Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

regularności raczej być nie może.

odbywa się to na zasadzie sprawdzania pogody.

jest ładnie, to się jedzie na czyżyny i patrzy czy są samochody znajomych, jak nie ma, to się dzwoni i zbiera ekipę ;)

przeważnie łącznikiem jest Wojtek, ale też i inne osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Gdzie w tym moim pięknym Krakowie można normalnie i bezstresowo polatac ? Czyzyny zabudowują pod psychodeliczną muzyke ,"śmietnik "

zablokowany prze jakies roboty drogowe ,pobiednik dla wybrańcow . Większe skrawki terenu wchłonięte przez krwiożerczych dewelpoerów pod jakies paskudne budynki.,Byla piekna łączka między Plazą a M1 .tez została wchlonieta przez miasto po budowe ochydnej sali widowiskowej .,która jak znam życie bedzie przynosic same straty miastu. To co zostało to albo jest mizerne ,albo zarośniete krzakami ,albo sa jakieś mokradla i bagna .

Pozostaje tylko jazda poza miasto ,co oczywiście wiaze sie z dużymi wydatkami .

No i taka jest parwda o lataniu w Krakowie .Zazdroszcze kolegą z lubelskiego ,ślaska ,mazowsza Ci to mają pola wzlotow :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam tylko przytaczam smutną prawde .Bo choćby takie Przegorzaly raczej nie sa zbyt zachęcajace ,moze dla malych modeli i helikopterkow .

ale do lotw szybowcami czy czymś wiekszym już raczej nie ,.Niechcialbym po prostu powtorzyć zdarzenia ,co mial kolega ,ktory teraz go szuka ,bez skutku.

Tak ze jeszcze raz napiszę nie narzekam tylko prosze o informacje gdzie i kiedy :) Mapa satelitarna to też żadne rozwiazanie ,bo z tej perspektywy to dokoła Krakowa widac piękne pola wzlotow ,ale już w realu to czasem inaczej to wyglada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śmietnik bez problemu dojedziesz - jedziesz 100metrów dalej i na wysokości wiaty przystankowej wjerzdzasz w Rodzinną. UWAGA pierwsze 100 metrów bardzo wąsko na jedno auto a potem to 3 się miną. Robią kanalizacje ale raczej z asfaltem bo maszyne do kładzenia tam widziałem.

Pozdrawiam Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śmietnik bez problemu dojedziesz - jedziesz 100metrów dalej i na wysokości wiaty przystankowej wjerzdzasz w Rodzinną. UWAGA pierwsze 100 metrów bardzo wąsko na jedno auto a potem to 3 się miną. Robią kanalizacje ale raczej z asfaltem bo maszyne do kładzenia tam widziałem.

Pozdrawiam Sławomir

 

Super będzie przynamniej te pare metrow bedzie mozna dojechać po ludzku bez narazania zawieszenia ,.a...potem to i tak znowu cros :)A może dałoby sie ul .Skotnicką ,?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze łąki Nowohuckie ,Marchewki.Na marchewkach niestety lądowanie w rzepaku lub burakach ale za to miękko :P

 

Wiem ,wiem ,ale nigdy tam jakoś nie dotarłem ,chć przyznac musze ze wstydem ,że odleglość ode mnie nie jest duża (parę kilometrów)

I miimo mapek i tp,nadal jakoś nie mogę skojarzyć jak tam dojechac,i bezpiecznie zaparkowac :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje ktoś jutro jakieś latanie? Robię kolejne podejście do lotów FunCubem, ale mam kilka wątpliwości co do SC i ustawień w Opticu i chętnie skorzystałbym z pomocy 'na żywo'. :)

 

Pogoda ma być taka:

http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2012080306&row=466&col=232&lang=pl&cname=Krak%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia z Chorwacji dla wszystkich latających w Krakowie :)

 

Jak widzę problem gdzie latać w okolicach Krakowa jest wciąż omawiany a ja mam wodę dookoła czyli wszędzie lotnisko dla hydroplanu z czego chętnie korzystam. Niestety w ciągu dnia jest 36-38 stopni i mocno wieje, dlatego loty sa możliwe albo wcześnie rano albo po 20.

Przed 7 nie bardzo mam ochotę wstawać ale wieczorami ......

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Do zobaczenia na Czyżynach w przyszłą niedzielę....

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.