Skocz do zawartości

szybowiec Pelikan 2m


tom-ek

Rekomendowane odpowiedzi

Wolalbym zostawic oba serwa przed wrega zeby nie musiec potem za bardzo dowazac nosa. No ale to sie dopiero zobaczy po zlozeniu calosci i probach wywazenia. Tez myslalem zeby dac serwa na roznych wysokosciach, ale w kabinie jest to raczej niemozliwe (jest zbyt plytka i popychacz tego wyzszego moglby zahaczac o skrzydlo). Jesli dam jedno serwo przed drugim, w osi kadluba, z orczykami skierowanymi do bokow, to z kolei nie bedzie miejsca na odbiornik. Chyba zeby odbiornik umiescic "pietro wyzej", pod owiewka kabiny? Moral z tego taki ze fajnie jest modyfikowac plany, ale wymaga to duzo pomyslunku, a poczatkujacy ma wieksza szanse cos przeoczyc.

 

Co do odbiornika to dzieki za przestroge. Mam na razie stara apartaure Hiteca pozyczona przez kolege (Hitec Challenger 455 jesli sie nie myle), ktora pracuje na 40Mhz AM. Uzywam jej na razie do testowania mechanizmow w warunkach domowych, prob zasiegu jeszcze nie robilem. A i tak mysle ze przed koncem budowy zakupie jakies nowsze radio, ale to temat rzeka i nie ten dzial, wiec sie wstrzymam z zadawaniem pytan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Przymierzam sie do wykonania owiewki kabiny z butelki pet. Kopyto zrobie z balsy. Nie mam niestety opalarki wiec chcialbym te buteke obkurczyc na kopycie we wrzacej wodzie. Widzialem taki patent w relacji budowy guppiego, z tym ze tam w uzyciu bylo kopyto ze styroduru. Czy kopyto balsowe nalezy czyms zabezpieczyc (i czym ?) aby nie nabralo za bardzo wody i sie nie odksztalcilo ? Chcialbym je zachowac na przyszlosc na wypadek koniecznosci dorobienia nowej kabinki. A i tak pewnie do tej pierwszej bedzie mi potrzeba kilku podejsc...

 

Inne pytanie - nie moge nigdzie znalezc sosny 8x3 na dzwigar. Mam dwie listewki a potrzebne mi sa cztery. Czy dzwigar orzechowy 8x3 bylby ok ? Moge zrobic dolny dzwigar z sosny a gorny z orzecha (lub odwrotnie) czy raczej kupic cztery listewki orzechowe i zrobic dzwigar jednolity ?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nigdy nie jest za pozno, szczegolnie przy moim tempie budowy. Kadlub jest w zasadzie gotowy, stateczniki tez (choc chyba je zrobie jeszcze raz w celu usztywnienia, jak wspomnialem w temacie Penguina), ale skrzydlo jeszcze nawet nie zaczete. Tak wiec informacja co do profilu jest jak najbardziej aktualna. Dziekuje !

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.