Jump to content

Mały zakres serw przy Laser 4?


karambolis8

Recommended Posts

Witam.

 

Kupiłem jakiś czas temu Lasera 4 z odbiornikiem HFS 06 MT i serwami TowerPro SG-5010 i MG-995. Wydaje mi się, że serwa mają mały zakres ruchu - ok 70 stopni dla skrajnych położeń drążka. Dzieje się tak na każdym kanale i dla każdego serwa. A dlaczego myślę, że to mało? Na podstawie planów żaglówki, na których zakres ruchu ramienia jest większy. Co o tym sądzicie? To normalne?

Link to comment
Share on other sites

jeżeli na oko nie widzissz czy jest ok, a z twojego opisu na to wygląda, to zmierz kąty. Zrób tak włącz Tx podłącz rx i serwo , trymer na zero drązek na 50% czyli środek. Ustaw ramię serwa pionowo czy też poziomo i wtedy zrób test wychylenia.

Link to comment
Share on other sites

wg mnie tak powinno być.

miałem nadajnik sanwy i tak było, teraz mam opcitca i lekko ponad 90stopni uzyskuję jak epa i dr na 125% dam.

 

może jak ktoś ma inny nadajnik albo inne serwa to będzie miał większe wychylenia.

Link to comment
Share on other sites

W laserze 6 miałem potencjometry te na dole nadajnika w lewym rogu, tam się ustawia dual rate, zobacz to. potem są przełączniki te na górze nadajnika od włączania i wyłączania tych dual rate. Pierwsze ustawiasz tym potencjometrem procent wychyleń a potem tylko włącz i wyłącz i wszystko OK. Tak Było w Laserze 6. Tak na Marginesie nie złe radio jak na początek zabawy z RC, Tanie i niezawodne. Ja swojego sprzedałem tylko z powodu braku pamięci.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porady. Instrukcję czytałem i bawiłem się też potencjometrami na dole obudowy. Od początku były ustawione na maksymalny zakres wychyleń, mogę nimi problem tylko pogorszyc ;) Zauważmy, że pozwalają one na regulację tylko dwóch kanałów, a problem występuje na wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę ale właśnie tego się boję. Robię żaglówkę. Z serwem steru nie będzie problemu, chodzi głównie o serwo do żagli. Nie kupiłem profesjonalnej windy, tylko zwykłe serwo 13kg. Długie ramię to co najmniej dwa problemy: większy wysiłek serwa (wolałbym, żeby mi się żagle przy wietrze same nie składały ;) ) i problem z upchnięciem tego w kadłubie.

 

Miałem po prostu nadzieję, na jakąś ukrytą regulację dostępną po rozkręceniu obudowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.