Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zapytać czy będzie ktoś latał w tą sobotę przed zawodami na Czyżynach? Chciałbym przyjść na zawody, ale nie wiem czy jako pilot czy jako publiczność. A poza tym mam nietypową prośbę: Mianowicie jeden z moich pakietów 1300mAh (a mam tylko 3) przekracza wagę o 7 gram i chciałbym się z kimś po prostu wymienić na jakiś mniejszy pakiet np. 1000. (jeśli miałbym startować na zawodach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "doświadczenia" .... nie latamy dzień przed zawodami bo potem nie ma czasu na naprawę modeli :)

Czy będzie ktoś z Eskadry na Czyżynach w sobotę tego nie wiem, ja się nie wybieram.

 

Waga modeli będzie kontrolowana a zmiana pakietu w ostatniej chwili to nie jest najlepszy pomysł - zmieni się czas lotu i prawdopodobnie wyważenie modelu. Dobrze byłoby to sprawdzić przed zawodami.

 

Jeżeli masz dwa pakiety z którymi model trzyma wagę to bez problemu zdążysz je naładować w trakcie zawodów

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanych zawodów! Może nie widziałem wszystkich bitew, ale kilka było bardzo widowiskowych i obfitych w krety:D Pierwszy raz byłem na zawodach tego typu i jestem pod wrażeniem.

PS. O ile dobrze widziałem z trybun to moim ulubionym był Fokker DR1! Sam kiedyś takiego miałem ale rozbiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widziałem zawody ESA i bardzo mi się spodobało! Kiedyś trzeba będzie spróbować pojawić się na waszych treningach i popytać o parę rzeczy :-)

 

Latam od 10 lat, ale jeszcze nigdy nie próbowałem myśliwcami.

 

Czasem można mnie zobaczyć na Czyżynach (w tygodniu) z jakimś akrobatem czy spalinową Cessną.

 

 

Filmiki z Czyżyn:

http://youtu.be/kcNOIY0-wkU

 

(lot od 0:38)

http://youtu.be/QXhq5eqPo3M

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu druga część postu z racji limitu dodawanych filmów w jednym poście.

 

 

Filmy z Łąk Nowohuckich gdzie latamy "mniejszymi" samolotami.

http://youtu.be/r2J-6jEltv0

 

(polecam włączyć HD i dać pełny ekran, żeby coś zobaczyć)

http://youtu.be/0CCFNrCLQKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek - troszkę pomieszałeś daty :-)

Trening na który zapraszałem 3 października juz się odbył a poniżej fotki dokumentujące to spotkanie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dwa loty Rafika i dwie walki ESA w trakcie których Me-110 z zaliczył pierwsze cięcie

Po konfrontacji ESA Rafał ulotnił swój sprzęt FPV i obiecał filmik

 

W najbliższą sobotę możemy polatać w innym miejscu - szczegóły do ustalenia na spotkaniu mechaników

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś umiera temat latania w Krakowie a przecież pogoda doskonała i sporo modelarzy lata każdego dnia .

 

W zeszłą niedzielę spotkaliśmy się "eskadrowo" na łączce w Przegorzałach gdzie jak zawsze odbyło się kilka walk ESA.

Były też loty FPV oraz udany oblot spalinowej P-40 tki. Jutro po obiadku zaplanowane jest kolejne spotkanie.

Tadek wybiera się około 15 ja dołączę około 16 a jeśli ktoś jeszcze jest chętny skrzyżować tasiemkę to zapraszamy.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzisiaj oblatal nowe maszyny, w tym Funjeta. Piektnie to lata. Przez chwile poswieszczelismy 2 takimi jednoczesnie. Powinnien byc nagarany film na jego telefonie ... moze wrzuci.

 

Wieczorem jeszcze polatalismy z Ania i Tadkiem. Zapoczatkowalimy nowa kategorie combatu - FPV Combat:

http://www.youtube.com/watch?v=VTq25cKN9X4&feature=youtu.be

 

Troche zachowawczo latalem, bo balem sie zniszczyc pachnaca jescze termoploterem Funtane i ladniutkiego Hurricana zony :) Kilka ciec bylo, w tym Tadek pochlastal raz tasme ciagnieta przez Funjeta. Ladny korek nagal sie na filmie w 2:58sek... Przy pierwszej probie podciagniecia, przewalil sie jeszcze raz, dopiero za drugim razem sie udalo... ledwo.. Dzdzownicom na dole cale zycie moglo przeleciec przed oczami... :) Na skrzydle mialem przechwycona tasme, pewnie to dosc skutecznie udrudnilo wyprowadzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten funjet to chyba będzie moją ulubioną zabawką . Szczerze mówiąc to nie byłem pewien czy już jestem gotowy na takiego przecinaka, ale lata to pięknie. Dzięki Rafałowi, który podpowiedział mi jak go wyposarzyć, przepatrzył przed lotem czy wszystko pracuje jak należy i zmotywował ambicjonalnie do pierwszego startu, aż wreszcie na koniec podpowiadał jak się tym ląduje, latanie dostarczyło mi frajdy jakiej dawno nie miałem. FIlm jest faktycznie na telefonie i wstawię napewno jak tylko poczytam jak to zrobić, bo nie miałem wcześniej okazji. Prawda, że 2 funjety latające sobie razem to niezły świst w powietrzu. Trzeba to będzie powtórzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.