Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

W Nowy Rok na pasie w Czyżynach zebrali się modelarze, by złożyć sobie życzenia. Niektórzy nie dotarli z powodu trudnej nocy, niektórzy z niewielkim opóźnieniem, ale była spora grupka. Dla tych, których nie było: spokojnych lotów, nowych, lepszych, większych modeli!, tylu lądowań ilu startów, takiej pogody jak była dziś na lotnisku i wszystkiego, wszystkiego naj...

Było kilku fotografów, liczę na zdjęcia Ani i film Rafała, ale wrzucę swój krótki film z pokładu "Esiaka":

http://www.youtube.com/watch?v=y38mFGyPGMM&list=UU0MwJdBnCM2qTwCL2wHNzyw&index=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez śniegu za to +8 stopni, bezwietrznie i słonecznie - Nowy Rok a trawa przy lotnisku zielona i pogoda jak w Wielkanoc albo majowy długi weekend :-)

To spotkanie bardziej przypominało wiosenne rozpoczęcie sezonu modelarskiego a jedynym symbolem przełomu roku została butelka gazowanego napoju bezalkoholowego i życzenia :D

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystarczy chcieć i każdy sobie miejsce znajdzie

To prawda, przygotowałem sobie już miesiąc temu zgrabne nowe narty do Rafika i jutro może uda sie je przetestować na marchewkach.

Zimą lotnisko jest wszędzie i wcale nie trzeba długo szukać aby znaleźć łączkę do startu.

 

Dołączona grafika

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainteresować brać modelarską z Krakowa wątkiem o nowych przepisach ULC które mają ograniczyć bądź w niektorych przypadkach zabronić wykonywania lotów RC.

 

Szczegóły w poniższym wątku:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/34335-projekt-rozporzadzenia-do-prawa-lotniczego/page__st__80

 

Nie dajmy zabetonować i zniszczyć Naszego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wysokość 150m w zupełności zadowala..... tylko czy przypadkiem nie będzie liczona od poziomu morza :P;)

Tu gdzie jestem na feriach nie mógłbym już latać a dziś takie piękne słoneczko, że trudno było sobie odmówić.

 

Dołączona grafika

 

Serdeczne pozdrowienia dla modelarskiej braci w Krakowie z ferii w Zakopanem .... zdjęcie w Dolinie Kościeliskiej

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie projekt.Loty do 150m mnie osobiście wystarczą.Problem będą mieli FPV-owcy.

 

Nie chciałbym burzyć spokoju krakowskiej braci modelarskiej, ale w świetle proponowanych przepisów (a może także obowiązujących? - tego nie sprawdzałem) nie wolno najprawdopodobniej latac modelami na lotnisku w Czyżynach, a już zapewne "na marchewkach" i w innych miejscach, gdzie latamy. W projekcie rozporzadzenia (http://www.ulc.gov.p..._16.01.2013.doc) w rozdziale 4 (str. 111) w ust. 4.1 jest wyraźnie zapisane, że w strefach CTR można wykonywać loty bezzałogowymi statkami powietrznymi jedynie na warunkach określonych i opublikowanych przez właściwą władzę ATS lub za zgodą właściwego organu ATC - a wątpię, czy np. takie "marchewki" uzyskały zgodę...

Strefę CTR lotniska w Balicach można zobaczyć tu: http://maps.google.c...1ea579dae9e557a

 

Wprowadzenie nowego rozporządzenie jest idealną okazją do sensownego uregulowania tego, ale jakoś nie wierzę, że 10-dniowe konsultacje, które przewidziano, dadzą jakiś efekt. Raczej powstanie kolejna prawna niedoróbka, a większość modelarzy (np ci, którzy nawet poza CTRem będą latać szybowcami powyżej 150 m) zostanie powietrznymi piratami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak sprzyjającej pogodzie jak dzisiaj, nie ma co "burzyć spokoju" teoretycznymi dywagacjami tylko lepiej latać na śnieżnych lotniskach :-)

Spotkanie w Przegorzałach mimo mrozu -7 stopni pozwoliło poderwać w powietrze kilka modeli:

 

Spalinowy Rafik, zadebiutował z nowymi nartami - których na zdjęciu nie widać ale zapewniam, że kilka razy na nich startował i lądował :P

Dołączona grafika

 

Latały też z nartami inne "wynalazki" np. Cessna Huberta

Dołączona grafika

 

oraz bez nart ale za to z kamerą "Funtana" Tadka

Dołączona grafika

 

W powietrzu obladzały skrzydła też Twin Star FPV - Rafała oraz zwinna akrobatka Witka.

Miłe spotkanie po feriach i bardzo udane loty :D

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym burzyć spokoju krakowskiej braci modelarskiej, ale w świetle proponowanych przepisów (a może także obowiązujących? - tego nie sprawdzałem) nie wolno najprawdopodobniej latac modelami na lotnisku w Czyżynach, a już zapewne "na marchewkach" i w innych miejscach, gdzie latamy. W projekcie rozporzadzenia (http://www.ulc.gov.p..._16.01.2013.doc) w rozdziale 4 (str. 111) w ust. 4.1 jest wyraźnie zapisane, że w strefach CTR można wykonywać loty bezzałogowymi statkami powietrznymi jedynie na warunkach określonych i opublikowanych przez właściwą władzę ATS lub za zgodą właściwego organu ATC - a wątpię, czy np. takie "marchewki" uzyskały zgodę...

Strefę CTR lotniska w Balicach można zobaczyć tu: http://maps.google.c...1ea579dae9e557a

 

Wprowadzenie nowego rozporządzenie jest idealną okazją do sensownego uregulowania tego, ale jakoś nie wierzę, że 10-dniowe konsultacje, które przewidziano, dadzą jakiś efekt. Raczej powstanie kolejna prawna niedoróbka, a większość modelarzy (np ci, którzy nawet poza CTRem będą latać szybowcami powyżej 150 m) zostanie powietrznymi piratami...

 

Jezeli mozna to dodam od siebie pare słów. Troszke żyję na tym swiecie ,jakoś mi sie udalo przetrwac restrykcje komuny i paly zomo.aby teraz podniecac się jakimiś kolejnymi bzdurnymi przepisami ..których ostatnio nasz ukochany sejm wiele zatwierdzil,a osobiście żadnych sam nie przestrzega (wszystkim każą zaciskać pasa ,a sami oplywająw luksusy :(().

Powiem krótko ja to wszystko mam osobiście głęboko w D....!!! i tak będe latal gdzie mi sie podoba i jak wysoko mi sie podoba .:)

Tyle lat latalo sie i jakos nikomu to nie przesadzalo a teraz pieprzona UE bedzie mi mowić co mam robić .Nawet za komuny tyle tej biurokracji nie bylo

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ ZNIEWOLIĆ !! Powietrze dla wszystkich !!!! :D :D :ph34r: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Chciałbym zaprosić i zachęcić do wspólnego latania, modelarzy z południowej części Krakowa. Mamy takie dosyć spore miejsce i niezłe warunki. Czasami spotykam się tu z jeszcze dwoma modelarzami. Jest możliwość dojechania samochodem, dosyć równa powierzchnia, a na zaznaczonym na mapie "pasie" spokojnie można lądować i startować nawet modelami z całkiem małymi kołami.

https://maps.google....0.0029,0.006968

Tu link do mapy. Tak więc zapraszam ;) W towarzystwie zawszę lepiej się lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.