Skocz do zawartości

Kwiatki z allegro - nie dajcie się wrobić !


utopia

Rekomendowane odpowiedzi

tuning nie podwyższa ceny sprzedaży i jest wyrzucaniem $$$ w błoto.

Tutaj się nie zgodzę.. Tuning może podnieść znacząco cenę auta i pozwolić zarobić o ile jest przeprowadzony fachowo z głową i ze smakiem .

Inna sprawa że takich aut nie sprzedaje się na alledrogo - choćby ze względu na towarzystwo całego sprowadzanego złomu który tylko zbija cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Części na jej pełny tuning kosztowały równo 1100 zł.

Koleś "pojechał po bandzie" z tymi wydatkami na tuning. Policzyłem wszystkie części eXtreme, które może mieć w tej Lamie (ramy nie liczyłem, bo na zdjęciu widać stockową) i wyszło mi 700PLN. Chciałbym zobaczyć te jego rachunki na 1100. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu bardzo podobnie miałem z testerem lakieru - znalazłem na Allegro ciekawy tester ale co mnie zaciekawiło na zdjęciach rozmazane było oznaczenie - poprosiłem więc sprzedającego o dokładną specyfikację produktu i przy pomocy google odnalazłem producenta w Polsce. Cena na Allegro za ten sam tester wynosiła 399 zł + przesyłka natomiast zadzwoniłem do producenta czy jest możliwość zakupu jako osoba prywatna i oczywiście nie było żadnego problemu - cena do zapłacenia ponieważ było to pobranie 275 zł :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kwotą się nie dyskutuje. Ktoś kalkuluje i próbuje sprzedać. Kiedyś mu się uda (lub nie). No taki jest biznes. Żyć trzeba ... Cena benzyny też mi się nie podoba.

 

Problemem są sytuacje jak ktoś wciska przedmiot pisząc nieprawdę np zawyża jego parametry lub ukrywa fakt że to śmieć po prostu itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Allegro rządzi się dziwnymi prawami.

Kiedyś sprzedawałem używany (co było wyraźnie zaznaczone) fotelik rowerowy dla dziecka - ponieważ moje już z niego wyrosło. Fotelik (no name) kupiony 3 lata wcześniej za ok 90 zeta wystawiłem od złotówki (licząc na odzyskanie choćby 30% jego ceny), jakież było moje zdziwienie kiedy sprzedał się za 160 złociszy :shock: W tym samym czasie podobne nowe były dostępne za ok 60 zł. A kupujący odbierając fotelik osobiście był bardzo zadowolony wręcz rozentuzjazmowany.

O CO CHODZI???

Kolejnym razem próbowałem sprzedać śliczne ubranko (kosztowało ok 100 zł) faktycznie użyte 1 raz (wyglądało jak nowe i mógłbym spokojnie napisać nieużywane) - tu się też zdziwiłem wysytawione od 10 zł i żadnego zainteresowania???? W końcu dostał je w prezencie znajomy....

Ludzie są dziwni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie koledzy co zrobić z "typami", którzy oszukują ludzi na Allegro na niskie kwoty? Są to pieniądze rzędu 20-40PLN. Po prostu nie wysyłają zakupionych rzeczy. Sprawę oczywiście oddaje się do administracji Allegro ale co z tego, skoro i tak nic to nie daje, bo delikwent ma jakieś "lewe" potwierdzenie wysyłki, które skanuje i wysyła jako dowód i sprawa się kończy. Policja nie zajmuje się takimi sprawami ze względu na "małą szkodliwość czynu". Kupować "za pobraniem"? Nie zawsze sprzedający taką opcję ma, a jeśli nawet to suma za przesyłkę dorównuje cenie przedmiotu. Wychodzi na to, że najbezpieczniej jest nie kupować na tym "serwisie aukcyjnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wszędzie zdarzają się oszuści. Swojego czasu chciałem kupić na prezent telefon komórkowy i oczywiście kupiłem za 80 zł nowy telefon - przelew dokonany i oczekiwanie na paczkę. Mijają 2 dni żadnego maila od sprzedawcy więc dzwonię - niestety abonent poza zasięgiem więc ok - zadzwonię wieczorem, kolejny telefon o 21 i to samo.

 

Czekam 5 dni roboczych na paczkę i niestety nic więc sprawa na policję i do Allegro o zwrot pieniążków. W międzyczasie mail od innego użytkownika portalu Allegro, że również dokonał zakupu u tego Pana na kwotę 2 tys zł a konkretniej kamera cyfrowa a otrzymał szare mydło.:evil: Z tego co się póżniej dowiedziałem ten człowiek oszukał kilkanaście osób i jak sprawa się zakończyła - list z prokuratury, że sprawa umorzona z braku dowodów :) - bez komentarza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro rządzi się dziwnymi prawami....

O CO CHODZI???

 

Ludzie uważają że tam są same okazje (chyba ?) - przynajmniej uważa tak większość ludzi których znam :wink:

 

W sprawie zdarzenia z fotelikiem. Kupiłem nakrętki kłowe 3mm w internecie bo wszystko złaziłem i wydawało mi się że są nie do kupienia w normalnym handlu. Oczywiście przepłaciłem i już po transakcji znalazłem takie nakrętki za 1/5 ceny na bazarku na sąsiedniej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nie zajmuje się takimi sprawami ze względu na "małą szkodliwość czynu"

głupoty piszesz. Jest to oszustwo, wyłudzenie itp, a takie "kwiatki" ścigane są z urzędu i zgłoszenie muszą przyjąć, a jak w międzyczanie takich jak ty stawi się kilku to już jest lepiej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa motyla.

Jak byłem zgłosić na policji oszustwo na 200zł to mówili że mała szkodliwość czy coś takiego , ale jak dodałem ,że przez internet to odrazu przyjeli zgłoszenie.

Ponoć internetowe oszustwa,wyłudzenia ścigają nawet przy małych kwotach.

 

Jak się okazało nie ja jeden zostałem okradziony przez tego typa , a chyba ze trzydziestu.

Został złapany i dostał wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nie zajmuje się takimi sprawami ze względu na "małą szkodliwość czynu"

głupoty piszesz. Jest to oszustwo, wyłudzenie itp, a takie "kwiatki" ścigane są z urzędu i zgłoszenie muszą przyjąć, a jak w międzyczanie takich jak ty stawi się kilku to już jest lepiej :]

Dokładnie, paru moim znajomym zdarzyło sie ze ich oszukali w każdym przypadku znaleźli winnego i odzyskali pieniądze. Jeden po chyba trzech latach ale sie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy kupił łódkę (nie model) do pływania na rybki, przelew i do tej pory brak towaru. utopił w rybkach 1000zł.

 

kiedyś kupiłem telefon za 400zł. po jakimś czasie dzwonię i cisza. przez mail dostałem info, że tego telefonu nie ma i mogę wziąć inny lub zwrot $$$. wybrałem zwrot, ale na pieniądze czekałem ze 2 miesiące choć dostałem 30zł więcej. konto sprzedawcy po paru dniach zostało zawieszone.

 

teraz za drogi sprzę nie robie przelewu tylko "za pobraniem"

 

bywają tez uczciwi oszuści...

 

a co do aukcji z początku strony z kadłubem szybowca z modelmaking to dostałem info od użytkownika, że kupił on go z modelmaking (chyba za 90zł) dlatego sprzedaje go taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć internetowe oszustwa,wyłudzenia ścigają nawet przy małych kwotach.

...

Jak się okazało nie ja jeden zostałem okradziony przez tego typa , a chyba ze trzydziestu.

Został złapany i dostał wyrok.

Bo suma "czynu" przekroczyła magiczne 200 zł. Kradzież do tej kwoty to chyba wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.