Skocz do zawartości

TibBi


Rekomendowane odpowiedzi

To ja dziś pokażę swojego pierwszego shocka( co prawda wcześniej był diablo 3D(na zdjęciu widać jego zielony ogon), ważył kolo 200g jednak to model na dwór niż na hale ale na nim nauczyłem się latać ;) )

 

Jest to mój pierwszy model z podwoziem i pierwszy dwupłat. Lata bardzo fajnie i powoli, charakterystyczne dla niego jest to ze sam leci na żylecie, czasem lekko trzeba go podciągnąć ale tak to radzi sobie sam.

 

Wyposażenie jakie zastosowałem to:

- silnik 25g ( niedługo będzie 15g)

- regulator 10A Turnigy (planuje wymienić na 6A)

- serwa 2x 4.3g i na lotki hxt 900

- akumulatorki to 460 i 360 rhino

- odbiornik Futaby 2.4ghz 3.7g ;)

 

Nie wiem ile dokładnie waży jednak na podstawie modelu kolegi ( prawie z takim samym wyposażeniem) będzie to ok 140 g

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

po lewej ten sam model kolegi

 

 

A to dzisiaj pogoda u mnie łaskawie pozwoliła polatać ; )

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawis tak ok pół gwizdka

 

Bardzo chciałbym wytępić błędne ocenianie mocy silnika na podstawie "model wisi na pół gazu". O czym tak na prawdę informuje ten parametr ? Można przesunąć krzywą gazu i będzie to samo. Poza tym w zależności od regulatora i jego ustawień model będzie wykonywał zawis w innej pozycji drążka czy choćby wydajności akumulatorów. Uważam że powinno się oceniać to czy model ma :

-wystarczającą moc do dynamicznego wyjścia z zawisu,

-czy jest w stanie wykonać zawis aż do odcięcia silnika, ( czy ma moc do zawisu przy kończącym się akumulatorze ),

-czy model ma zadowalające wznoszenie w pionie.

 

Co z tego że model wisi "na pół gwizdka" jeśli po dodaniu gazu ledwo idzie w pionie ? Takiej mocy nie uznałbym za wystarczającą. Bardzo bym chciał walczyć z tym stwierdzeniem które tak na prawdę nie daje poglądu na sprawę.

 

PS. Ładne modeliki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryki_rc, masz racje:)

 

A wiec:

- posiada moc do dynamicznego wyjścia z zawisu

- czy jest w stanie wykonać zawis aż do odcięcia silnika, ( czy ma moc do zawisu przy kończącym się akumulatorze ) - to tyczy się bardziej akumulatorów , latając na początku rhino trzymały do końca jak odcinało to natychmiastowo i koniec latania( można zaprogramować odcinanie w regulatorze, ja mam albo normal albo soft) ale mocy było do końca

- model ma zadowalające wznoszenie

 

Następnym razem postaram się nie popełnić tego samego błędu :)

 

 

A oto kilka świeżych zdjęć:) :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podaną wagą jest coś nie tak, wychodzi że pusty model wazy 40g :shock:

Nie wiem jak wyszło Panu 40g

 

25g(silnik)+9g(regulator)+4.3(serwo)+4.3(serwo)+9(serwo)+3.7(odbiornik)+28g(pakiet 460)=83g

czyli : 140-83 = 57g na konstrukcje

 

Dowiedziałem sie również , ze 140 g to waga bez akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.