Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na wymiary lądowiska, wizualizację i opis Lotniczego Parku Kulturowego (bo tak fachowo nazywa się ten obszar) to wszystko wskazuje że jest to lądowisko dla śmigłowców (na wizce jest nawet Mi 8 jak się nie myle :) Wszystkie zdjęcia i wizki są tak opisane. Na zdjęciach ląduje Mi 2. http://www.muzeumlot...k_kulturowy.php

 

Taka była koncepcja od początku powstawnia Lotniczego Parku Kulturowego. Policjanci na Mi2 korzystają czasem z tego pola w ciągu tygodnia do ćwiczeń (jak również łączke od strony Bora-Komorowskiego). Rzadko bo rzadko ale korzystają.

 

Oczywiście nie widze przeszkód aby modelarze mogli z niego korzystać :) Pod warunkiem że zachowają zasady bezpieczeństwa dla siebie i osób postronnych.

 

Policja raczej przed swoim hangarem siada już na terenie muzeum. LPR-a tam w życiu nie widziałem, bazę mają w Balicach a lądują raczej na lądowiskach przyszpitalnych. No chyba, że na Kopernika nie ma miejsca ale Rydygier i Żeromski mają swoje lądowiska.

A ten krąg to ciekawa sprawa, można by się w sumie podpytać w muzeum po co to jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja raczej przed swoim hangarem siada już na terenie muzeum. LPR-a tam w życiu nie widziałem, bazę mają w Balicach a lądują raczej na lądowiskach przyszpitalnych. No chyba, że na Kopernika nie ma miejsca ale Rydygier i Żeromski mają swoje lądowiska.

A ten krąg to ciekawa sprawa, można by się w sumie podpytać w muzeum po co to jest.

 

No wląśnie swego czasu bedąc u Janka H,. wtedy kiedy powstał ten krąg ,dostałem odpowiedź ze ma być on przeznaczony dla modelarzy parajacych sie uwiezią,Nawet snuli wtedy plany o jakiejs imprezce z tym związanej.Ale oczywoście skończyło sie na obietnicach .Jak zresztą wszystkie imprezy ktore sa odgórnbie przez dyrekcje planowane .Ostatnio miala byc impreza dla modelarzy plastikowych i nie tylko ,niestety mieli za duże wymagania no i klops :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś piękna słoneczna pogoda i aż trudno uwierzyć, że tydzień temu w zimowej aurze i latając w temperaturze -10 stopni, Eskadra Kraków zakończyła sezon zdobywając tytuł Najlepszej Eskadary ESA w Polsce w obu kategoriach :-)

 

Na Czyżynach sporo się dziś działo od samego rana ..... najpierw zadebiutował JD-2 Kuby

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Rafał bawił się swoją mikrozabawką (biedronką) FPV

Dołączona grafika

 

a potem kilka walk ESA

Dołączona grafika

 

a gdy już pakowałem modele do samochodu nad parkingiem przy blokach krążyły kolejne modele

Dołączona grafika

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.