Skocz do zawartości

Papier fotograficzny


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zwracam się do was z prośbą. Poszukuję papieru, na którym będę mógł drukować tuszem w drukarce atramentowej. Najlepiej, żeby był to papier fotograficzny. Gramatura tak do 180g/m2.

 

To taka moja artystyczna wizja i takiego papieru właśnie potrzebuję.

 

Otóż sprawa byłaby prosta, gdybym miał dostęp do takiego papieru i mógł sobie przejrzeć różne gatunki.

 

Poszukuję papieru o fakturze i odbijającym światło mniej-więcej tak jak w szkolnych podręcznikach (wiem, że jest to mało sprecyzowane, bo w końcu są różne podręczniki ).

 

Wstawiam fotkę, która powinna częściowo ukazać to czego szukam.

 

Za wszelką pomoc będę naprawdę wdzięczny, jakby ktoś mógł mnie naprowadzić czego mam szukać, albo podesłać próbkę, to z pewnością się odwdzięczę.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To ma być do fotografii czarnobiałej czy koloru? Do czarnobiałej oznaczony jest kolorem; niebieski czerwony żółty, zielony pomarańczowy. To oznacza papier twardy, miękki itp. do tego dochodzi błyszczący, matowy, jedwabisty, karton itp... Mam kilkanascie paczek jeszcze z lat 90 raczej format pocztówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być papier do fotografii kolorowej. Myślę, że dysponujesz suwmiarką (elektroniczną, żeby nie męczyć oczu :) ) bo z tego co zauważyłem, to grubość papieru mniej-więcej równa się jego gramaturze I tak np. papier gramatury 130g ma grubość mniej więcej 0.14-0.15mm, do tego oczywiście dochodzi błąd pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papieru do drukarki co go zwą fotograficznym bo jest fotograficzny (ma mikropory przez któe przechodzi atrament i tam się przykleja, jednak faktycznie nie należy go mylić z papierem do powiększeń, choć nie jestem pewny czy drukowanie na tym papierze jest niemożliwe z dobrym skutkiem

 

Natomiast to miałoby być niemal odzwierciedlenie papieru kredowego, jednak papier kredowy nie przyjmuje atramentu, tylko co najwyżej toner, lub inne farby, stosowane jednak w przemyśle a nie w domowej drukarce...

 

EDIT: Poszukuję wszelakiego papieru, nieważne jak go zwą, byle by sprostał wymaganiom, druk na drukarce atramentowej, gramatura 70-180g/m2 oraz powierzchnia taka jaką pokazałem :)

 

( W końcu różne rzeczy, różnie się nazywa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy chodzi o to, że faktycznie jest tego pełno, ale nie mogę znaleźć tego co mi jest potrzebne, stąd założyłem temat. Po prostu nie wiem co wybrać, czy ma być to matowy, półpołysk, połysk itd. Po prostu chciałem zapytać kogoś kto miał w rękach różnego rodzaju papier i może mi to porównać i wskazać mi to czego szukam. Można by mnie nazwać leniwcem, ale bardziej nazwałbym się oszczędnym, bo nie chcę kupować 20 różnych gatunków papieru i patrzeć czego szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to Hyde Park a problem pytającego został już rozwiązany, pozwolę sobie na komentarz. Otóż w powyższej wymianie poglądów ujawniła się wyraziście różnica, która powoduje pewne trudności w porozumiewaniu się między pokoleniami. Dlaczego moje pokolenie, czyli np. Fokker i Buwi777 jednoznacznie odebrało pytanie Jacqubesa o papier fotograficzny jako pytanie o papier, używany w klasycznej ciemni, do powiększeń fotograficznych? Bynajmniej powodem nie było to, że nie słyszeliśmy o papierze fotograficznym do drukarek. Powodem takiego odczytania pytania było to, że nikt z nas nie wpadł na pomysł, że można pytać o tak łatwo dostępny materiał. Jednoznacznie wyraził to Administrator Qpa wyrażając zdziwienie

mase tego masz, w czym problem?

A tak przy okazji dawka dobrego humoru,

( i to nie dla wszystkich użytkowników )

wbrew temu co piszesz Jacqubes, jest niezbędna.

Desipere in loco. (To taki szyfr dla tych trochę starszych pokoleń.)

Pozdrawiam wszystkie pokolenia

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wiem co wybrać, czy ma być to matowy, półpołysk, połysk itd. Po prostu chciałem zapytać kogoś kto miał w rękach różnego rodzaju papier i może mi to porównać i wskazać mi to czego szukam.

Więc miałem w rękach mase papieru fotograficznego ale nie potrafię ci pomóc. Nie sądziłem, iż 18 latek może mylić pojęcie papier fotograficzny z papierem do drukarek... i jeszcze zmuszał mnie bym suwmiarką albo mikrometrem sprawdzał gradację papieru...

I tak łagodnie od papieru fotograficznego przeszliśmy do Pieśni Horacego :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.