Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po raz pierwszy ulotniliśmy z Markiem i Maćkiem mojego Pipera z Airline'a. Poniżej dwa filmy. Niestety nie nagraliśmy mojego lotu ale we wspomnieniach zostanie na zawsze jako pierwszy spaliniak :D

Niestety przy pierwszym filmie ręce mi tak drżały, że wyszedł słabo (mimo, że nie ja leciałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piperek z silnikiem 4t? kurcze jak "dorosnę" tez sprawię sobie jakąś jedną spalinkę ;] Pamiętam moje początki przygody z modelarstwem i żarowego upierdliwego 2 takta który w sposób zdecydowany zniechęcił mnie do paliwa , regulacji itd... dopiero zdecydowany rozwój silników 3f pozwolił mi ze skali 1/72 wrócić na właściwa drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie lata model,ale start w kierunku bawiących się dzieciaków :evil: to już lekka przesada, gdyby model nie oderwał się od ziemi lub straciłbyś nad nim kontrolę POMYŚL :?: :!:

co by mogło się stać.(przestroga na przyszłość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po długiej męce Lightning poleciał :jupi: :jupi: :rotfl: .Miał do wyboru,albo leci w powietrzu albo do kosza.Wybrał to pierwsze.Warto było włożyć tyle pracy i nerwów.Lata pysznie.Oczywiście na koniec przy lądowaniu złamała się nie wymieniona jeszcze przednia goleń.

Jak Maciek wrzuci filmik z lotu na Tubę to zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dzis uciekł mustang

dzikie konie tak już mają ... podaj więcej szczegółów:

- gdzie latałeś

- skąd wiało i gdzie odleciał

- zdjęcie ze wzorem malowania

 

ms

Lataliśmy na boisku KS orzeł przy ulicy Niebieskiej 2 (kraków niebieska jest przecznicą z cechowej)

nie byłem w stanie go nawrócic wiec przyziemilem ale na sporej odległości, model spadł na terenie działek, lub obok nich (działki są po drugiej stronie ulicy za boiskiem) teren mocno zarośnięty, trawa okolo 200cm wzrostu.

 

mustang srebrny od dołu z pasami inwazyjnymi, od góry ciemnozielony pomarańczowa taśma i ster kierunku, nos zreanimowany czarna taśmą

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do lądowania

Faktycznie dobieg jest dodatkową atrakcją tego filmu. To zapewne przez dziurawy pas na Czyżynach. Podwozie w locie otwierało się i chowało bez problemów i na gładkiej nawierzchni nie byłoby problemu. Niestety dziurawe drogi i pasy startowe dla modelarzy :? to nasza codzienna bolączka.

Wojetk - model świetnie się prezentuje i naprawdę warto naprawiać po raz drugi to przednie kółeczko :)

 

Przed kolejnym startem trzeba jednak zabrać worek cementu na Czyżyny i połatać dziury albo lądować na bocznym pasie w kierunku ML - tam jest lepsza nawierzchnia.

Filmik super.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.