Skocz do zawartości

Balsowa Manta


Janusz Joe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca ale niech będzie...

 

A nie lepiej zainwestować w foremke :?: Ja jak mówiłem jeden oryginalny kadłub bym wziął. Troche nie ufam temu kadłubowi z balsy, a ten kto bedzie miał juz foremkę to i jak mu pęknie kadłub to w kilka wieczorów wykona nowy ... A i dla ciebie byłaby to pewnie fajna przygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz przyjmie złą pozycję to model połamie jeszcze przed rzutem opierając skrzydło o ziemie ...

Ja opieram skrzydło o ziemię, a jakoś z rzucaniem problemów nie mam. Model w rzucie trzeba prowadzić poziomo.

 

 

Foremka zły pomysł. Za dużo roboty jak na taki wiek użytkownika plus trzeba mieć jakieś doświadczenie w laminatach. Dobrze wykonany i wzmocniony kadłub balsowy wytrzyma pierwsze rzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata umie laminować więc będę miał pomoc. Tylko mam takie pytanie czy forma musi być z węgla??? Bo wszędzie widzę to drogie "badziewie" na byle głupiej formie. Zrobię jednak z laminatu, będę miał uniwersalny kadłub, do tego rurkę ogonową się kupi, wklei, zamocuje wyposażenie i koniec. Przy okazji nabiorę doświadczenia, które na 100% mi się przyda (coraz więcej akrobatów z laminatu). Robić "rybkę" do środka formy czy balonik będzie ok? I jakiej tkaniny mam użyć?

 

EDIT: przepraszam... widziałem szkło tylko na czarnym żelkocie. Alem spostrzegawczy jest :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytania przed tobą, nie potrzebujesz węgla na twoje pierwsze kroki. Domyślam się że forma = to co nazywamy kadłubem :wink: Jeżeli rura 12mm wewnątrz pasuje to mogę ci użyczyć "formy" - pręt stalowy 12mm-8mm.

 

Ja bym nie bawił się ani w rybke ani balonik, ot na początek wystarczy goły laminat.

 

Myśle że 4m2 tkaniny 80g załatwi sprawę. koszt ok. 4-5zł za 1m2. Z tego i kadłub zrobisz i forme obłożysz.

 

Jeżeli masz pytania chętnie odpowiem mimo tego co koledzy będą dalej mówić że uprawiam herezje.

 

Wydasz troche na podstawowe materiały typu pasta rozdzielająca, aceton, szpachle, lakiery itd. ale jak sam zauważyłeś - zyskasz cenne doświadczenie.

 

Edit: w razie czego o ile się tutaj wstydzisz możesz też pytać na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że rowing węglowy rozwiąże początkowo kwestie "wzmocnienia" kadłuba.

 

Ja też źle jedną rzecz zinterpretowałem w wypowiedzi Janusza, po prostu nie myślałem że ty na serio możesz myśleć o wykonaniu formy z węgla - dlatego próbowałem to zinterpretować inaczej :D Całe szczęście się poprawiłeś potem, tak samo jak ja teraz :wink:

 

No to do roboty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Balsa zakupiona, 1,5 waży 20g. Stateczniki wycięte, jutro je oszlifuję i zamierzam wyciąć resztę elementów.

EDIT: Żeberka i dolny keson wycięte, jutro je oszlifuje i zacznę wszystko sklejać od tak zwanej kupy :)

Edit: Dzisiaj i jutro nie idę do szkoły więc może uda mnie się coś porobić (mam zamiar zrobić przynajmniej 1 skrzydło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.