Skocz do zawartości

Mały zakres serw przy Laser 4?


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem jakiś czas temu Lasera 4 z odbiornikiem HFS 06 MT i serwami TowerPro SG-5010 i MG-995. Wydaje mi się, że serwa mają mały zakres ruchu - ok 70 stopni dla skrajnych położeń drążka. Dzieje się tak na każdym kanale i dla każdego serwa. A dlaczego myślę, że to mało? Na podstawie planów żaglówki, na których zakres ruchu ramienia jest większy. Co o tym sądzicie? To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laserze 6 miałem potencjometry te na dole nadajnika w lewym rogu, tam się ustawia dual rate, zobacz to. potem są przełączniki te na górze nadajnika od włączania i wyłączania tych dual rate. Pierwsze ustawiasz tym potencjometrem procent wychyleń a potem tylko włącz i wyłącz i wszystko OK. Tak Było w Laserze 6. Tak na Marginesie nie złe radio jak na początek zabawy z RC, Tanie i niezawodne. Ja swojego sprzedałem tylko z powodu braku pamięci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Instrukcję czytałem i bawiłem się też potencjometrami na dole obudowy. Od początku były ustawione na maksymalny zakres wychyleń, mogę nimi problem tylko pogorszyc ;) Zauważmy, że pozwalają one na regulację tylko dwóch kanałów, a problem występuje na wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę ale właśnie tego się boję. Robię żaglówkę. Z serwem steru nie będzie problemu, chodzi głównie o serwo do żagli. Nie kupiłem profesjonalnej windy, tylko zwykłe serwo 13kg. Długie ramię to co najmniej dwa problemy: większy wysiłek serwa (wolałbym, żeby mi się żagle przy wietrze same nie składały ;) ) i problem z upchnięciem tego w kadłubie.

 

Miałem po prostu nadzieję, na jakąś ukrytą regulację dostępną po rozkręceniu obudowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.