Skocz do zawartości

Tajfun 2,5 czy to dobry wybór


Kuba12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witaj Karol93,mogę odstąpić Ci za darmo jedną puszkę czeskiego paliwa,chyba nie będzie mi potrzebne.Kupiłem go w w.w. sklepie parę miesięcy wstecz. Jak chcesz to daj znać.Pozdrawia też Karol.

Jeśli Karol z tego paliwa zrezygnuje to ja bardzo chętnie odkupię to paliwo, bo niestety już nigdzie go nie można dostać a eter strasznie drogi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli? jaki silnik byłby najlepszy, ja myślę żeby kupić mk albo kmd i co z tych 2 lepsze do nauki?

Moim skromnym zdaniem i jeden i drugi jest dobry do nauki, ale co Ci po nich skoro nie zdobędziesz do nich paliwa. Poszukaj raczej żarowych, do których paliwo dostaniesz w każdym sklepie modelarskim. Stosunkowo dobre do nauki są tez chińskie ASP, które zbierają niepochlebne opinie. Dla mnie ich wadą jest to, że starsze wersje są zrobione z kiepskich materiałów. Mam dwie sztuki i w każdym z nich już zerwałem gwint w otworach pod głowicą, co nigdy nie zdażyło mi sie w ruskich CSTKM'ach czy Tajfunach (kiepskie materiały na krater).

 

Do uwięziówki lepszy motor bez przepustnicy, ale są też tacy co latają silnikami w wersji RC. Wybór tych pierwszych w polskich sklepach jest żaden. Jedyne co znalazłem to ten egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karol93,mogę odstąpić Ci za darmo jedną puszkę czeskiego paliwa,chyba nie będzie mi potrzebne.Kupiłem go w w.w. sklepie parę miesięcy wstecz. Jak chcesz to daj znać.Pozdrawia też Karol.

Jeśli Karol z tego paliwa zrezygnuje to ja bardzo chętnie odkupię to paliwo, bo niestety już nigdzie go nie można dostać a eter strasznie drogi :?

Witaj Bzik4,Karol wyraził chęć na to paliwo ale jak zrezygnuje to dam Ci znać (jesteś drugi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot, mówiłeś, że 1,5 pociągnie moją uwięzióweczke i napotkałem na to http://www.allegro.pl/item882080114_mvvs_1_5cm3_samozaplon.html i to http://www.allegro.pl/item888135996_silnik_mk_17.html co myślisz

POZDRO

 

Edit:

poprawienie linka

MVVS-a bym wybrał, choć o MK też nie mogę nic złego powiedzieć, jeszcze jedna leży w szufladzie jako pamiątka. A twój modelik poleci na 1,5. Perkoz latał i podstawową akrobację kręcił, o ile pamiętam na 12m linkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mvvs ma większą moc i większe obroty od mk

Mvvs ''Silnik MVVS 1,5 nr kat 3010 obr/min max 17000 moc 0,24KM'' :)

MK ''silnik MK-17 (1,5 ccm). Moc 0,15 KM przy 12 000 obr/min'' :?

 

Edit. Jak wcześniej wspomniałem mocowanie jest na kmd-ka, czy da się je zwęzić? Jeśli tak to w jaki sposób?

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak wcześniej wspomniałem mocowanie jest na kmd-ka, czy da się je zwęzić? Jeśli tak to w jaki sposób?

POZDRO

Nie wiem jak masz w oryginale, czy kadłub jest przestrzenny czy płaski? jak duża jest różnica w szerokości mocowania? a cha czy ten model latał? ( chodzi mi o ubabranie paliwem) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub modelu jest płaski, silnik jest poziomo

model latał kiedyś z silnikiem kmd, był ubabrany paliwem :) różnica to parę milimetrów, może 2.5mm. czyli jak by dać kawałek drewna i skleić je na vikol to będzie trzymać? wezmę chyba tego mvvs-a, czy to na 100% będzie lepszy silnik od mk?

 

Edit. Na allegro znalazłem takie coś http://www.allegro.pl/item890011408_silnik_zarowy_mars.html

Mars 2,5 vs mvvs 1,5 vs mk 17

To będzie ta ostatnia decyzja co do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmę chyba tego mvvs-a, czy to na 100% będzie lepszy silnik od mk?

mimo że nie mam doświadczenia z silnikami spalinowymi to na Twoim miejscu kupił bym silnik żarowy, po pierwsze z gaźnikiem bo będzie go można wykorzystać do modelu RC a po drugie zero problemu z paliwem bo w każdym sklepie je kupisz a cena takiego silnika 1,5 cm używki to masz np. tu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=24015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikol odradzam, jeśli już to żywica i to dopiero po dokładnym odtłuszczeniu acetonem i przelifowaniu istniejącego łoża grybym papierem ściernym w celu rozwinięcia powierzchni...

Mój pierwszy Mars bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, po wyjęciu z pudełka i podlaniu od razu odpalił od pierwszego kopa, niestety później bywało różnie w jednym nawet pękł korbowód w trakcie pracy. Ale marsa powinieneś przykręcić do otworów po KMD, ewentualnie po drobnej korekcie otworków. Nie wiem jak potoczy się aukcja, ja nówkę marsa kupiłem za 20 zeta. Oczywiście sprzedający pisze głupoty, przedmiotowy mars jest samopałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, sprzedający nie popisał się wiedzą :crazy: Zobaczymy, nie dam za niego więcej niż 25zł. Zobaczymy jak aukcja się potoczy. Jeśli cena będzie jakaś dziwna to odpuszczę sobie i będę szukał dalej coś na allegro. Napisze jeszcze w dziale giełda. Może ktoś się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drogo, chyba kolesia porąbało :crazy: tyle kasy w starego kmd nie włoże. dostałem 2 oferty z giełdy. 1 od kolegi laki - w środe dostane fotki i dowiem się o cenie

a 2 od kolegi wodzu 7 - mvvs 2,5 niedługo dostane fotki i cene

POZDRO

 

EDIT. http://www.allegro.pl/item884694173_rosyjski_silnik_spalinowy_ze_smiglem.html - czyżby to rytm??

http://www.allegro.pl/item890375334_silnik_spalinowy_smiglo_gaznik_bcm.html - ciekawa oferta, czy ten gaźnik umożliwia regulację obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, to Rytm, ale brakuje piasty śmigła ze stożkiem.

2. Gażnik wygląda jak od MVVSa. Nie sądzę, żeby udało Ci się go założyć do tego MK, bo nie miał on wymiennego gażnika. Samozapłony niezbyt efektywnie dają się regulować. Tylko w wąskim zakresie, czyli praktycznie żadna regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.