Skocz do zawartości

"Chińszczyzna" - który wybrać?


kustosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wstępnie wytypowałem w HK trzy pakiety:

1. http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7364

2. http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9270

3. http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6785

są bardzo zbliżone parametrami, cenami i opiniami.

Odwołując się do waszych doświadczeń koledzy - który wybrać? :?:

Przewidywany prąd to 30A. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhino mam 6 kpl po 3 sztuki w każdym . Bywało że ładowałem prądami po 3C . Tanie pakiety więc się nie szczypałem ... żyją nadal - ubytku pojemności powyżej 10% nie stwierdzam a tyle mogą mieć rozrzutu przy produkcji . Są średnio po 30 cyklach

Turnigy - dopiero testuję za mało by coś powiedzieć - na razie ok ale to żadna miara jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który byś nie wziął, powinieneś być zadowolony. To dobre pakiety. Używałem wszystkich tych firm, i jestem zadowolony. Zresztą, cena taka że nie ma nawet za bardzo czego żałować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie wybrać, bo wszystkie te pakiety są bardzo do siebie zbliżone jakościowo i wydajnościowo. Każdy spokojnie będzie oddawał te 30A i posłuży sezon-dwa - na więcej bym nie liczył. Podejrzewam, że większość użytkowników tych pakietów napisze, że jest bardzo zadowolona, ale zapewne znajdą się tacy, którym te pakiety nie odpowiadają.

Ja używam Rhino i Flightmaxy, choć nie dokładnie tych, o które pytasz. W tej cenie są na prawdę OK.

 

 

EDIT: A nie mówiłem? Vide posty powyżej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhino, Turnigy i Flightmax - jedna klasa IMO. Ewentualnie Rhino troszeczkę u mnie wybijały się na +

 

Miałem wszystkie, wszystkie służą podobnie, przypadkowo zdarzają się wadliwe wyroby...

 

kieruj się wagą, wymiarami, wydajnością, ceną. Sam wezmę sobie więcej pakietów Flightmaxa za 10$ zamiast mniej Rhino po 15$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

 

-9 pakietów Rhino 360 2s 20C, ładuję cały czas 2C z balanserem - nawet nie jękną. Nawet mimo rozładowywania czasem do 2,9V ;)

-2 pakiety Turnigy 500mAh 3s 20C, ładowałem kilka (ze 2) razy prądem 3C z balanserem - jak wyżej

-2 pakiety Turnigy 1000mAh 3s 25C, te ładowałem tylko raz to nie wiem :)

-1 pakiet Rhino 2200mAh 3s 30C - 2C łykają jak młody pelikan, lata w Katanie gdzie prądy dochodzą do 50A i znosi to bez problemu

-1 pakiet Turnigy 2200mAh 3s 25C - sytuacja jak wyżej - uzywane w tym samym modelu

-2 pakiety Turnigy 5000mAh 4s - te ładowałem 1C bo więcej nie wyrabia ładowarka, zasuwają i się nie rozjeżdżają.

 

Generalnie, moje zdanie takie - bierz co mają na stanie ;) Czasem warto dołożyć kilka groszy i kupić pakiet z większym C. Ja mam pozytywne doświadczenia z każdym z pakietów i jeszcze się nie przejechałem.

 

EDIT: Składałem też pakiety z pojedynczych celek (od 240 do 600mAh Zippy 20C) i też działały bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30$ lepiej mieć 2 pakiety czy 4 + do tego 2$ w kieszeni :?:

Zależy mi na szybkim ładowaniu :)

I dlaczego nie turnigy które są pewno jeszcze tańsze a jakością wcale nie ustępują...

Dlatego, że Turnigy są droższe o 1$ :D

Mówisz o 1000mah czyli ok. 10minutach ładowania ...

Przy ładowaniu ich 5C a nie 2C jak przyjmują normalne pakiety :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_W, jak myślisz czy warto brać pakiet 1000mAh z prądem ładowania 5C kosztujący 15$ czy lepiej ładowanie 2C który kosztuje 7$ ? Tych i tych bym wziął chyba 2 sztuki a może tych po 7$ 3szt.

EDIT: Chodzi o pakiety Rhino.

2C w większej ilości. Większa ilość = rzadziej używana każda sztuka = mniejsze zużycie. Proste.

 

Poza tym te pakiety 2C spokojnie naładujesz prądem 3C tylko KONIECZNIE pod nadzorem i nie za każdym razem, ale w warunkach bojowych nie za często zniosą to mężnie. A jak nie, to 7$ i kupujesz nowy.

 

Pisząc o wyższym C miałem na myśli prąd rozładowania, dokładasz dolca i masz 25C zamiast 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.