Skocz do zawartości

Diesel


pavlo

Rekomendowane odpowiedzi

Konwersji się nie podejmowałem, ale zastanawiam się nad gotowcem Enya 41-4CD. Ciekaw jestem czy w tym silniku jest regulacja sprężania bo śruby nigdzie nie widać, wiem że są podkładki pod głowicą, ale zmiana stopnia sprężania w ten sposób jest dość czasochłonna. Może ktoś na forum ma ten silnik i mógłby coś o nim napisać. Jedyne co znalazłem "na szybko" w sieci to informacja, że świeca, która wystaje z głowicy to jedynie zaślepka. Cena tego silnika (z przesyłką) nie jest tragiczna, więc może się skuszę, choć wcześniej muszę jeszcze przeszukać internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątek konwersji śledziłem od początku na RCUniverse:

http://www.rcuniverse.com/forum/m_900816/mpage_1/key_/tm.htm

Mam nawet kilka silników zakupionych z myslą o takiej konwersji, niestety jak to zwykle bywa - brak czasu.

zastanawiam się nad gotowcem Enya 41-4CD

Widzę, że jest kilku chętnych na ten motorek, też się zastanawiam nad jego zakupem. Do 17 stycznia był dziesięcioprocentowy rabat na ten silnik.

W kwestii regulacji stopnia sprężania, to dobiera się go do zastosowanego śmigła za pomocą podkładek pod głowicą, potem regulacja nie jest już potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.