więc moim zdaniem wsuwamy obydwie połowy w część centralną ,kleimy a następnie całość przykręcamy śrubami plastikowymi do kadłuba.Tak? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.