Skocz do zawartości

Korzystanie z lotniska na Bemowie


toobiz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem się już o to w innym poście, ale nikt nie odpowiedział, więc zakładam nowy temat. Otóż chciałem się zapytać czy ktoś może wie co trzeba zrobić żeby móc polatać sobie na bemowskim lotnisku? Przeprowadziłem się niedawno tutaj i mieszkam 5 min od lotniska, ale nie mam pojęcia jak tam się dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak masz samochód, to możesz podjechać sobie na Młociny, między ulicami Trenów i Kampinowską (Kampinowska w Łomiankach, nie na Radiowie).

Masz tam całkiem spory Parking i wieeeelkie pole, bez latających wszędzie samolotów, szybowców i śmigłowców. :wink:

Bez samochodu musiałbyś dojechać do Wólczyńskiej i wsiąść w 701.

 

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=warsaw&sll=37.0625,-95.677068&sspn=32.66491,56.337891&ie=UTF8&hq=&hnear=Warszawa,+Mazowieckie,+Polska&ll=52.316769,20.878229&spn=0.012304,0.027509&t=h&z=15

 

Tu mała mapka opisowa.

Dołączona grafika

 

Jak widać, tylko linia WN może przeszkadzać, ale idzie bokiem.

 

Jak masz dość latania, tuż obok jest Atomowa Kwatera Dowodzenia. PRL-owski schron przeciwatomowy. Dziś kompletna ruina (opuszczony w latach 90-tych). Zabierz latarki - to 4 piętra pod ziemią. Jest co zwiedzać. :wink:

Obiekt był zamaskowany jako szkoła podstawowa tzw. "tysiąclatka". Dwa obiekty podziemne. Ze szkoły można pod ziemią przejśc do głównego bunkra.

Uwaga - zimno i może być woda.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Atomowa_Kwatera_Dowodzenia

 

Garaż podziemny jest tak wielki, że można tam spokojnie latać śmigłowcem, lub małym modelem, jeśli ktoś nie ma hali :mrgreen:

Latanie pod ziemią... :devil:

 

PS - ta biała hala w dolnym rogu zdjęcia, to Hala Markpolu (market) - tanie picie, przekąski, zakupy do domu. Jest powód, żeby legalnie się zerwać z domu. "Kochanie - lecę kupić coś na obiad!". :twisted:

 

PS 2 :

Muszę sobie kupić wreszcie nową klawiaturę. Ta mi już nie chce wybijać literek... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam na Bemowie już spory czas. SA dwa sposoby latania w tym miejscu:

 

1. OFICJALNY :)

 

Wiec trzeba zgłosić się na ulice Księżycową, tam gdzie jest Aeroklub Warszawski, uzupełnić wniosek. Po czym Pani da Ci legitymacje członka Aeroklubu. Wtedy masz przepustkę i możesz latać. Opłaty są symboliczne ok 50 zł na rok w porywach do 100zl :) Z legitymacja możesz sobie pobrać radio, dzięki któremu komunikujesz się z wieżą i pytasz o zgodę na lotu, bo przeważnie latają szybownicy i General Aviation- zapewniasz wtedy bezpieczeństwo sobie i reszcie "lotników".

 

2. NIEOFICJALNY

 

Wchodzisz na lotnisko na "krzywy ryj" :roll: , nie masz wtedy radia i nie wiesz co sie dzieje.

Ten sposób pozornie wydaje się ok ale w rzeczywistości jest niebezpieczny.Moza narobić sporo problemów. NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem się niedawno tutaj i mieszkam 5 min od lotniska, ale nie mam pojęcia jak tam się dostać...

To do lotniska faktycznie masz 5 min., ale do wejścia przy ul. Księżycowej dobre 6 km + kolejny kilometr do miejsca, gdzie latają modelarze.

 

Wiec trzeba zgłosić się na ulice Księżycową, tam gdzie jest Aeroklub Warszawski, uzupełnić wniosek. Po czym Pani da Ci legitymacje członka Aeroklubu. Wtedy masz przepustkę i możesz latać.

Trzeba zapoznać się też z regulaminem lotów i mieć kogoś wprowadzającego, żeby pokazał, jak to wygląda w praktyce - strefa, ograniczenie wysokości, separacja i takie tam...

 

Opłaty są symboliczne ok 50 zł na rok w porywach do 100zl :)

Opłata do ubiegłego roku wynosiła 300 zł, w ubiegłym została obniżona do 60 zł. Jak jest w tym roku - jeszcze nie wiem, bo na razie nie latam. Przy zapłaceniu całości przed końcem marca jest zniżka.

 

2. NIEOFICJALNY

 

Wchodzisz na lotnisko na "krzywy ryj" :roll: , nie masz wtedy radia i nie wiesz co sie dzieje. NIE POLECAM!

Nie wejdziesz, bo teren został ogrodzony, a brama na pas jest zamykana na klucz.

 

Jakby co, służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdziesz, bo teren został ogrodzony, a brama na pas jest zamykana na klucz.

 

przed sama zima zostało ogrodzone!:)

 

Również mogę pomoc, często tam bywam w sezonie. Podanie osób "wprowadzających" tzn numerów legitymacji członkowskich trochę przyspiesza ten proces:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz samochód, to możesz podjechać sobie na Młociny, między ulicami Trenów i Kampinowską (Kampinowska w Łomiankach, nie na Radiowie).

Masz tam całkiem spory Parking i wieeeelkie pole, bez latających wszędzie samolotów, szybowców i śmigłowców.

Bez samochodu musiałbyś dojechać do Wólczyńskiej i wsiąść w 701.

Z Twojego opisu i zdjęć na google ciekawie wygląda to miejsce, ale trochę daleko... Pytam się o lotnisko na Bemowie, bo tutaj mam w miarę blisko i jednorazowy wypad nie zajmowałby tyle czasu. Ale jak znajdę czas to pewnie wybiorę się na te tereny.

 

Ładziak, MironRC, rozumiem, że moglibyście wystąpić w roli osoby wprowadzającej :) Chętnie bym się wybrał nawet bez swojego samolotu, żeby zobaczyć jak wygląda takie latanie pośród samolotów, śmigłowców i szybowców w skali 1:1 :) Ale to już może na PW się załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Młociny od ciebie jest ok 10-15minut jazdy samochodem. Zależy od korków, bo mogą się trafić takie, że i godzinę się straci. Ale to już urok naszego miasteczka. :P

Z tym, że w weekendy raczej jest luźniutko.

 

Możesz się też wybrać w weekend na ulicę Kampinowską na Radiowie, pod Górkę śmieciową i wleźć na górę. Można też od strony Estrady. W Weekendy górka nie pracuje, a ochroniarze pilnują tylko żeby od maszyn tam parkujacych się trzymać z daleka. Turystów tam nie brakuje. Ze szczytu masz piękny widok na Lotnisko, a jak jest Lotna pogoda, to latają maszyny prawie nad głową.

Dobra lornetka, kanapki i można stracić dzień. :wink:

 

A szkoda, bo przez to zbocza są średnio przydatne do latania, a tam taki żagielek bywa, że serce boli, na myśl ile się wiatru marnuje :mrgreen:

W każdym razie, widoki są niezłe, ale najlepiej wybierać się tam dla widoków w słoneczny i mocno wietrzny dzień (czyste powietrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.