Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny film i piękne ujęcia .....

Bardzo podoba mi się atak na małej wysokości (u podnóża zamku ) na "kolumnę pancerną nieprzyjaciela" oraz na koniec filmu próba ataku "bombowca" ..... niestety ił-2 nie osiągał takiegu pułapu :lol:

 

W sobotę pogoda dość nieoczekiwanie pozwoliła na latanie i dlatego nikt się wcześniej umawiał. Ja wyskoczyłem na Czyżyny z dwupłatami i okazało się, że kilka osób poderwało swoje maszyny które następnie lądowały w kałużach topniejącego śniegu.

Udało się też rozegrać trzy walki ESA w których Fokker EIII zmierzył się z Ki-61. W jednej walce Rafał aż trzy razy ciął moja tasiemkę ale oldtimer odwzajemnił się skutecznym atakiem i obciął tasiemkę szybkiego Ki :D

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra ma zupełnie inne brzmienie silnika, dwa razy byłem świadkiem grzania silnika ale nie doczekałem się oblot - lata świetnie.

Cesna tez się ładnie prezentuje w powietrzu ale mam wrażenie, że "siedzi ogonem" ..... czy to tak tylko widać na filmie czy faktycznie brakuje jej skłonu silnika?

Jak szybował przy lądowaniu było ok.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mogłem co najwyżej polatać z gołą :ass: po Solvayu.Ale była by atrakcja :rotfl:

Był syn obleciał Cessnę i pojechał do domu.Filmy i zdjęcia robił Maciek.Jest też kilka zdjęć twojego TACO.

Skłon trzeba delikatnie zwiększyć,ale przyczyną takiego zachowania szczególnie w prawym zakręcie była nie działająca prawa lotka ,leciał tylko na lewej. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też kilka zdjęć twojego TACO.

To bardzo chętnie je zobaczę :-)

 

Prawdę mówiąc trochę się bałem wczoraj latać, ze względu na duży ruch w powietrzu. Z jednej strony atakowała mnie Cessna, z drugiej Corsair, z trzeciej FunJet, a z czwartej już nie wiem co, bo nie ogarniałem całego nieba. W każdym razie wykonałem cztery starty i lądowania i nie muszę kleić modelu, bo wrócił w jednym kawałku. Tylko mój syn wylądował swoim Crashem w kałuży na trawniku, a raczej zanurkował w kałuży, i na razie suszymy elektronikę i model, a potem będziemy oceniać straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony atakowała mnie Cessna, z drugiej Corsair, z trzeciej FunJet, a z czwartej już nie wiem co, bo nie ogarniałem całego nieba.

My też wczoraj polataliśmy na "Celulozy" w Warszawie z racji tego iż nasze podstawowe pole zamieniło się w staw. A na "Celulozy" użytkowników było pięciu. Latający jetem z napędem tunelowym czuł się właścicielem całego nieba i minął nasze TOTO o kilka centymetrów a modele śmigłowców musiały akurat wisieć nad środkiem jedynego skrawka trawy gdzie można było wylądować na wysokości 0,5m. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jeszcze jej nie ma.To nowy model.Rozpiętość 156 cm.W wersji kit 330 zł,full RTF 2,4GHz 750 zł.Model wyposażony jest fabrycznie w klapy i w moduł oświetlenia zarówno w wersji kit jak i RTF. Dla znajomych jakiś dodatkowy niewielki rabat zawsze się znajdzie.

Dziś będę pisał relację na forum.Jest to o niebo lepszy model od Cessny Art-tech że o Pelikanie nie wspomnę.A cena w stosunku do jakości rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj elektro junior, ktory po czwartkowym lataniu na marchewkach wygladal tak:

Dołączona grafika

zostal naprawiony i w niedziele ulotniony, rowniez na marchewkach. niestetyzaliczyl kolejnego kreta i teraz wyglada tak:

Dołączona grafika

wzmocnienia skrzydel spisaly sie swietnie, tyle ze tym razem wyrwala sie przednia czesc kadluba. posklejam, wzmocnie weglem i pewnie bedzie dalej latal, ale niestety bede musial dokupic kolpak:

Dołączona grafika

koszt w sklepie internetowym to 28PLN plus przesylka (i jeszcze niedostepny teraz). troche sporo jak za taki maly plastik. moze koledzy pomozecie gdzie mozna cos takiego dostac taniej i szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tprudzic, jak Ci szkoda pieniędzy na nowy to na razie lataj bez kołpaka, albo zrób prowizoryczny ze styropianu albo jakiejś innej pianki. Ze wzmocnieniami przedniej części kadłuba nie przesadź, bo jak zrobisz pancerny nos, to pęknie za nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zlapie kreta, ja dopiero zaczynam przygode z modelami rc. tego ostatniego kreta zaliczyl przy moim 5 locie ;-). ale przynajmniej sie nauczylem troche pokory. jak latalem na marchewkach w czwartek i polamalem go pierwszy raz to mi tam walsnie jeden kolega mowil ze troche za daleko odlatuje i w niedziele to wlasnie przez to ze za daleko odlecialem. nie widzialem go dokladnie i stracilem panowanie. ledwo go znalazlem. z godzine go szukalem ;-). teraz bede juz ostrozniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.