Skocz do zawartości

[P] Plany dziwnych ufo


Pablo621

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów.

w sumie nie wiem pod jaki temat to pasuje więc wrzuciłem to tu.

interesują mnie dziwaczne rozwiązania i BARDZO nietypowe kształty latających obiektów :) najlepiej zbliżonych działaniem do helikopterów.

 

coś tego typu: http://riku.pl/#product_cat:367|4634

 

tylko ze to jest w sumie zabawka a ja chciałbym coś poważniejszego. oblatałem już swoją lamą cały dom i osiedle. Natknąłem się własnie na tą strone i spodobały mi sie dziwne formy.

Jestem jednocześnie ciekawy sposobu działania tego mini helikoptera, bo opis jest bardzo skromy. a nie sądzę zeby za 111zł były tam wbudowane 3 zyroskopy (zamiast flybara), więc musi być to bardzo proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest bardzo proste. Masz sterowanie mocą silnika, czyli góra dół i obrotem wokół osi.

Jak masz 3 kanał, to dochodzi jeszcze pochylanie ogona w górę, lub w dół i tym sposobem ruch do przodu do tyłu. W 2 kanałach, ruch do przodu użyskujesz przez własciwe wyważenie.

 

Prawdziwe Ufo, Mógłbyś na początek spróbować zrobić jako "body" do mechaniki Lamy.

 

Jak chcesz coś powazniejszego, zainteresuj się qatrocopterami lub tricopterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum było kilka wątków z qatrocopterami, czyli inaczej Xufo, tylko że do ich budowy sprowadzali części i z japoni i z innych miejsc, a to jest jeszcze poza moim zasięgiem, poza tym aż tak się na tym nie znam i raczej na razie pozostanę przy oglądaniu ich na róznych stronach www :) np:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic841881.html

 

"Prawdziwe Ufo, Mógłbyś na początek spróbować zrobić jako "body" do mechaniki Lamy"

co to znaczy? mógłby Pan coś więcej napisać?

 

bardzo chętnie dorobie coś do lamy :) tylko ze nie wiem ile moge zmienić i w sumie nie mam konkretnego pomysłu, więc wszystkie propozycje chetnie przeczytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, Body do Lamy ma spełniać tylko 3 warunki.

 

1 - Ma być lekkie.

2 - Ma pomieścić mechanikę.

3 - Otworki mocowania w Body (czyli tej plastikowej skorupce) muszą pasować do otworków w modelu.

 

Innych ograniczeń nie ma, choć dobrze, by było podłużne z czymś w rodzaju ogonka - pomaga przy ruchy postępowym do przodu.

 

Możesz spróbować zrobić kopyto z drewna lub Gipsu, wsadzić do butelki po napojach i pobawić się opalarką.

 

Możesz zrobić Laminat z jednej warstwy lekkiej tkaniny.

 

Możesz spróbować z cienkim depronem.

 

Reszta to tylko wyobraźnia. Może dlatego E-sky w krótkim czasie wypuścił kilkanaście odmian V4, różniących sie tylko obudową. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuje z moją lamą ale mam kilka pytań. jak zdjąłem obudowę i włączyłem wirniki to wszystko było ok az do momentu uniesienia. potem model zaczął wykonywać szybkie ruchy woku własnej osi (drgał w lewo i w prawo)

natomiast jak latam z obudową to takie zjawisko nie występuje. domyślam się ze jest to związane z brakiem ogona, ale w sumie nie wiem bo przecież ta E-sky'owa obudowa waży ledwie 4-5 gram :)

 

A co do tych latających skarpet, to za sterowne to to nie jest :wink: fajny pomysł, ale tak na chwile. raczej nic więcej...

 

Mam jeszcze pytanie do tych X-ufo. to są 4 silniki na planie kwadratu, czyli 2 osie przechyłu. potrzebne są 2 gyra. czy niezbędny jest do ich połączenia mikroprocesor?? sporo osób właśnie o tym pisze pytając się jaki bedzie najlepszy. potem mają problem z programowaniem tego czegoś.

To jest az tak trudne i skomplikowane? bo w sumie po co to programować skoro to ja jestem pilotem? nie da się bezpośrednio połączyć zyroskopów z kontrolerami i radiem, tak jak to jest w lamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnych rzeczy popatrzcie na to:

http://www.veratech.aero/phantom.html

radze obejrzeć jeszcze DEMO, daje pojecie o co chodzi.

 

Bardzo spodobał mi się ten pomysł z quadrokopterami. W miarę jak czytam i grzebie w necie wydaje mi sie coraz bardziej realny. Jest wiele artykułów, nawet opisy budowy poszczególnych podzespołów, ale niewiele dokładnych opisów budowy kompletnego i latającego X-ufo. Ceny przewijają się w granicach 400-1500euro, ale zwykle to jest materiał sprzed roku lub więcej, dlatego uważam ze da sie to zrobić troche mniejszym kosztem :wink:

 

Czy ktoś z forumowiczów wykonał już takie cudo i byłby w stanie podać opis budowy? chodzi mi o dokładny plan, z napisanym programem i wymienionymi wszystkimi elementami? chciałbym sie zorientować ile to dzisiaj kosztuje i czy dam sobie rade w stworzeniu czegoś takiego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem samolot toto jako pierwszy mój model latający. może nie jest to niewiadomo jaki skomplikowany model ale od czegoś trzeba zacząc. nie jestem wybitnym i doświadczonym modelarzem, ale ale też nie jestem laikiem. od dziecka interesuje się elektroniką i modelarstwem. wcześniej składałem modele papierowe i kilka plastików, pomyślałem ze warto połączyć to w jedno i wyszło z tego modelarstwo RC.

 

Wiem że dla niektórych ktoś kto nie zbudował 50 modeli nie moze sie nazywać modelarzem, ale wg mnie forum jest po to, żeby podpowiedzieć, poradzić sie itp.

Ładziak lepiej by było gdybyś nie napisał tego postu, bo jeżeli nie chcesz pomóc to przynajmniej nie zniechęcaj, albo napisz coś w stylu "jeżeli nie masz 15-letniego doświadczenia to lepiej sie za to nie bierz bo..." Skąd wiesz ze np nie należe do miejscowej modelarni i ma mi kto pomóc??? Takie wypowiedzi wcale nie pomagają, a osobom do których są skierowane może zrobić się przykro. Warto brać to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dla niektórych ktoś kto nie zbudował 50 modeli nie moze sie nazywać modelarzem, ale wg mnie forum jest po to, żeby podpowiedzieć, poradzić sie itp.

Przestań wyolbrzymiać i nie użalaj się nad sobą... Zanim zbudowałem pierwszy model RC, przez dobre pół roku czytałem uważnie fora i grupy dyskusyjne, pomimo mojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia modelarskiego. Zanim zdecydowałem się tu pisać, minął kolejny rok. A ty wpadasz i chcesz na gotowe. Zrozumiałbym, gdybyś był napalonym 12-latkiem, ale jesteś dorosłym facetem.

 

Ładziak lepiej by było gdybyś nie napisał tego postu, bo jeżeli nie chcesz pomóc to przynajmniej nie zniechęcaj, albo napisz coś w stylu "jeżeli nie masz 15-letniego doświadczenia to lepiej sie za to nie bierz bo..."

Dlaczego? Bo nie chciało ci się poczytać forum, poszukać i pomyśleć? Za to mam cię głaskać po główce i wytrzeć nosek? I może jeszcze poklepać po pupci? Jakbyś przejrzał forum, to znalazłbyś kilkanaście (jak nie dziesiąt) moich postów, w których bez owijania w bawełnę krytykuję tak fantastyczne pomysły, jak twoje. I każdy z takich wątków bardzo szybko zamierał, najczęściej nie wychodząc z fazy pomysłu. Żaden nie skończył się nawet namiastką sukcesu. Powtarzam: żaden. Bądź więc pierwszy, zrób ten model i utrzyj mi nosa, czego ci serdecznie życzę. Na prawdę!

 

Skąd wiesz ze np nie należe do miejscowej modelarni i ma mi kto pomóc???

Bo widzę, co piszesz i jak piszesz, i jak co chwila zmieniasz pomysły.

 

Takie wypowiedzi wcale nie pomagają, a osobom do których są skierowane może zrobić się przykro.

Nie mają pomagać, mają stawiać na nogi. Prawda bywa brutalna. "Warto brać to pod uwagę."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań wyolbrzymiać i nie użalaj się nad sobą...

wcale się nad sobą nie użalam i nie wyolbrzymiam. wejdź w zakładkę "moje modele" to sie przekonasz ze sporo 12-latków ma na koncie po 14-15 modeli. dla mnie do niedawna latające RC były poza zasięgiem - po prostu nie było mnie stać.

myślisz że nie spędziłem na necie pół roku wybierając lame? sam musiałem na nią zapracować. Nie pisałem postów typu: "Jaki pierwszy heli, ale tak bez szaleństw - góra 700-800zł"

A ty wpadasz i chcesz na gotowe

nie czekam na gotowe, zwykle prosze żeby ktoś odesłał mnie do innego miejsca, gdzie była o tym mowa. A poza tym po co wywarzać często otwarte drzwi??

Jakbyś przejrzał forum, to znalazłbyś kilkanaście (jak nie dziesiąt) moich postów, w których bez owijania w bawełnę krytykuję tak fantastyczne pomysły, jak twoje

przeglądałem to forum wielokrotnie i faktycznie, nie przebierasz w słowach. Nie mam nic do Ciebie, ale nie zgadzam się co do moich pomysłów. na tym forum założyłem 4 wątki (oprócz tego) i w żadnym nie podałem ŻADNEGO pomysłu. zadawałem tylko pytania, a że rózne - co z tego???

Faktyczne, nie należe do modelarni, bo po pierwsze nie mam czasu (zaraz matura) a po drugie facet chce 5 dych miesięcznie za korzystanie ze sprzętu a jak już mówiłem nie stać mnie na to.

Bądź więc pierwszy, zrób ten model i utrzyj mi nosa

nikomu nie chce ucierać nosa. Szanuje innych i ich pomysły, a jak uważam za głupie to po prostu ich nie komentuje.

A ten wątek założyłem bo szukam, szukam ciekawych pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Zrobię na złość forowiczom i nie napiszę relacji, bo nie podali na tacy projektu budowy lotniskowca RC. Ty na prawdę masz mentalność przedszkolaka. Broni ci ktoś kontynuować? Szukaj, rób, buduj... Jak na razie to masz pretensję do garbatego, że ma proste dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Jak już powiedziałem SZUKAM POMYSŁÓW !!!!!!!!! czy widzisz gdzieś: "no to robie quadrokoptera" ?????????? nie. powiedziałem tylko ze fajny pomysł i mi się podoba.

czy ty tego nie rozumiesz??? i niby kto wyolbrzymia? czy ja chce podane na tacy?? spytałem czy ktoś to robił i ma rozpiske ile to kosztuje. Czy to jest podanie na tacy???

jak ktoś ma 0 dobrej woli to pisze tak jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja chce podane na tacy?? spytałem czy ktoś to robił i ma rozpiske ile to kosztuje. Czy to jest podanie na tacy???

 

Tak... To jest podanie na tacy. :wink:

Gdybyś nie chciał podanego na tacy użyłbyś :szukaj: i sprawdził, co na temat danego pomysłu pisali inni.

 

A tak ogólnie, to nie szukaj "dziwnych" pomysłów, tylko zbuduj coś normalnego z tym obostrzeniem, żeby było równo, schludnie i ciekawie.

Niestety tu się nie zdobywa doświadczenia z dnia na dzień, tylko mozolnie wspina po kolejnych szczebelkach.

 

Zacznij od prostych modeli i stopniowo przechodź do bardziej skomplikowanych.

Prawidłowe zbudowanie 4-ro kanałowego trenerka, tak by dobrze latał i cieszył oko nie jest wcale taką prostą sprawą.

 

Lepiej zrobić dobrze coś prostego, niż polec na przeroście ambicji.

 

Ładziak wspomniał o "Lotniskowcu RC"... To taki forumowy "Złoty Graal" początkujących, czyli bardzo, bardzo, bardzo, imponujący i zaawansowany projekt, na który poczatkujący się decydują "z wrażenia" po czym padają pod natłokiem najprostszych realiów.

 

Próbą osiągnięcia super ambitnego celu, nie zaimponujesz.

Udanym osiągnięciem celu, znacznie prostszego - owszem.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.