Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Noo dzisiaj na treningu Esa Czyżynach było ostro. Tylu kraks to w życiu nie zaliczyłem. Messerschmitt zaliczył potężnego dzwona w powietrzu. udało się oblatać Spada. Ma trochę mały ciąg i jest doważony trochę na ogon. Ale już znalazłem rozwiązanie. Zamontuje cięższy i mocniejszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku w Pobiedniku, zwykle po godzinie 9:00 zaczynają się pojawiać modelarze. Myślę, że jak przyjedziesz po 10:00, to na pewno ktoś będzie i pewnie pomoże Ci z oblataniem szybowca. Oczywiście jeżeli Twoja aparatura jest skonfigurowana w tym samym MODE co aparatury tam latających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu kraks to w życiu nie zaliczyłem.

To prawda, pierwsza walka w siedmiu i tylko jeden model dolatał 5 minut :rotfl:

Kolejne były juz spokojniejsze ale i tak pianka sypała się w kazdej z 5 walk WWII i tylko dwie walki wwI udało się rozegrać bez straty modelu.

 

To świetne i bardzo liczne spotkanie - dziękuję wszystkim za przybycie i mam nadzieję, że za tydzień ilość zaliczonych cięć będzie jeszcze większa :D

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym ta niechec do modelarzy sie przejawia? Muzeum zawsze bylo zyczliwie nastawione do nas..

Domyślam się, że to taki żart.

W innym miejscu ktoś napisał, że nie widział żeby jakakolwiek otwarta niechęć się pojawiła kiedykolwiek ze strony MLP. Też jestem przekonany, że tak naprawdę otwarta niechęć byłaby dopiero wtedy, kiedy obok strażników pojawiłyby się psy, obok kłódek na bramkach pojawiłby się prąd w ogrodzeniu, a do modeli prowadzony byłby ostrzał.

Jak żarty, to żarty.

Czy wątek ten nie powinien zmienić tytułu na: 'Zimowe, ... latanie po Krakowie' ?

Przy okazji podaję, że - wspomniana w innym miejscu - Barycz, to umiejscowione pod Krakowem centralne wysypisko śmieci tego miasta. Nie da się drogą elektroniczną przekazać wrażeń zapachowych tego miejsca. Oczywiście, nie zawsze wiatr wieje z niedobrego kierunku.

To info dla tych, którzy czytają ten wątek, a Krakowa od tej strony nie znają.

Pojawiły się też informacje, że na ogrodzeniu lotniska w Czyżynach znalazły się wywieszki mówiące o tym, że pas lotniska jest otwarty dla modelarzy we wtorki i piątki w godzinach 7:00 do 8:30 oraz 18:00 do 19:30. Mało, ale dobre i to, chociaż dziwne trochę pory dnia i dni tygodnia.

 

Z ostatniej chwili: Informacja o dostępie modelarzy do pasa lotniska nie została potwierdzona, natomiast opisywany w tym wątku (czysto polityczny) happening odbył się naprawdę. Mam nadzieję, że MLP poniosło koszty tej imprezy i na razie nie będzie mogło nabyć następnych kłódek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Z ostatniej chwili: Informacja o dostępie modelarzy do pasa lotniska nie została potwierdzona, natomiast opisywany w tym wątku (czysto polityczny) happening odbył się naprawdę. Mam nadzieję, że MLP poniosło koszty tej imprezy i na razie nie będzie mogło nabyć następnych kłódek.

chyba nie wczytałeś się w informacje o tym wydarzeniu.

 

A w kwestii latania czy nie latania na Czyżynach, to nie trafiłem jak do tej pory na żaden problem w różnych porach dnia.

Jedyne utrudnienie to zamknięte bramy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przejść z samochodu 100 metrów do połowy pasa i latać do woli. Rozumiem, że jesli ktoś chce zabrać skrzynkę i kilka modeli to ten walkinkg może stanowić pewne utrudnienie 8)

Zapewne ten fakt - zamkniętych bram i braku możliwości parkowania samochodu na pasie jest traktowany jako nieprzychylne nastawienie do modelarzy. Ale ma to i swoje zalety. Nie wjeżdżają tam tez inni, np ćwiczący jazdy samochodem, którzy skutecznie utrudniają starty i lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K(ae)M - zgadzam się w pełni z Twoim wpisem. Kolega Antek2 ma widać jakąś otwartą, niezrozumiałą urazę do wszelkich zmian związanych z pasem startowym na Czyżynach.

 

Wiem że może naraże się tutaj wielu na forum ale to napisze: jeżeli przedkłada się wożenie swoich 4 liter i kilku skrzynek w samochodzie ponad bezpieczeństwo przebywania na pasie, ponad komfort "latania" i przede wszystkim ponad czerpanie jak największej przyjemności z modelarstwa to po prostu współczuje takiego rozumowania.

 

I mam dziwne przeczucie że ludzi ktorzy obecnie bywaja na pasie i którzy oficjalnie będąc na miejscu przyznają że jest bezpieczniej i przyjemniej jest bardzo dużo i podzielają mój osobisty punkt widzenia.

 

Ja wiem: kilka skrzynek to jest troche ciężaru, do tego np. kilka modeli. Nie jest łatwo. Ale z drugiej strony ? Zabawa i dużo radochy. A świadczy o tym obecnie frekwencja na pasie: nie zmniejszyla się a wszyscy zgodnie przyznają że można wreszcie spokojnie startowac i lądować bez ryzyka bycia zmiażdżonym przez pseudo rajdowców.

 

Antek2 - chciałbym żebyś chociaż raz zastanowił się jakie rozwiązania mógłbyś ty zaproponowac będąc dyrektorem MLP, mając ograniczone mocno fundusze i mając na uwadze bezpieczenstwo WSZYSTKICH użytkowników pasa startowego na Czyżynach. A nie tylko to żeby modelarzowi było łatwiej podjechać i rozstawić się ze sprzętem.

 

[...]

Z ostatniej chwili: Informacja o dostępie modelarzy do pasa lotniska nie została potwierdzona, natomiast opisywany w tym wątku (czysto polityczny) happening odbył się naprawdę. Mam nadzieję, że MLP poniosło koszty tej imprezy i na razie nie będzie mogło nabyć następnych kłódek.

chyba nie wczytałeś się w informacje o tym wydarzeniu.

 

A w kwestii latania czy nie latania na Czyżynach, to nie trafiłem jak do tej pory na żaden problem w różnych porach dnia.

Jedyne utrudnienie to zamknięte bramy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przejść z samochodu 100 metrów do połowy pasa i latać do woli. Rozumiem, że jesli ktoś chce zabrać skrzynkę i kilka modeli to ten walkinkg może stanowić pewne utrudnienie 8)

Zapewne ten fakt - zamkniętych bram i braku możliwości parkowania samochodu na pasie jest traktowany jako nieprzychylne nastawienie do modelarzy. Ale ma to i swoje zalety. Nie wjeżdżają tam tez inni, np ćwiczący jazdy samochodem, którzy skutecznie utrudniają starty i lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii latania czy nie latania na Czyżynach, to nie trafiłem jak do tej pory na żaden problem w różnych porach dnia.

Jedyne utrudnienie to zamknięte bramy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przejść ...

Drogi Krzyśku, całkowicie poważnie proszę Cię o wytłumaczenie pewnych niuansów.

Jesteś ode mnie sporo młodszy, więc pewnie Ci łatwiej zrozumieć zmiany w otaczającej nas rzeczywistości i liczę na to, że mnie oświecisz.

Jeśli ogrodzę swoją własność, zamknę bramkę na kłódkę, to znaczy że godzę się na wchodzenie osób postronnych? Dotychczas myślałem, że jeśli ktoś by wszedł na tak chronioną posesję mógłby się liczyć z poważnymi konsekwencjami.

Pytam więc: na jakiej podstawie można twierdzić, że 'nic nie stoi na przeszkodzie' oprócz własnego bagażu. Pal licho bagaż. Chodzi mi o to, że postrzegam miejsca gdzie kiedyś latałem jako zamknięte przez obecnego gospodarza i może on spowodować, że zobaczymy w gazecie artykuł o modelarzach włamujących się na teren MLP. Tytuł: 'Dorosły mężczyzna złapany z samolocikiem na włamaniu do MLP'.

Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antek2

Nie wiem czy zauważyłeś ale teren jest ogrodzony z małymi wyjątkami (byłeś tam w ogóle fizycznie od czasu ogrodzenia?).

A dokładnie to - są tam przejścia dla pieszych w niektórych miejscach otwarte furtki, a w niektórych po prostu przerwy w ogrodzeniu. Nie dziury - przerwy, z góry przygotowane podczas stawiania ogrodzeń. Od razu zakładano, że ludzie nadal będą mieli swobodny dostęp do terenu starego lotniska (pieszo lub na rowerach). Wyjątki to zorganizowane masowe, płatne imprezy.

Tak przynajmniej jest na razie. Wiek tu nie ma nic do rzeczy. Ani na tym forum ani na lotnisku. Dla każdego otoczenie jest takie samo. Jest tylko inaczej postrzegane. Ja nie widzę tu teorii spiskowych po prostu. Nikomu nie robię niczego złego, nie demoluję, nie czuję się też jako nieproszony gość. Jeśli ktoś kiedyś mi to zasugeruje i argumenty będzie miał słuszne - trudno, przyjmę to do wiadomości i znajdę inne miejsce.

Natomiast nie ma co demonizować. Uwierz mi, ludzie dziś często są do siebie nawzajem pokojowo nastawieni i często bardzo pomocni. Wiem coś o tym , bo sporo podróżuję motocyklem po Europie. Nieraz spotkałem się z wieloma przejawami niewymuszonej życzliwości. Ale to działa w dwie strony. Z takim nastawieniem jak Twoje, być może trzeba by się odizolować od innych na wszelki wypadek - bo oni może mnie nie lubią.

Więcej luzu i życie stanie się lepsze. :faja:

 

jeszcze dla przypomnienia, bo może nie wszyscy śledzą takie informacje,

regulamin dotyczący tego miejsca:

Lotniczy Park Kulturowy powstał w celu zapewnienia mieszkańcom Krakowa miejsca do
aktywnej rekreacji oraz w trosce o ochronę zieleni i walorów krajobrazowych.
Odwiedzający park zobowiązani są do przestrzegania regulaminu korzystania z parku.
1. Teren parku służy do wypoczynku oraz aktywnej rekreacji.
2. Park jest otwarty codziennie w godzinach 5.00 - 23.00.
3. Teren Parku, lub jego część, może być okresowo niedostępny w związku z imprezami
organizowanymi przez Muzeum Lotnictwa Polskiego lub instytucje współpracujące.
4. Na obszarze parku obowiązuje zakaz:
1/ zaśmiecania terenu,
2/ niszczenia i uszkadzania roślinności oraz rozkopywania gruntu,
3/ niszczenia i uszkadzania urządzeń i budowli parkowych,
4/ pozostawiania palących się przedmiotów oraz palenia ognisk bez zgody administratora,
5/ powodowania hałasu, a także używania sprzętu nagłaśniającego bez zgody
administratora,
6/ wnoszenia i używania materiałów pirotechnicznych, wybuchowych i szkodliwych
substancji chemicznych,
7/ wjazdu wszelkich pojazdów (oprócz rowerów) bez zgody administratora,
8/ prowadzenia psów bez smyczy i bez kagańca, na właścicielu psa ciąży obowiązek
usuwania pozostawionych przez niego nieczystości
9/ handlu i usług bez zezwolenia administratora parku,
10/ umieszczania bez zgody administratora tablic, napisów oraz ogłoszeń,
11/ organizowania imprez bez zgody administratora,
12/korzystania przez dzieci z urządzeń zabawowych bez opiekuna
13/ przebywania na terenie parku w godzinach zamknięcia.
5. Naruszenie postanowień regulaminu, w tym niszczenie zieleni lub wyposażenia parku
zagrożone jest karą wymierzoną w trybie i na zasadach określonych w art. 143 - 145
kodeksu wykroczeń.
6. Obowiązki administratora terenu pełni Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie tel. 12 642 87 01, 12 642 40 70.
7. Teren parku podlega ochronie.
Aby nie było niepotrzebnych domysłów i dyskusji na proste tematy, mogę się też zobowiązać i porozmawiać z przedstawicielem muzeum w tej sprawie (bo podejrzewam, że to nie zaboli), jakie jest ich oficjalne stanowisko w kwestii przebywania na tym terenie modelarzy i czy powinni podlegać osobnemu regulaminowi czy podpadają pod przeciętnego mieszkańca chcącego zażyć aktywnej rekreacji. :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to ja coś dorzucę .Rozmawiałem z Jasiem Hofmanem na temat latania .I dostałem taką odpowiedź ...ze niem przeciwwskazań,nawet mozna wjechać główna bramą na tereń lotów (odpowiednio poinformowany dozorca ,czy jak się to nazywa :D otworzy te wrota ,jedynie co należy dopelnić to pokazać polise OC na latanie .

 

A wracając do lotów to dzisiaj(29 09 ) jadąc w stronę miasta widziałem już rannego ptaszka :) była 7,30 .Cos czerwonego śmigało po niebie Muzeum Lotnictwa . :D Na pewno dolnopłacik , Więcej nie mogłem zobaczy bo musiałem skupić się na drodze , :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignoruję wypowiedzi nie wnoszące niczego do tematu, pisane przez frustratów szukających zaczepki.

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale teren jest ogrodzony z małymi wyjątkami (byłeś tam w ogóle fizycznie od czasu ogrodzenia?).

A dokładnie to - są tam przejścia dla pieszych w niektórych miejscach otwarte furtki, a w niektórych po prostu przerwy w ogrodzeniu. Nie dziury - przerwy, z góry przygotowane podczas stawiania ogrodzeń. Od razu zakładano, że ludzie nadal będą mieli swobodny dostęp do terenu starego lotniska (pieszo lub na rowerach).

Myślisz, że tak zakładano? Byłyby wtedy tylko zapory na drogach dojazdowych. Piszą, że MLP nie ma pieniędzy.

Polegam na tym, co czytam w tym wątku i nie zamierzam - z przyczyn wyłożonych wcześniej - zwiedzać tego terenu, dopóki sprawa nie będzie klarowna.

 

Aby nie było niepotrzebnych domysłów i dyskusji na proste tematy, mogę się też zobowiązać i porozmawiać z przedstawicielem muzeum w tej sprawie (bo podejrzewam, że to nie zaboli), jakie jest ich oficjalne stanowisko w kwestii przebywania na tym terenie modelarzy ...

Wspaniale. Powodzenia!

Jasne stanowisko MLP (byli inicjatorem zmian) w tej sprawie jest od dawna oczekiwane.

Nasze środowisko jest dla nich mało znaczące, jeśli dotąd nie wysłali jednej wiadomości na nasze forum, do Centrum Modelarstwa lub gdziekolwiek indziej.

Krzyśku, daj znać jeśli coś uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że tak zakładano? Byłyby wtedy tylko zapory na drogach dojazdowych. Piszą, że MLP nie ma pieniędzy.

Ogrodzenie jest wymagane ze wzglegow prawnych. Obecnie teren ten jest wpisany na liste zabytkow. Organizowanie jakiejkolwiek imprezy na tym terenie wymaga aby teren byl ogrodzony. To jeden z powodow nieodbycia sie w tym roku pikniku lotniczego. Tak wiec zapory o ktorych mowisz niestety nie sa wystarczajace

 

 

Nasze środowisko jest dla nich mało znaczące, jeśli dotąd nie wysłali jednej wiadomości na nasze forum, do Centrum Modelarstwa lub gdziekolwiek indziej.

 

Brzmi to dosc smiesznie zwlaszcza ze jestesmy tam jako goscie, nie lacza nas zadne umowy ani nie jestesmy stowarzyszeni. Myslisz ze nie maja co robic tylko czytac to forum??

jest w Polsce przynajmniej 4 duze fora modelarskie...A czemu na to a nie na tamto albo gdzie indziej??? Nie jestesmy pepkiem swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.