Skocz do zawartości

19 m/s


Gość pitplane

Rekomendowane odpowiedzi

troszeczkę przesadzacie kolego z tym wiatrem. z tego co donosili to wiał wiaterek 12-13m/s ze sporą odchyłką (chyba północną) a te 19m/s to jakieś przekłamanie lub chwilowy poryw.

 

Nie sądzę żeby glajciarz wyskoczył przy 19m/s ze skrzydłem nawet na plaży.

 

 

Ale fakt faktem jest że pizgało nieźle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem gdzie był glajciarz :)

 

Ale powodu aby oszukiwac nie mam :)

Za PUCK MEOTEO by ORLEN :

 

http://puck.meteo.com.pl/history/bin/m-img.cgi?WV+d+9+1+2010+PL+meteo

 

http://puck.meteo.com.pl/history/bin/m-img.cgi?WD+d+9+1+2010+PL+meteo

 

 

Klif jest na czyste NE. Czerwona linia to wiatr stały a zielony porywy

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie zgadza :]

 

Glajciarze byli w Chłapowie, i od nich mam info o wietrze. więc te 19m/s to porywy a średnia koło 14-15.

I nikt nie twierdzi że oszukujesz, poprostu bazujesz na danych stacji meteo, ja na danych mierzonych na miejscu j/w. licząc błędy wskazań wiatromierza ręcznego i odsunięcie stacji meteo od klifu możemy uznać że obaj mamy rację a prawda leży po środku :]

 

 

PS. Ale i tak zazdroszczę wam bliskości klifu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok :)

 

Oczywiscie , ze mówimy o porywach wiatru :)

 

Przyjedź do nas na latanie na klifie. Masz u nas prognozy, kontakt, z Żyrardowa pewnie 4-5h jazdy samochodem a w avatarze widze ze masz czym latać :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh...... chciało by się polatać, a latać jest czym tylko nie ma gdzie :/

 

z Żyrardowa jak jeżdżę czy do Władka na dorsze czy na urlop do Mieroszyna to jeszcze nie udało misie zejść poniżej 5h, zawsze z lekką górką no ale jazda z zachowaniem rozwagi a nie zegarka :D

 

 

Pocieszam się że już niedługo wiosna i zaraz urlop i jak co roku model na klifie przewietrzyć a teraz i glajta.

 

Każdy wasz film oglądam od dechy do dechy a później chodzę rozdrażniony przez 2 dni, bo wy to macie klif, ci na południu zbocza a my w centrum tylko stolicę i to bez żadnej korzyści, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem , że na urlopie to najfajniej, ale 5h to nie dramat a latanie do upadłego.

Po lotach takich, jakie miały miejsce juz w tym roku, człowiek funkcjonuje jak po miesięcznym urlopie :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.