Skocz do zawartości

Graupner MX-12 FM35 - jakie odbiorniki?


Piotrek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sęk w tym, że modelarstwem zajmuję się stosunkowo krótko, a w zasadzie na razie bawię się w budowę modeli, a latanie i wszystko co się z tym wiąże jeszcze przede mną. Tak więc w temacie wyposażenia jestem jeszcze zieloniutki i wszelkie porady, są dla mnie bardzo cenne. Forum przeglądam niemal że codziennie, ale zasad doboru odbiorników do aparatury jakoś nie znalazłem. Jeśli możesz, to mi to w skrócie przybliż.

 

do wyboru: http://www.hobbycity.com/...=1&v=&sortlist= - każdy z tych na 35 MHz.

Czyli nieważne, że ja nie mam syntezy? Nic nie kumam :(

 

Po przeczytaniu opisu tego odbiornika czy już zaczynam łapać.

Tak czy siak, dobrze będzie jak mnie jaszcze poduczycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza:

Jak siedzi kwarc w nadajniku to znaczy, że syntezy nie posiadasz ale odbiornik możesz kupić z synteza ( w nim nie ma kwarcu) i sam automatycznie po wciśnięciu przycisku wyszukuje kanału takiego jaki jest wsadzony w nadajniku i działa na tym kanale.

Syntezę możesz mieć tez w nadajniku - działa na takiej samej zasadzie.

Odbiornik z ta aparaturą będzie działał Ci każdy który jest w pasmie 35mhz ale muszą być włożone takie same kwarce na taki sam kanał w odbiorniku jak i nadajniku, a kwarce mają być tej firmy co odbiornik.

Informacja: ta Corona co mam nie działała mi gdy w nadajniku miałem kwarc Graupnera gdy wymieniłem na Hiteca - działa.

I przepraszam że naskoczyłem na Ciebie ale dosyć długo widzę Cię na forum i myślałem ze o tym wiesz :P

 

EDIT: i jeszcze pojedyncza i podwójna przemiana - terminy te tycza się tylko odbiorników i kwarców. Te z podwójna przemianą są lepsiejsze - mniej zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX12 ma kwarc z przydzielonym kanałem wkładany od spodu obudowy.

Kanał w razie potrzeby można zmienić poprzez zmianę kwarcu na inny - najlepiej Graupnera chociaż z innymi też działa.

Nadajnik taki współpracuje z odbiornikami z odpowiednim kwarcem do posiadanego kanału w nadajniku - może być Hitec lub Jeti - lub odbiornik z syntezą.

Odbiornik może być zwykły czyli PPM lub droższy i lepszy czyli SPCM - napis na odbiorniku - trzeba na to zwrócić uwagę gdyby nie chciał działać. W nadajniku ustawia się to programowo.

Nie zauważyłem różnicy we współpracy kwarców Graupnera z innymi firmami u mnie to działa w dowolnej konfiguracji.

MX12s to synteza - nie ma kwarcu tylko ustawianie kanału programowo. Współpraca jest identyczna jak MX12. Mnie na kwarcach Jeti najtańszy (4 kanały) odbiornik E-Sky śmiga w troposferze i wraca na ziemię - jak na razie czyli około roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale muszą być włożone takie same kwarce na taki sam kanał w odbiorniku jak i nadajniku, a kwarce mają być tej firmy co odbiornik.

a jak ja mam odbiornik corony do moge wsadzić do niego kwarc e-sky (aparature mam e-sky i buduje 1 model rc więc się dlatego pytam :lol: )

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze możesz kupić Coronę RP6D1 z syntezą. U nas ok. 120zł. Bez problemu pójdzie z MX-12.

Ja szukam czegoś 8-kanałowego, porządnego i wytrzymałego do modelu 2200mm rozpiętości i wolałbym coś mocniejszego niż Coronę RP6D1. Może jakieś propozycje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przepraszam, że odświeżam temat, ale właśnie kilka godzin temu przyszła do mnie mx-12 z allegro prawie nówka :mrgreen: . Pojawiło się kilka pytań.

W tej chwili w dwóch modelach posiadam ten odbiornik: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8623&Product_Name=Corona_4Ch_Single_Conv._Rx_35MHz_%28without_Crystal%29

Pracuje on w PPM. MX-12 ma modulacje ppm lub spcm tylko że kwarce graupnera widziałem tylko w spcm. I tu mam problem, bo odbiornik pracuje w ppm, a kwarce jak już mówiłem widziałem tylko w spcm. A jak ustawię nadajnik na ppm to kwarce mogę byle jakiej firmy :?: . I jeszcze jedno. To po co jest ten ppm w mx-12, jeśli kwarce są tylko na spcm?

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.