Jump to content

Kwiatki z allegro - nie dajcie się wrobić !


utopia

Recommended Posts

Zakładam ten temat aby ustrzec młodszych modelarzy przed wywaleniem kasy w błoto

Nie każdy sprzedający jest uczciwy i trafiają się często tacy co mają strasznie kreatywną wyobraźnię jeśli chodzi o opisy .

Proponuję wklejać tu wyłapane oferty niezgodne z opisem .

Miałem dziś na PW 3 pytania o ten sam silnik wiec ostrzegam innych chetnych

a chodzi o to

http://www.allegro.pl/item895678895_nowy_silnik_mds_61_z_tlumikiem_rc.html

na zdjęciach wyraźnie widać przypalony olej ! są też inne ślady na silniku , w tłumiku brak wkręta i też przypalony olej - motor nie jest nowy co sugeruje opis

 

Ponieważ linki do aukcji wygasają po czasie będziemy je usuwać

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Guest Jerzy Markiton

Spróbujcie uwierzyć, że przez SPRZEDAJĄCEGO nigdy nie był odpalany ! Tak mocny, jak byłe ZSRR i do tego technologia ABC ! Aluminium, Brąz, Chrom - które gwarantują.... Przecież to Honda prawie ??

Normalnie się czepiacie zwykłego, uczciwego handlowca, zrzeszonego w Stowarzyszeniu Kupców Polskich.... Fee, Panowie ! Złośliwcy i Zazdrośnicy jesteście !

- Jurek

Link to comment
Share on other sites

Skoro były trzy pytania na temat tego MDS-a to może być ich jeszcze więcej. Przyłączam się do ostrzeżeń. Mam takie dwa z urwanymi wałami. To jest jeszcze radziecka produkcja - widać po napisie na karterze. Nie jest wart nawet samych kosztów przesyłki. Wymaga cysterny paliwa. Jak się trochę zagrzeje ciężko go odpalić. Z bocznym tłumikiem jak ten to totalna pomyłka. Z dobrze dobraną rurą na tylnym wydechu jako tako. W sumie mordęga.

Link to comment
Share on other sites

A ja moge sprzedającemu uwierzyc ze nigdy tego silnika nie odpalał :mrgreen: Bo przed nim ktoś inny go zajechał . :mrgreen: Panowie a teksty z allero w stylu '' Sprzedam profesjonalny smigłowiec 3 kanałowy '' :wink: , albo '' Sprzedam profesionalny samolot AKROBATYCZNY , 3 kanały zasieg 100m '' :wink: Jaja jak berety :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

'' Sprzedam profesjonalny smigłowiec 3 kanałowy '' :wink: , albo '' Sprzedam profesionalny samolot AKROBATYCZNY , 3 kanały zasieg 100m ''

I potem, w codziennym mailu z allegro, na 50 nowych ofert, 45 to 'ekskrementy' a pozostałe 5 to wartościowe aukcje.

Link to comment
Share on other sites

ja jednak skłonny jestem uwierzyć, że ten motorek nie był odpalany. Dawno temu producent zabezpieczył ten motor przed korozją i jezeli motorek nigdy póxniej nie był umyty z tego oleju to efekt może byc taki jak na fotografiach.

Jeżeli dokładnie przyjrzeć sie wylotowi tłumika to nie widac na nim sladu spalin.

W ramach "braterskiej" współprcy z zawodnikami z Briańska, przywiozłem kiedyś z tamtejszych zawodów ze 40 MDSów. Przewaznie "wodnych" ale to żadna róznica. I wszystkie były totalnie zalane olejem konsrwującym.

Mnie jednak zastanawiają te śrubki imbusowe którymi skręcony jest ten motorek. W czasach kiedy był produkowany to rosyjski producent o takich śrubkach mógł sobie pomażyć. A jak wyglądały ruskie sruby wie kazdy kto ma choc jeden z radzieckich silników. I to jest właśnie powód dla którego, zastawiał bym się nad zakupem tego silnika.

A.C.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Śrubki imbusowe - to relikt komuny. Inny towar na kraj, inny na eksport, tzn. w innym standarcie wykonania. Kto pamięta - ten silnik był nawet w katalogu Robbe. Ktoś tam kiedyś nawet zainwestował i dał im (Rosjanom) maszyny w zamian za wyłączność produkcji i wydał kupę kasy na reklamę. Nawet Amerykanie usiłowali wmówić swoim, że to jest The Best ale dość szybko zniknęły, z katalogu też...Te śrubki mogą pochodzić z takiej produkcji.

- Jurek

Link to comment
Share on other sites

Po mojemu jest to składanka z kilku silników :) Patrząc na wygląd piasty,śmiem twierdzić że motorek pracował w łódkach, bo ma typowo wytartą piastę od paska rozruchowego. Pytanie czy pływał z taką głowicą, czy ktoś głowice wodną zdemontował ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę że to przekaz podprogowy :wink:

 

Tym śmigiełkiem ze sklejki mi zaimponował. Szacunek ...

O reszcie się nie wypowiem ale to jest przykład że trzeba w siebie wierzyć :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.