Skocz do zawartości

Kwiatki z allegro - nie dajcie się wrobić !


utopia

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat aby ustrzec młodszych modelarzy przed wywaleniem kasy w błoto

Nie każdy sprzedający jest uczciwy i trafiają się często tacy co mają strasznie kreatywną wyobraźnię jeśli chodzi o opisy .

Proponuję wklejać tu wyłapane oferty niezgodne z opisem .

Miałem dziś na PW 3 pytania o ten sam silnik wiec ostrzegam innych chetnych

a chodzi o to

http://www.allegro.pl/item895678895_nowy_silnik_mds_61_z_tlumikiem_rc.html

na zdjęciach wyraźnie widać przypalony olej ! są też inne ślady na silniku , w tłumiku brak wkręta i też przypalony olej - motor nie jest nowy co sugeruje opis

 

Ponieważ linki do aukcji wygasają po czasie będziemy je usuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Jerzy Markiton

Spróbujcie uwierzyć, że przez SPRZEDAJĄCEGO nigdy nie był odpalany ! Tak mocny, jak byłe ZSRR i do tego technologia ABC ! Aluminium, Brąz, Chrom - które gwarantują.... Przecież to Honda prawie ??

Normalnie się czepiacie zwykłego, uczciwego handlowca, zrzeszonego w Stowarzyszeniu Kupców Polskich.... Fee, Panowie ! Złośliwcy i Zazdrośnicy jesteście !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro były trzy pytania na temat tego MDS-a to może być ich jeszcze więcej. Przyłączam się do ostrzeżeń. Mam takie dwa z urwanymi wałami. To jest jeszcze radziecka produkcja - widać po napisie na karterze. Nie jest wart nawet samych kosztów przesyłki. Wymaga cysterny paliwa. Jak się trochę zagrzeje ciężko go odpalić. Z bocznym tłumikiem jak ten to totalna pomyłka. Z dobrze dobraną rurą na tylnym wydechu jako tako. W sumie mordęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moge sprzedającemu uwierzyc ze nigdy tego silnika nie odpalał :mrgreen: Bo przed nim ktoś inny go zajechał . :mrgreen: Panowie a teksty z allero w stylu '' Sprzedam profesjonalny smigłowiec 3 kanałowy '' :wink: , albo '' Sprzedam profesionalny samolot AKROBATYCZNY , 3 kanały zasieg 100m '' :wink: Jaja jak berety :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' Sprzedam profesjonalny smigłowiec 3 kanałowy '' :wink: , albo '' Sprzedam profesionalny samolot AKROBATYCZNY , 3 kanały zasieg 100m ''

I potem, w codziennym mailu z allegro, na 50 nowych ofert, 45 to 'ekskrementy' a pozostałe 5 to wartościowe aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak skłonny jestem uwierzyć, że ten motorek nie był odpalany. Dawno temu producent zabezpieczył ten motor przed korozją i jezeli motorek nigdy póxniej nie był umyty z tego oleju to efekt może byc taki jak na fotografiach.

Jeżeli dokładnie przyjrzeć sie wylotowi tłumika to nie widac na nim sladu spalin.

W ramach "braterskiej" współprcy z zawodnikami z Briańska, przywiozłem kiedyś z tamtejszych zawodów ze 40 MDSów. Przewaznie "wodnych" ale to żadna róznica. I wszystkie były totalnie zalane olejem konsrwującym.

Mnie jednak zastanawiają te śrubki imbusowe którymi skręcony jest ten motorek. W czasach kiedy był produkowany to rosyjski producent o takich śrubkach mógł sobie pomażyć. A jak wyglądały ruskie sruby wie kazdy kto ma choc jeden z radzieckich silników. I to jest właśnie powód dla którego, zastawiał bym się nad zakupem tego silnika.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Śrubki imbusowe - to relikt komuny. Inny towar na kraj, inny na eksport, tzn. w innym standarcie wykonania. Kto pamięta - ten silnik był nawet w katalogu Robbe. Ktoś tam kiedyś nawet zainwestował i dał im (Rosjanom) maszyny w zamian za wyłączność produkcji i wydał kupę kasy na reklamę. Nawet Amerykanie usiłowali wmówić swoim, że to jest The Best ale dość szybko zniknęły, z katalogu też...Te śrubki mogą pochodzić z takiej produkcji.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu jest to składanka z kilku silników :) Patrząc na wygląd piasty,śmiem twierdzić że motorek pracował w łódkach, bo ma typowo wytartą piastę od paska rozruchowego. Pytanie czy pływał z taką głowicą, czy ktoś głowice wodną zdemontował ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Następny znawca tematu:

http://www.allegro.pl/item923290382_silniczek_do_modeli_latajacych.html

 

Nie wiem co lepsze. 220V czy sklejka

to nie wiecie??? teraz mamy taką technologię, że elektrownia atomowa się do modelu zmieści!!! a sklejka to przezroczysty materiał niewidoczny dla radarów...

 

no nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.